Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Mój znajomy zgłosi reklamację na infolinii biznes, ma utraty w CODzie Warzone i go to wkurza. Może w biznesie będzie większa przebitka.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Jak nawet w CODzie jest loss to faktycznie problem jest poważny. Wygląda na to że T-mobile od jakiegoś czasu się kompletnie posypało. Jeśli, a raczej kiedy pandemia minie to i tak muszą ogarnąć swoje styki, bo z czasem przybędzie klientów i będzie to samo.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją

Orange FTTH
Do Battle.net szybko i stabilnie niezależnie od pory dnia.
COD Warzone - ping 40-54 ms i 0% utraty pakietów.


18 marca.png

Call of Duty  Modern Warfare 2019 Screenshot 2020.03.18 - 13.27.27.88.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Mieszkasz w Warszawie i nie masz problemów, cieszymy się razem z Tobą. Tam jest inna oferta i pewnie najwyższy priorytet. Powiedz to jednak osobom które też mają Orange i mieszkają w różnych częściach Polski. Oni już tak różowo raczej nie mają.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 

Warszawa nie ma żadnych priorytetów, po prostu z innych miast jest dłuższa ścieżka bo zazwyczaj większość styków wychodzi z Warszawy choć np. TMobile do AMS-X ma styk w Wiedniu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b  Dłuższa ścieżka powoduje wyższy ping o kilka ms, nie o kilkadziesiąt ms 😉 Do tego nie powoduje lossa i niestabilnego pingu. Pewnie, w większości przypadków to przeciążone routery regionalne.

 

Jednak niech przytoczę przykład sprzed półtora roku, jak byłem jeszcze w Orange i do vie.valve.net miałem około 42-44 ms, podczas gdy inna osoba (z Wawy) wrzuciła tu test i miała 25 ms. Skąd to 17-19 ms więcej, skoro na wyjściu z Warszawy miałem 7 ms? Powinienem mieć w takim razie 30-32 bo trasa była ta sama, tylko u mnie szło jeszcze przez Łódź z racji lokalizacji. Z routerem w Łodzi było wszystko ok, nie miałem lossa, prędkość była pełna. Więc co było przyczyna? 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 

większe opóźnienia wynikają z kilku czynników, m.in. z tego w jakiej technologii są wykonane połączenia międzymiastowe/międzynarodowe czyli szkielet konkretnego operatora, tłumaczyłem to już ostatnio koledze @brtk, nie pracujecie w branży, nie znacie szczegółów, nie mówię tego żebyście mieli mi za złe że się mądraluję ale tak jest i w sumie to oczywiste bo interesuje Was efekt a nie to co pod spodem ale mówię wam to jako osoba, która ma więcej z tym do czynienia, że to też ma wpływ na wartości opóźnień 

a tak na marginesie to TMobile ma styki międzynarodowe w Wiedniu i Frankfurcie, nie w Warszawie 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b  Doskonale Cię rozumiem, ale w innych przypadkach miałem ping większy faktycznie o te 5 ms, czyli tyle ile powinno być. Czym więc się różnił serwer valve, skoro trasa poza Łodzią była w 100% ta sama? 😉

 

Ja pisałem cały czas o Orange, i porównywałem Orange-Orange. Nic nie pisałem o TM i wiem że TM nie ma styków międzynarodowych w Polsce 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją


@Banan9napisał(-a)

Mieszkasz w Warszawie i nie masz problemów, cieszymy się razem z Tobą. Tam jest inna oferta i pewnie najwyższy priorytet. Powiedz to jednak osobom które też mają Orange i mieszkają w różnych częściach Polski. Oni już tak różowo raczej nie mają.


Do Warszawy to ja mam dużooooo km. Tu Polska południowo-wschodnia. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Sebastian1  Ale do Wawki masz tylko 4 ms i łączy praktycznie bezpośrednio. Nie idzie przez żadne obciążone routery regionalne.

 

@pawel__b  Dostałem już odpowiedź w sumie że przyjrzą się niskiemu transferowi, i nic więcej. O pingu i problemach napisałem z 8 zdań a na końcu tylko wspomniałem o niskiej prędkości gdy trasa idzie przez AMS-IX i chyba tylko to mają zamiar sprawdzić... jeśli chodzi o ping i packetloss - totalna olewka. Oni naprawdę udają że nie ma żadnego problemu.