Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Nie boję się, ale posądzono mnie o reklamę konkurencyjnej sieci więc nie wiem co jeszcze....

 

Nawet napisałem że Orange jest lepsze w tym że można odblokować porty a w T-Mobile nie da się co jest dużym minusem, ale i tak ktoś mi powie że reklamuję konkurencję...

 

Obiecałem Wam dogłębne testy więc je realizuję. Nie jestem kimś kto rzuca słowa na wiatr, mówię jak jest. To nie moja wina że T-Mobile ma lepsze i stabilniejsze pingi. Gdyby miał gorsze to też bym to wytknął.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Hmmm Jedno jest pewne w orange mam ciągle problemy z zasięgiem i łączem internetowym raczej nie przez telefony mimo iż mieszkam w Krakowie rub testy i dawaj dalej 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Reklama byłaby wtedy, gdybym zachwalał T-Mobile i namawiał każdego żeby brać od nich internet bez podania żadnych testów pingów, prędkości, jedynie napisał że jest super i już, czyli to co robi Orange w swoich reklamach 😉

 

Ja jednak PORÓWNUJĘ, wszak temat ma nazwę ''porównanie oferty z konkurencją'' więc podaję dowody - screeny z downloadem, z pingami, jak szybko działają strony, youtube itp.

 

Może TROCHĘ za bardzo jaram się nowym internetem, ale tylko dlatego że to zwykła ludzka uciecha. Po prostu jestem zadowolony że w końcu po 3 latach mogę pograć w gry online na niskim i stabilnym pingu. Chociaż i tak nie mogę odblokować portów do Gamerangera... Tyle, nic ponadto.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

Kup sobie router jakiś Asusa np. do 300 zł i będziesz mieć pełną zarzadzalnosc. Możesz też zgłosić T-Mobile, że potrzebujesz porty przekierować, może coś zaradzą. Tu akurat szkoda, że nie dają żadnego panelu by choć ustawić wifi i przekierować porty.

https://www.x-kom.pl/p/281411-router-asus-rt-ac1200g-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb.html?gclid=CjwKCAiAis3v...

 


Każdy router będzie działał?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Każdy co ma opcję z VLAN ID, ale takie routery powyżej 200zl przeważnie mają. I też nie każdy obsłuży prędkości wyższe, jak ma słabego procka. Trzeba patrzeć przed kupnem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b  Dodam tylko że wieczorem bez zmian - pingi niskie i stabilne, sieć działa bardzo szybko, zero zamułek. Screenów już nie będę wrzucał bo inaczej czeka mnie gniew moderacji...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Fajnie, że w końcu jest publiczne porównanie od osoby, chodzi mi o Ciebie @Banan9, której zarzucało się winę sprzętu, okablowania, adblocka, czy że łączy się z serwerami, które maja problemy, albo że emulator podbija ping.

 

Po zmianie na dostawcę, co najlepsze, który korzysta też z kabli Orange, jeszcze bardziej ukazuje, że niestety to tylko i wyłącznie wina Orange, a nie jak chciano winę przerzucić na barki użytkowników internetu a nie samego dostawcy... 

 

A więc teraz Orange do roboty. Potrzeba zmienić politykę routingowa, czas zaistnieć w polskich jak i zagranicznych IX'ach. A jak to się nie zmieni, to każdy świadomy gracz wybierze konkurencję, jeżeli będzie miał taką alternatywę. Dobrze, że ten temat uświadamia użytkowników.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Porównanie oferty z konkurencją

@stefcio500  Ale jak się ma taki duży ruch to bycie w IX też nei jest najlepsyzm pomysłem.
Na 12 Dec 2019
44 % - telia
38 % - OpenTransit
7 % - Retn

Orange osiąga przepustowości rzędów 1,5 TB/s
Co, gdyby zabrać tak 20% do IX to daje 300 GBPS
Statystyki IX:
POZIX - 225 GBPS
Thinx - 550 GBPS
TPIX - 620 GBPS
EPIX - 1 TBPS
PLIX - 1 TBPS
To dane, jakie udało mi się znalejśc dołącznie 300 GBPs z orange. To wzrost od 30 % do ponad 100 % w zależności od IX. Co by było nierealne. Nie mowie, że jestem przeciwnikiem IX-ów w żadnym wypadku. Ale np. ruch do Cloudflare który ma na w Thinx tylko 40 gbps i dołączenie tam orange spowodowałoby zaburzenia. ( CloudFalre używa dużo Telii i orange również więc przesyłanie pasm rzędów 100 gbps nie powoduje zakłóceń co innego, gdyby to był IX) bo to by było CF płąci IX-owi za port, Orange płaci IX-owi za port . A cały port jest używany tylko na ruch między nimi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-   Ja pamiętam że pół roku temu byłem bardzo sceptyczny odnośnie T-Mobile, nawet kilkoma postami dość negatywnie wypowiedziałem się tutaj na forum o nich, jednak Ty oraz inni zaczęliście pisać że T-Mobile nie będzie złe, wręcz przeciwnie... i kurczę, mieliście 100% racji 😉 Muszę Wam to przyznać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Uderzaj do nich na czacie lub infolinii o przekierowania portów, jak masz to robić, czy włącza UPNP etc, czy za każdym razem masz do nich pisać o przekierowanie, co jest uporczywe. Ja w sumie to bym kupił swój router i o nic się nie martwił.