Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Mi się wydaje że UPnP jest włączone ale działa tak jak działało w funboxie - czyli niedokładnie. Tam też samo UPnP nie rozwiązało problemu, musiałem ręcznie przekierować port w NAT/PAT. Chyba kupię swój własny router i problem będę miał z głowy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Tak będzie najlepiej. Zawsze Ci router zostanie do innych dostawców też 🙂

A tak przy okazji, miałeś w Orange Funboxa 3 bez Ont i Ci zamontowali Ont i tego Sagemcoma, czy ONT już miałeś? Bo jakoś nie pamiętam posta, byś to kiedyś opisywał.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Jak zakładali Orange to pociągnęli światłowód, podłączyli ONT i do niego router. Teraz technik T-Mobile jedynie podłączył już położony światłowód pod ONT z T-Mobile i router.

 

Odnośnie grania P2P to nie jest tak że w ogóle nie mogę grać w gry P2P na Gamerangerze. Zablokowany port sprawia że nie będę mógł się połączyć z częścią graczy, lub nawet połową (ich nicki będą napisane kursywą), wiec sporo znajomych ze mną pewnie nie pogra.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

 


@Banan9napisał(-a)

Nie boję się, ale posądzono mnie o reklamę konkurencyjnej sieci więc nie wiem co jeszcze....

 

Nawet napisałem że Orange jest lepsze w tym że można odblokować porty a w T-Mobile nie da się co jest dużym minusem, ale i tak ktoś mi powie że reklamuję konkurencję...

 

Obiecałem Wam dogłębne testy więc je realizuję. Nie jestem kimś kto rzuca słowa na wiatr, mówię jak jest. To nie moja wina że T-Mobile ma lepsze i stabilniejsze pingi. Gdyby miał gorsze to też bym to wytknął.


Dzięki za testy. Mnie przekonałeś. Chyba nie będę nawet sprawdzał UPC i chociaż nie lubię wiązać sie długimi umowami wybiorę Tmobile.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@Asdf  napisał(-a)

Dzięki @Banan9 Dziwne trochę z tym 77.55.236.63 bo to polski host i na lg ma 2ms.

 

PING 77.55.236.63 (77.55.236.63) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 77.55.236.63: icmp_seq=1 ttl=57 time=2.05 ms
64 bytes from 77.55.236.63: icmp_seq=2 ttl=57 time=2.10 ms
64 bytes from 77.55.236.63: icmp_seq=3 ttl=57 time=1.97 ms
64 bytes from 77.55.236.63: icmp_seq=4 ttl=57 time=2.04 ms
64 bytes from 77.55.236.63: icmp_seq=5 ttl=57 time=1.90 ms

 Ale co zrobić. Taki ping ci mówi to taki jest Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdr.,


W UPC też jest tak wysoki ping.

 

@Banan9 no to mieli ułatwioną instalację. Ja jeszcze mam rok umowy z UPC, więc zobaczymy, może T-Mobile w tym czasie wprowadzi telewizję IPTV albo Orange pójdzie po rozum do głowy w sprawie routingu (Kappa). Po screenach widać, że podłączyli Cię pod Katowice. Pingi masz i tak bardzo dobre. Nawet lepiej, że lecą Ci pakiety do Katowic i za granicę, niż do Warszawy i za granicę. A jak u ciebie wygląda ping do google.pl? Też przechodzi przez pozix?

 

@kozakis01 z 3 wymienionych operatorów, T-Mobile ma najlepsze trasy 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  A zaryzykuję i wrzucę screenshot odnośnie google.pl ;>

 

2.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Zaryzykuj jeszcze raz, bo mój znajomy miał przez pozix do dns'a googlowskiego 😄 8.8.8.8


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Oj grabię sobie.... 😄

 

3.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Czyli u Ciebie leci przez thinx, czyli tak jak powinno być z Warszawy, a nie przez pozix poleciało. Widać, muszą to jeszcze ogarnąć. Ale i tak jest lepiej jak Orange w tej chwili. Jednak podłączenie do IX'ów w Polsce jak i za granicą daje dużo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 
Na pewno TMobile ma lepsze trasy niż Orange czy UPC, pamiętajcie co wam kiedyś juz pisałem, im większy operator tym gorzej z routingiem....taki operator zaczyna być nieelastyczny, zaczyna wykorzystywać swoją pozycje dlatego tak wiele osób chwali sobie lokalnych operatorów którzy są w IXach i korzystają z mniej obciążonych linków zagranicznych