Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

@bonzajopcja 1Gbit/300Mbit prawdopodobnie byłaby zastąpiona opcja 2Gbit/600Mbit, oczywiście tylko dla nowych. Ci co podpisali lojalki będą mieli przez dwa lata 1Gbit/300Mbit. We Francji są tylko dwie opcje. Czyli 2Gbit/600Mbit i 400mbit/400Mbit. Wiec nie wiem co Ty widzisz tutaj bez sensu, Francuskie 400Mbit/400Mbit jest odpowiednikiem polskiego 300Mbit/50Mbit.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

A poza tym jest kilka zwiastunów:
- w październiku lub listopadzie 2019 miał się zakończyć pilot 2/5 Gbps w Orange - niestety nikt w necie nie pochwalił się czy zakończył czy uległ przedłużeniu
- Orange zgłosiło do UKE wniosek o nową promocję z testem zawężania marż - może tylko zmiana nazwy ale nie wiadomo
- przy ogłoszeniu wyników za 3Q2019 prezes Orange zapowiedział zmianę strategii sprzedaży światłowodu - wbrew złośliwościom na pewnym portalu nie uważam, że będzie ciskanie sprzedawców (to zawsze jest) - a pojawią się opcje "więcej za więcej" - np większy download lub większy upload.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

Te testy opcji 2/2 i 5/1 miały trwać początkowo pol roku wiec albo były przedłużone albo po cichu je zakończono po pół roku. "Więcej za więcej" to rozumiem ze opcja 1gbit będzie zastąpiona szybsza opcja, no chyba ze Orange planuje przekroczyć magiczna barierę 100zł za sam internet, ale w czasach gdy Inea poniżej 100zł oferuje 10/10gbit, nie wiem czy to jest dobry kierunek. Z tego co można zauważyć nawet tutaj na forum to ze ludzie raczej częściej z wyższej opcji przechodzą na niższa uzasadniając ze po prostu i tak tego nie wykorzystują... oczywiście znajdzie się paru takich co chcą mieć wszystko "naj" ale w skali kraju to mały procent wyjdzie 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Każdy klient jest inny i ma inne potrzeby. Ciekawy felieton jest dziś na telko.in https://www.telko.in/orange-reklamuje-swiatlowod-a-korzysta-na-tym-isp-z-wolomina jak to Orange daje reklamę mały operatorom. A przeciętny klient nie patrzy jakim medium ma dostarczany internet.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

Netia wprowadza 1gbit/s za 70zł, ciekawe czy Orange odpowie 🙂

 

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/black-weeks-netia-internet-1-gbps-70-zl


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Szkoda że u mnie na osiedlu nie ma netii... 😛 Wybór dostawcy od nowego roku byłby oczywisty.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Byłem w salonie T-Mobile u mnie w mieście i typiara powiedziała mi że jest jakaś promocja z routerem za 0 zł do końca listopada, a od grudnia za router będę musiał zapłacić 400zł. Wtf? Na stronie pisze że są 2 routery do wyboru - lepszy za 200zł, gorszy za 0 zł. Nie wiem skąd ona wymyśliła 400zł. Wiesz coś na ten temat? Jak Twój znajomy podpisywał umowę to było coś podobnego?

 

Szkoda że byłem tylko przejazdem i na chwilkę, jutro pójdę i się dokładniej dopytam bo coś mi tu brzydko pachnie...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9  Mogliby w sumie dawać sam ONT, bo z moich dotychczasowych doświadczeń z użytkowania usługi wynika że działa na czymkolwiek podłączonym do ONT 🙂 Testowałem na Funboxie i routerze Netgear.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77  Ja nie mam problemu, mi wystarczy ten podstawowy za 0zł, dziwi mnie tylko to że kobitka w salonie powiedziała mi że od grudnia router tylko za 400zł... a teraz jest jakaś niby promocja że jest za 0zł...

 

Tymczasem na stronie T-Mobile pisze tak i to chyba od początku oferty:

z.png

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Mój znajomy miał do wyboru bezpłatny i ten za 199zl. Wziął ten za 199zl, bo na firmę i miał wyrąbane 😁