Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją


@pawel__bnapisał(-a)

@Anonim 

 

a kto powiedział że w domu masz tylko jedno urządzenie podłączone do Internetu? modem ma kilka portów 1Gbps i do tego wifi 2.4/5Ghz więc teoretycznie jesteś w stanie wyciagnąć te 2Gbps ale z tego co wiem modem nie obsługuje na dzisiaj agregacji portów 1Gbps tylko kto ma w komputerze dwie karty 1Gbps? 😉 


Ktoś kto zdecyduje się na tą ofertę, może chcieć wykorzystać te 2Gb/s, PC mocny z 2 kartami lan spokojnie da radę, tylko modem stawia ograniczenia, wymagający użytkownik będzie zawiedziony, normalny użytkownik nie przejmie się tym faktem, ba większość nie wykorzysta w pełni tej szybkości, ja mam 2 komputery i pomijając Laptopa bo mało wydajny, tylko PC może u mnie wykorzystać 3/4 łącza, tak jest u większości raczej, telefony i inny sprzęt to margines wykorzystania łącza.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Porównanie oferty z konkurencją

 

bandwitch.pngDokładnie tak jak pisze @Anonim na razie nie jest się w stanie wykorzystać łącz. Tak to wygląda u mnie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Nie wiem co te Twoje statystyki dowodzą w ogóle. Tyle GB danych można pobrać na łączu 100Mb/s jak i na 1Gb/s, na szybszym ściągnie się po prostu szybciej. Analogicznie z uploadem.

 

Ja pewnie mam z 5x tyle co ty.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  nie będę oceniać wyników, ale jak przechodzę przez serwery UPC to wolno jest i sporo błędów, ba drogi macie net i Upload skromny, ja ma zbliżony cenowo 300/50, ale jak wykorzystam 300GB miesięcznie to max, ba w Maju taki wynik miałem, ale to chyba z powodu przejścia z miedzi na światłowód, jest o niebo lepiej to fakt, ale serwery i tak nie dają możliwości wykorzystania szybkości, nawet jak na 2 komputery działam.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ja się odniosłem do tabelki wyżej a nie kto jaki ma internet, upload i cenę. @WabolMonster  wkleił jakaś tabelkę i napisał, że się prędkości nie da wykorzystać, jak ma się tak mało GB przemielonych miesięcznie to może i tak. U mnie codziennie jest włączony Netflix do późnej nocy, czasami nawet na 3 źródłach, co chwilę jakieś patche do gier, czy same inne gry, albo jakieś projekty czy zdjęcia co chwilę wysyłane w chmurę ze smartfonów każdego domownika. Więc z 5x tyle GB by się uzbierało, jak nie więcej.

 

Więc przerobione dane tu nic nie mają do rzeczy, niektórym się nie chce czekać na pobranie pliku, wola jak trwa to chwilę.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-Gigabajty nie lecą tak szybko. Tak to logiczne, że można to przesłać na łączu 100 mbps, jak i 100 gbps, ale dla takiego zużycia jak u mnie miałoby sens instalowanie np. 2 gbps ? Co prawda nie pobieram gier, ale bez przesady nie pobierają one Terabajtów ( League of Legends ok. 18 GB + 500/800 MB aktualizacje, Fornite ok 25 GB, Fifa 2019 ok 50 GB ) Takie dane znalazłem w internecie więc mogą one odbiegać lekko od rzeczywistości. Oraz to o czym pisze @Anonim Serwery CDN itp. nie są z gumy nie rozciągną się one nagle by dać 100 % np Cloudflare w Epix ma port 10 GBPS


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Dla ciebie może i nie ma sensu, natomiast znajdą się osoby, co chcą mieć grę co waży 40GB w chwilę ściągniętą. Dlatego są oferty mniejsze i większe.

 

Edit. Coś wolno te forum działało przez moment i nic dopisać nie mogłem.

 

@WabolMonster zobacz sobie ile zajmuje Forza Horizon 4 no.. 😉 ja mam 2 dyski SSD w kompie tylko po 250GB, wolę coś odinstalować jak już nie gram i zainstalować coś innego niż trzymać na dysku, a tak btw, ze 3-4 gry mi się mieszczą. Po to są prędkości, by właśnie je wykorzystywać. Mi np. 300Mb/s wystarcza, nie jestem z tych co jara patrzenie się w pasek pobierania. Mogę iść do kuchni zrobić sobie obiad a coś niech się pobiera w tym czasie, albo coś innego zrobić, a inni sobie wola na poczekaniu pościągać gry albo machać ręką (if u know what i mean) do prędkości pobierania 😉

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Pewnie znajdą się chętni na 2Gb/s łącze, tak jak u mnie sporo osób bierze 500Mb/s, jak spora rodzinka w domku to oferta w sam raz, u nas 500/100 to max ale już drogo bo 86zł, ja tam promocyjnie bo stały klient, za 58zł 300/50 mam 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Porównanie oferty z konkurencją

Ja się zdecydowałem na przedłużenie umowy z Orange i śmiga 1000/300 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Jak zwykle piszę tu niepopularne teksty, ale napiszę znów. Aby wycisnąć max, trzeba mieć dobry i drogi sprzęt. Większość niestety szuka tanich sprzętów lub ma je wiekowe, więc niekiedy sam szybki internet nie wystarczy by go doświadczyć. Niestety operatorzy w Polsce małym druczkiem o tym piszą.

Orange daje zastrzeżenie: "Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć 1000 Mb/s przede wszystkim potrzebny jest wydajny komputer z portem Gigabit Ethernet i kartą Wi-Fi w standardzie ac lub dwa porty Gigabit Ethernet, 4-parowy przewód Ethernet UTP cat5e oraz aplikacja, która pozwoli wykonać pomiar prędkości z jednoczesnym wykorzystaniem portu Ethernet i Wi-Fi lub dwóch portów Ethernet. "

Vectra tylko krótkie info: "W przypadku zaobserwowania znaczącego spadku prędkości Internetu uruchom ponownie modem i komputer, a następnie dokonaj pomiaru pod adresem http://vectra.speedtestcustom.com/. Prosimy mieć na uwadze, że miarodajny pomiar można wykonać jedynie przy połączeniu modemu i komputera przewodem Ethernet."

Przeciętny Kowalski się o tym nie dowie. Potem jest zawiedziony, że nie ma tych wielkich prędkości. A niestety patrząc na statystyki Polskiego internetu http://ranking.gemius.com/pl/ranking/systems/ Windows 7 używa 33.14%, a XP ok 2 %. Więc z czym do ludzi. Czy przeciętne urządzenia sprzedawane w Polsce z siódemką czy xp miały na tyle dobre procesory by obsłużyć taką prędkość?