Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Serwery cs:go - routing, ping

@Banan9: a mógłbyś opisać rodzaj budownictwa w którym mieszkasz? to blok jakiś nowy, wielka płyta, kamienica? wspólnota czy spółdzielnia współpracuje z Orange?

Bo zwykle jest to samo jak z BSA na miedzi. Musisz zaznaczyć sprzedawcy, że masz usługę na łączach Orange i musi być to usługa na nowym łączu. Dodatkowo może być wymagane, by usługa była na tą samą osobę co w Orange (a nie np. jedna umowa na męża, druga na żonę itp).

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

@-brtk-  @Citi2017  Dzięki za odp 🙂

 

@Piotrekk85  Wielka płyta z lat 80tych. 5-cio kondygnacyjny budynek. Mieszkam na parterze Światłowody Orange położono u mnie jakoś pod koniec 2016 roku. Nie mam pojęcia czy spółdzielnia mieszkaniowa odpowiedzialna za mój blok współpracuje z Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Serwery cs:go - routing, ping


@kozakis01napisał(-a)

Hej!

 

Używam światłowodu Orange w opcji 1 Gb/s od ponad pół roku i generalnie jest ok. na kablu i tak sobie na wifi (Funbox nie jest najlepszy). Porównywałem z UPC 500 Mb/s i pingi poza CS GO niższe i bardziej stabilne mam w Orange. Niestety w Orange pobieranie plików z niektórych serwerów potrafiło być o wiele wolniejsze niż w UPC. Nie wiem jak jest teraz względem UPC, bo nie mam porównania, ale czasami wciąż spotykam dziwne ograniczenia w prędkości pobierania plików, gdzie przez vpn jest dużo wyższa. Zaletą Orange jest upload (teraz zwiększyli do 300 Mb/s dla umów na 12 mc. i 24 mc., mnie akurat to nie dotyczy, ale 100 Mb/s też jest ok.).

 

Mimo wszystko zastanawiam się nad zmianą na UPC, gdyż poprawili infrastrukturę i oferują u mnie 1 Gb/s (niestety przy śmiesznym uploadzie 40 Mb/s) i mają lepszą ofertę TV. W nowej ofercie przekonuje mnie przede wszystkim nowy router, bo w UPC z modelem dodawanym do niższych opcji bywają problemy. Ktoś z forum testował UPC w opcji 1 Gb/s?

 

Zastanawiam się też nad światłowodem w T-Mobile. Czytałem, że ktoś z forum ma T-Mobile. Jest to światłowód? Może mógłby pochwalić się tutaj trasami i pingami?


Witam, przejrzyj wcześniejsze posty tego wątku, zamieściłem sporo testów z T-Mobile.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Serwery cs:go - routing, ping

proszę


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Serwery cs:go - routing, ping

@Citi2017 

Nie wiem czy każdy ma swojego ulubionego operatora ale na pewno każdy operator ma swoje wady i zalety 😉

trudno dyskutować kiedy ciągle padają argumenty że problemy u niektórych abonentów Orange są wydumane albo nieistniejące....nikt tu przecież nie krytykuje Orange za wszystko co robi...i nie porównuje do przysłowiowego Microsoftu 😉

chodzi o to że są pewne problemy z opóźnieniami i routingiem, które znane są na tym forum od bardzo długiego czasu i trudno spokojnie czytać komentarz że to bzdury, że u innych jest gorzej itp.

To nie są żadne argumenty, każdy operator ma swoje wady ale problem ze stykiem z Valve istnieje od bardzo długiego czasu a mówienie np. że to Valve powinno zależeć na poprawie styku z Orange to niestety brzmi jak dyktat dużego względem mniejszego , gdyby Valve było Netfliksem to problem byłby już dawno rozwiązany 😉

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

Niedawno zakupiłem Warcraft 3 Reforged w przedsprzedaży i ciekawi mnie jak to będzie online i jak wygląda styk Orange z serwerami blizzarda. Grałem na battle.necie ale dawno temu gdy miałem miedź od Hyperionu i lagów nie było.

 

Ciekawe więc czy Orange podoła 😄 Dlatego również wolałbym wypróbować T-Mobile.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Serwery cs:go - routing, ping

@Banan9 

 

ja jeszcze nie kupiłem Warcraft 3 Reforged ale zamierzam ponieważ Warcraft 3 to moja ulubiona gra, można powiedzieć że się na niej wychowałem 🙂

mało osób na forum pisze o połączeniach Orange do serwerów Blizzarda więc zobaczymy, 

może ktoś kto ma już TM napisze na jakimś forum jak mu działają gry Blizzarda, przydałoby się jakieś forum TM, może coś ludzie zaczną pisać na FB T-Mobile


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

@pawel__b  Warcraft 3 to też moje dzieciństwo, stąd nie mogłem się powstrzymać przed zakupem Reforged 🙂

 

Wiadomo czy Orange ma bezpośredni styk z blizzardem? Czy leci dookoła europy? Przydałoby się jakieś IP serwera cobym mogł sprawdzić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Serwery cs:go - routing, ping

@Banan9 

 

Orange na pewno nie ma bezposredniego styku z Blizzardem, pewnie przez Opentransit albo Telie, do sprawdzenia w wolnej chwili 

Ps. Z tego co widzę to przez Telie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

Masz jakiś adres IP do sprawdzenia?