Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Serwery cs:go - routing, ping

59zł za opcje 100Mb/s w t-mobile. Narazie bym nie wariował i poczekał aż te ceny trochę zejdą na ziemię. Poza tym t-mobile korzysta ze światłowodu orange więc wątpię że trasy będą lepsze

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Akurat trasy są T-Mobile, ale np. jeden klient od nich @akira77 ma 17-19ms już na pierwszym hopie, bo ze Szczecina do Warszawy musi przejść pakiet 😂😂😂👌


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping


@Anonimnapisał(-a)

 

Co do tych faktycznych braków limitów - UPC przycina klientów, którzy pobierają zbyt dużo i o tym też się mówi w internecie. 

No ale niestety - jak podpina się około 100 klientów do jednego światłowodu to tak to wychodzi niestety. 

Zaraz pewnie zlecą się obrońcy UPC - ale najlepiej sprawdzić na własnej skórze i to nie w okresie 14 dni a przez całą umowę. Tylko potem może być słabo.

 


Dzięki, jest to cenna informacja. Myślałem, że tylko Orange przycina transfer. Jeśli chodzi o niestabilność UPC w godzinach szczytu to doświadczyyłem tego w trakcie moich testów ponad pół roku temu. Miałem opcję 500 Mb/s, a prędkość czasami potrafiła spaść do 180 Mb/s (zazwyczaj do godz. ok. 00:00 było to ok. 350 Mb/s). Chcę wypróbować UPC ponownie, gdyz podobno poprawili infrastrukturę i oferują u mnie opcję 1 Gb/s. Ciekawe, czy poprawili na tyle, żeby było stabilne 700-930 Mb/s, bo w Orange nie mam z tym problemów.

 

Jeśli chodzi o dużych operatorów chyba tylko Netia trzyma poziom swoich światłowodów (prędkość + dobry routing), ciekawe jak długo... 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Porównanie oferty z konkurencją

Ze względu na to, że rozmowa odbiegła od Serwery cs:go - routing, ping, posty przeniosłem do tego tematu. Pozdrawiam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Osobiście testowałem 1Gb/s i powiem krótko, taką prędkość wykorzystamy jedynie na speedtestach. Żadna z platfrom nie obsłuży ci takiej prędkośći czy to steam, origin, czy epic games, max na co można było liczyć to 80-85MB/S pobierania. Dlatego posiadam opcję 600 która jest tańsza i wykorzystuje ją w 100% 

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Wiele się na plus nie zmieniło - wyłączyli TV analogową i dodali więcej kanałów na downstream - pasma całościowego pewnie nie dodali wcale albo niewiele, najlepiej jak samemu to przetestujesz dość szczegółowo i sam wyciągniesz wnioski. 

Ale ogólnie z UPC ciężko być zadowolonym jeśli chce się korzystać z internetu dobrej jakości. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Serwery cs:go - routing, ping


@Anonimnapisał(-a)

Akurat trasy są T-Mobile, ale np. jeden klient od nich @akira77 ma 17-19ms już na pierwszym hopie, bo ze Szczecina do Warszawy musi przejść pakiet 😂😂😂👌


A na ostatnim hopie ma już 9-10ms, wiesz co to są priorytety człowieku czy będziesz pisał te brednie, nie studiując tras dokładnie? Może jakiś mod zajmie się tego użytkownika wypowiedziami, które wprowadzają w błąd?

 

Bajki o przerywaniu w burze w UPC już nie będę komentował. Mam UPC od 2.5 roku i obraz żyleta niezależnie od dnia, pory i pogody, prędkości zawsze full. Ostatnio miałem awarie internetu pierwsza od 2.5 roku, która trwała uwaga - 50 minut. Wszystko zależne od lokalizacji jak co u kogo działa jeżeli chodzi o infrastrukturę, natomiast w Orange routing to problem globalny a nie lokalny i przez to transfer jest ucinany w Orange.

 

@kozakis01 UPC nic nie przycina. Niższa prędkość może być zależna od problemów lokalnych i zakłóceń w sieci, trzeba przetestować by dowiedzieć się jak to u kogo działa. W Orange natomiast, sieć lokalnie może chodzić ok, a za granicą styki serwerów nie wyrabiają, w Polsce także, a jest to spowodowane, że prawie każdą trasa leci przez zagranicę. Dlatego w Orange powszechnie mówi się, że mają prędkości i pingi dobre tylko do speedtestow, z bezpośrednimi stykami.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping


@Anonimnapisał(-a)

Wiele się na plus nie zmieniło - wyłączyli TV analogową i dodali więcej kanałów na downstream - pasma całościowego pewnie nie dodali wcale albo niewiele, najlepiej jak samemu to przetestujesz dość szczegółowo i sam wyciągniesz wnioski. 

Ale ogólnie z UPC ciężko być zadowolonym jeśli chce się korzystać z internetu dobrej jakości. 


Właśnie, gdzieś czytałem, że dodali kanałów. Ciekawe, czy to wystarczy do utrzymania stabilnego 1 Gb/s, skoro przed zmianami osiągałem ok. 350 Mb/s zamiast 500 Mb/s, a czasami spadało nawet do 180 Mb/s...

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Użytkownik @-brtk- wie najlepiej jak działa UPC, nie czytaj opinii w internecie ani nie słuchaj kilkunastu ludzi na tym forum. Słuchaj jego, u niego chodzi to znaczy że u każdego musi 😜 

Dziwne, że wypowiadają się tutaj ludzie u których się lekko mówiąc "psuły" te super usługi UPC, a on dalej mówi, że to bajki, że nic nie ścina z góry zakładając że u Ciebie również nie będzie. 

Nic z tego, że w Warszawie coraz mniej klientów ma UPC, (sam znam przypadki gdzie odchodzili - Wawer, Praga Południe/Północ) - ale wszystko działa dobrze.

 

Wątku z T-Mobile nawet komentować nie będę, bo przecież się nie znam i nie czytam ze zrozumieniem;/

Nieważne co napisać, ważne żeby ponarzekać na Orange. 

 

Najlepiej dla Ciebie jeśli przetestujesz samodzielnie UPC.

Wyciągniesz wnioski - ale pamiętaj, żeby protestować - najlepiej na jesień i dłużej niż 14 dni, bo UPC potrafi priorytetyzować usługi w okresie 14-dniowym. 

 

Szkoda że usunąłem nagrania tej "żylety" - dość tępej w porównaniu choćby z satelitą CP. 

Ale przecież - UPC nie ścina...

Ehh, takie dyskusje są tak żenujące że po prostu odechciewa się dyskutować z ludźmi. 

 

W samym tym wątku jest kilka opinii o tym, że UPC ma problemy - ale co my tam wiemy... Przecie nie ścina, jo? 

..

 

Na prawdę, tak jak pisał niegdyś @Morciak - powinna być opcja ignore bo niektórzy kompletnie nie mają pojęcia o czym piszą, oby napisać coś na Orange... 

 

Co do problemów "globalnych" Orange z routingiem - bez urazy, ale to największa bzdura jaką w życiu słyszałem 😜

 

Ostatnio 2 osoby znajome podpisały umowę na Orange - pingi niższe niż w UPC/T-Mobile.

 

U mnie również. 

To, że nie ma PLIXa i do serwerów w Warszawie (jedynych - bo do Luksemburga np. Valve ma już 25ms). To nie znaczy że są problemy z routingiem. Nie ma Packet Loss'a, nie ma spadków prędkości (bardzo rzadko - z mniej znanych serwisów) - ale toć to globalny problem... 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Serwery cs:go - routing, ping

Takie są fakty, że wyników tras nie potrafisz odczytywać i wypisujesz brednie wyssane z palca, sugerując się drugim hopem, WTF? 

 

UPC nie priorytetyzuje żadnych pakietów, problemy lokalne, jak u każdego się zdarzają, czy to Orange, INEA, UPC, Vectra, natomiast Orange ma problemy globalne, z routingiem, przez swoją politykę.

 

Osoba korzystająca z Orange w Warszawie, nie trudno mieć mniejszy ping od osoby z T-Mobile ze Szczecina, trudno jest to tobie pojac. Zestawiasz trasy, zestaw Szczecin Orange <-> Szczecin tmobile a nie Orange Warszawa <-> T-Mobile Szczecin, bo to jest bez sensu, osoba co ma Orange w Szczecinie też ma wyższy ping do Warszawy, czy za granicę, do ciebie można pisać jak do ściany, pomarańczowe klapki na oczach nic nie przepuszczają.

 

Edit: poprawione literówki.