Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nowa oferta od 18.06

Okej, ale spójrzcie że w Orange światło kosztuje 60-70 zł. Biznes Pakiet Fiber 130-150 zł. A jednak klienci indywidualni są bardziej kosztowni w obsłudze (przy firmie zakłada się że jest tzw. profesjonalistą i niektóre rzeczy nie trzeba obsługiwać). Nikt nie skalkuluje oferty w Orange na 150 zł. To koszt co najmniej 200 zł jak nie więcej. Dla mnie tylko szkoda, że coraz trudniej wziąć biznes pakiet bez wpisu w ceidg ale niektórzy PH robią cuda 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 56
  • 0

Nowa oferta od 18.06

@Piotrekk85 ,Kurcze masz rację, mam małą firmę bez VAT, nigdy nie przyszło mi do "głowy" porównywać ofertę klient indywidualny, biznesowy. Opłaca się przejść z wszystkimi usługami na ofertę biznesową, ciekawe, zaraz skalkuluję.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Można o tym dyskutować godzinami 😜 
Ale tak - masz rację, niektórzy klienci często przeginają. Nawet jak zdarzy mi się nie raz usłyszeć od techników czy poczytać w internecie - to do niektórych technik musi jechać z byle powodu. 

Aczkolwiek - wciąż mam pewne przeczucia, że byłoby kilkuset klientów zainteresowanych taką ofertą premium w cenie około 250-300 zł/m-c z większym priorytetem w sieci, gwarancją stabilności i do pewnego stopnia nawet pingów - ale nawet w tej cenie ciężko o dobrą jakość. Do niektórych niestety to nie dociera - za 60 zł chcą wszystko picuś glancuś 😄 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 56
  • 0

Nowa oferta od 18.06

Kalkulacja:


Prędkość pobierania do 80 Mb/s
Prędkość wysyłania do 8 Mb/s

Oferta indywidualna:
Opłaty miesięczne
70,99 zł/mies.
Abonament
59,99 zł/mies.
Modem FunBox 2.0
1,00 zł/mies.
Opłata za łącze
10,00 zł/mies.

---------------------------------

Firmowa:
opłata miesięczna
60,00 zł z VAT
Abonament
40,65 zł/mies + VAT
Opłata za łącze 8,14 zł/mies + VAT

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

To co napisałeś, to VDSL. Światłowód w ofercie Biznes (sprawdzone teraz) kosztuje w opcji 300/50 48,78PLN + VAT. Nie jest to wygórowana cena. Ale myślę, że z racji faktu iż jest to oferta Biznes - to jakość będzie ciut lepsza niż w przypadku oferty konsumenckiej. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nowa oferta od 18.06

To jest zwykła Neostrada.

Mi chodziło o to https://www.orange.pl/view/biznespakietfiber
Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

A, to ja nie wiem gdzie patrzyłem ale właśnie w zakładce "Małe i średnie firmy". Może to była inna oferta. 
Ale w tym co podałeś @Piotrekk85 masz już jakąś gwarancję SLA, pewnie i jakość jeśli chodzi o prędkości jest bardziej gwarantowana, pingi pewnie mają wyższy priorytet - w końcu to łącze biznesowe. 

Wciąż - taka cena nie daje nam prawa do posiadania wygórowanych oczekiwań - dostajemy i tak dużo w tej cenie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nowa oferta od 18.06

Orange ma dwie oferty dla firm. Światłowód biznes i biznes pakiety. Najprościej odróżnić po oferowanym modemie. W neo jest funbox domyślnie. W biznes pakiecie zyxel.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Nowa oferta od 18.06

Można zawsze postawić sobie serwer VPN na jakimś tanim VPSie, gdzie ma się dobre trasy i pingi. Kiedyś korzystałem z kimsufi i vps z francuskiego ovh (już od długiego czasu można kupić vps ssd z lokalizacją w Warszawie, idealna propozycja pod VPN) za czasów jak były duże problemy z Telią, działało bardzo dobrze. Teraz jak jest potrzeba to puszczam swój ruch przez eTop w Warszawie.

Jest to jakaś namiastka "gwarancji pingu". 😄 aczkolwiek i czasami do tej Warszawy były problemy 😞

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Jak ktoś ma problem z pingiem to jak najbardziej, ja sam korzystam z VPS'a w OVH w Warszawie - co prawda do innych usług, niż VPN - ale jeśli (tak jak ostatnio np. awaria całego opentransit) dojdzie do jakiegoś "******up'u" to z niego jak najbardziej korzystam. 

 

@Piotrekk85 Swoją drogą - przypomniałem sobie - masz może jakieś informacje, czy Orange wejdzie do TPIX w najbliższym czasie? Chodzi mi o OpenPeering na tej platformie. T-Mobile jest w PLIX/TPIX - to niech Orange chociaż do TPIX wejdzie - chociaż mi osobiście wielkiej różnicy to nie robi, ale może skończyłoby się trochę to narzekanie niektórych na te "fatalne trasy i pingi" 😄