Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

Predkosc nie ma juz takiego znaczenia....przecietnemu użytkownikowi starcza kilkadziesiat megabitow zeby obsluzyc wszystko i wszystkich domownikow i operatorzy doskonale o tym wiedzą...piki transmisji nie sa problemem...problemem jest jak odebrac klientow konkurencji 😉

dlatego Orange woli wejsc na nowe osiedla bo tam gdzie ludzie mają kablowki moze tylko powalczyc ceną...duze predkosci to maly procent abonentów

no i stabilnosc uslugi ma znaczenie, brak awarii, obsluga klienta, ciekawa oferta tv..dodatkowe usługi, dobry zasieg wifi w lokalu...to ma znaczenie

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b Aż miło się czyta takie posty 🙂 

Masz absolutną rację - każdy operator stosuje overselling, to akurat normalne 🙂 

Grunt, to znać granicę - w przypadku Orange jest ona bardzo mała, a w UPC jest dość duża o ile w ogóle jakaś jest. 

I tak jak napisałeś - GPON będzie niedługo problematyczny z powodu liczby klientów, jednak zanim UPC wdroży DOCSIS 3.1 to w Orange juz będzie XGS-PON (10Gbit symetryczne) - i to na o wiele większą skalę. Będzie zapewne tak, jak z 1 Gbit - dzień przed Orange - medialnie super, ale technicznie - przedsprzedaż tylko w Warszawie 😜 

 

Osiedlowe kablówki to inna skala, jeśli dobrze rozumiem chodzi Ci o takie małe, lokalne - UPC to masówka - UPChnąć jak najwięcej za jak najmniej i liczyć, że ludzie nie będą narzekać. 

 

Gdybym miał możliwość wyboru osiedlowej kablówki, tj. lokalnego ISP wybrałbym tego mniejszego. 

 

Orange cały czas poprawia punkty styku, ale nie da się z dnia na dzień tego zrewolucjonizować - w porównaniu z tym, co było kilka lat temu - dzisiaj jest o wiele lepiej a zmierza to dalej w dobrym kierunku. Tymczasem, gdy Orange masowo inwestuje w światłowody i rok do roku ma przyrost w ilości kilkuset tysięcy klientów światłowodu - UPC dalej jest w tyle i oferuje badziewny upload, przeładowane (w mojej okolicy) łącza i słabą, wrażliwą na zakłócenia technologię - "hucznie" reklamując ją jako "internet światłowodowy", by zwabić wielu nieświadomych klientów.

 

I mimo wad routingu Orange w obecnym momencie, choć u mnie nieodczuwalnych - jak nadmieniłem - wszystko zmierza w dobrą stronę, jednak na to potrzeba czasu i pieniędzy. A nikt tego z niczego nie wyczaruje 🙂 

 

Przewagą UPC jeśli chodzi o punkty styku jest to, że AS Liberty Global jest używany przez wszystkie krajowe oddziały UPC, nie tylko w Polsce. Gdyby UPC miał w Polsce własnego ASN, raczej nie byłoby to takie kolorowe jak jest teraz - choć i tak obecnie "kontrast jest za duży" 😉

 

Orange jak na swoje możliwości może nie jest idealne, ale coraz lepsze i to pokazują liczby. 

 

Telewizje zostawiłem na koniec - miałem TV w UPC dwa lata i obraz był... Lekko mówiąc - niezbyt dobrej jakości, a jak była burza czy coś - to - mniej jak w CP, ale jednak były piksele i... Z resztą mam nagrania na komputerze, mogę podesłać jak to wyglądało 🙂 

I to nie tylko na moim dekoderze, więc no.

Teraz mam telewizje w Orange i obraz jest żyleta, kanały w 4K to już w ogóle miód malina i taki El Classico w 4K to coś niesamowitego. Coś też o czym w UPC mogłem pomarzyć. 

Może to kwestia mojej okolicy, ale na moim osiedlu Orange ma coraz większą bazę klientów kosztem UPC - i dalej działa to stabilnie 🙂 

Cieszy mnie też oferta - w Orange za 250 PLN mam to, co w opisie. Ba, za miesiąc będę mógł zwiększyć do 300 Mbit/s w tej samej cenie, a w UPC za telewizje i internet nie miałbym tak tanio i jednocześnie dobrze 🙂 

W przeciągu dwóch lat w Orange ani razu nie zdarzyła się przerwa w dostawie, w przeciwieństwie do UPC. 

To też dla mnie o czymś świadczy.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Nowa oferta od 18.06

@Anonim - dziękuję za Twoje posty. Mam identyczne odczucia w zakresie usługi światłowodowej z Orange, o czym już wielokrotnie pisałem.

Niestety @-brtk- będzie Cię tak długo gnębił swoimi odpowiedziami, aż po prostu zamęczy Cię i dasz sobie spokój - bo dla niego UPC to cud cudów a Orange to same zuo 🙂
I nie ważne, że mamy identyczne doświadczenia z internetem w UPC - on nie lubi jak ktoś jest zadowolonym klientem Orange :).
Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@Morciak tak to już niestety bywa, niektórzy nie dostrzegają pozytywów u innych, bo u siebie mają same wady. I te wady przesłaniają im te pozytywy innych 🙂 

 

Ja jestem pewien, że za parę lat Orange zdeklasuje UPC pod każdym względem - już teraz ma około 500 tys. Klientów IPTV na FTTH, a UPC raptem... 1,2 mln 😉 

To jest śmiesznie mało, z każdym rokiem tych klientów w UPC coś za dużo nie przybywa, a w Orange jest to kilkadziesiąt tysięcy co kwartał. 

Tak samo z internetem. To wymusza poprawę styków w Orange i to faktycznie się dzieje. A w UPC na ten moment jest względnie dobrze, ale gdyby mieli o jeden milion klientów więcej to mieliby jeszcze większe problemy niż Orange. Technologia już daje im w kość, bo wszyscy się rozwijają, a oni siedzą na DOCSIS, bo po co iść do przodu 🙂 Tak samo byłoby z peeringiem gdyby przybyło za dużo klientów 😉 

 

Mnie Orange od kilkunastu lat nie zawiódł, dlatego mam u nich coraz więcej usług - a UPC miałem w życiu dwukrotnie, raz w starym miejscu zamieszkania kilkanaście właśnie lat temu, i raz - niedawno w obecnym miejscu. W porównaniu do Orange - nawet nie mają podejścia. 

 

Jednak, jak mówił @pawel__b - i nie mogę nie przyznać mu racji - lokalni ISP, czy to kablówki czy też FTTH - mają faktycznie lepszy peering od Orange, ale też jakże mniejsza jest skala - a tym samym koszty. 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@Anonim 

 

Kazdy ma jakies doswiadczenia, ja nie mialem nigdy UPC wiec nie moge sie wypowiadac ale mialem swojego czasu Orange a w rodzinie mam i UPC i Orange i Netie wiec jestem dosc na bierząco, co do XGS-PON to migracja w Orange nie pojdzie tak szybko...mysle ze tu akurat bedzie to dosc rownolegle szlo z Docsis 3.1 w UPC

ja patrze globalnie, znam ograniczenia Docsis ale tez bym ich nie demonizowal, nizszy upload to prawda, wynika z technologii...to na pewno przewaga GPON ale tez zalezy co komu potrzebne...wierz mi ze to nie jest argument przy wyborze uslugi, predzej cena i oferta tv, kanaly sportowe i filmowe to jest caly czas istotne kryterium wyboru dla wiekszosci uzytkownikow

na routing i punkty styku zwracają uwage bardziej zaawansowani gracze..urzadzenie abonenckie czyli router tez ma spore znaczenie bo uzytkownicy podłączają mase urzadzen do wifi i musi byc dobry zasięg

Docsis tez sie dobrze skaluje dlatego kablowki niechetnie zmieniają technologie, mają kabel do abonenta ktory pracuje do 1,2Ghz...kontrolery są modularne wiec mozna dokladac kolejne kanaly DS albo wchodzic w D3.1 i modulacje OFDM, kontrolery CMTS spięte są swiatlowodami wiec tu tez nie ma problemow...mysle ze Orange swoją polityką nawet pomoze kablowkom bo je odciazy od ilosci abonentow 😉

na nowych osiedlach bedzie wygrywal GPON ale na starych bedzie krolowal Docsis bo po prostu caly czas jest rozwijany i jest nadal skalowalny...tak to wyglada na dzien dzisiejszy 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b Być może masz rację z tempem modernizacji w Orange, jednak ja wierzę że za 3-4 lata będę miał u siebie XGS-PON - a DOCSIS 3.1 to bardzo odległe plany. 

W najbliższych latach DOCSIS, może sobie poradzi. Ale z racji rozwoju technologii chmury i coraz większej ilości wysyłanych danych - będzie im coraz ciężej. 

Routery w UPC to też jest parodia, szczególnie ConnectBoxy 😜 

Co do graczy - jak już nadmieniałem - ja osobiście, i kilku innych domowników, nie mamy problemów z grami. Fakt, czasem ping to 35-40ms, ale czy to aż taka tragedia, jeśli ten ping jest stabilny? 

Nie! 😉 

 

A jesli ktoś patrzy na to pod kątem "ja muszę mieć mniej niż 5ms, bo inaczej zmieniam dostawcę", to dla mnie już jest nie do końca normalny. 

 

I co do ceny - w Orange dostajemy za 149,99/m-c spory pakiet TV, 300/50 internet i telefon z nielimitowanym pakietem danych (1Mbit/s w telefonie to dużo i wystarcza :])

 

Ja za swój pakiet usług w Orange płacę 250 PLN - dzieląc to na UPC i Orange płaciłbym około 300. Jest spora różnica - i w cenie, i w jakości. 

W UPC nie widzę nawet oferty z tymi kanałami co mam ja i w tej cenie. Więc cena jest na korzyść Orange. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@Anonim 

tak, problemy z ConnectBox są znane choc ja mam swoje, odmienne zdanie na temat przyczyny problemów z chipsetem Puma 6 co nie zmienia faktu ze siłą CB jest duży zasieg sieci Wifi, na razie urzadzenia Orange raczej mogą tylko o tym pomarzyć, choc z kolei pojawiają sie problemy z Wifi na 5Ghz w CB 😉

 

Generalnie odbieglismy od tematu ktirym bylo pojawienie sie uslugi T-Mobile na swiatlowodach Orange i jaka moze byc roznica w jakosci tej uslugi wzgledem Orange 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

U mnie FunBox 3.0 ma zasięg nawet na balkonie, a ściany są dość grube po drodze więc problemy z zasięgiem myślę, że zależą od "zapchania" częstotliwości w okolicy.

Nie narzekam na zasięg Wi-Fi, mieszkanie ma 100% pokrycia i tak jak mówiłem - na balkonie także mogę sobie spokojnie z laptopem usiąść i przeglądać np. NO 🙂 

 

Masz rację, odbiegliśmy i to dość daleko, więc najlepszym będzie zakończenie tej, przyjemnej co jak co, dyskusji w tym momencie 😉 

 

Co do T-Mobile, jestem przekonany że po pewnym czasie ta usługa będzie gorsza od Orange, a odczują to także klienci mobilni. Ale to tylko moje zdanie. W dodatku cena, jak mówiłem kilka stron temu jest bardzo kiepska, na niekorzyść Magentowych - więc raczej nie będzie ogromnego zainteresowania ich ofertą. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@Anonim 

 

Nie musi tak byc, znam troche punkty styku T-Mobile i nie wygląda to źle, na pewno dla czesci graczy moze byc to interesujące, dla wiekszosci uzytkownikow Orange raczej nie bedzie bo dostają lepszą cenę i szerszą usługę, ale spodziewam sie pewnego odpływu najbardziej zaawansowanych graczy do tej usługi...beda ciekawe dyskusje na forum 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Na razie jest dobrze bo prawie 100% ruchu w T-Mobile to zapchane LTE. 

Jak w jednym momencie choćby 5000 klientów ich światłowodu zacznie wysycać choćby 100Mbps, to dojdzie do zapchania sieci. Wątpię, że przetrwają dodatkowe 500 Gbps. Pojemność sieci Orange to około 1,5 Tbps - T-Mobile jest zupełnie inne pod tym względem - mała skala, małe prędkości (nie oszukujmy się, klienci osiągający u nich po LTE więcej niż 40Mbps to mniejszość). 

W dodatku tam też spora część tras idzie przez zagranicę.