Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kupno telefonu na raty BIK


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 19
  • 0

Kupno telefonu na raty BIK

Cześć,

 

Uzyskałem negatywną weryfikację podczas zakupu przez stronę internetową Orange. 

Co śmieszne Orange piszę jasno o tym, że BIK nie jest sprawdzany, poniżej link oraz opis.

Sprawdziłem swój BIK, jest na zielono wszystko płacone terminowo, zdolność kredytową również sprawdziłem też na zielono, a jest informacja , że Orange sprawdzał BIK, więc czemu wprowadzają klienta w błąd? W salonie nie kupię tego telefonu bo go nie ma.

 

https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/telefon-na-raty-w-orange/

 

Co ważne – raty w Orange nie są oprocentowane, dzięki czemu masz pewność, że wybierając to rozwiązanie, nie narażasz się na dodatkowe koszty, takie jak odsetki. Istotne jest również to, że raty nie obciążają Twojej historii kredytowej i nie są uwzględniane przez Biuro Informacji Kredytowej. Ponadto, aby dokonać zakupu na raty, nie musisz spełniać wyśrubowanych wymagania – Orange nie weryfikuje Twojej historii kredytowej.

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Kupno telefonu na raty BIK

@sushipl Powodem negatywnej opinii czasem jest również brak historii abonenta. Nowi niestety nie są obdarzani kredytem zaufania na raty dość drogiego sprzętu. Jeśli miałeś jakieś usługi i historia opłat jest "pozytywna", to nie dostaniesz odmowy. Jeśli nie, trzeba się z tym liczyć...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 19
  • 0

Kupno telefonu na raty BIK

Jest napisane wyraźnie, że orange nie sprawdza BIK a jednak sprawdza. Tak mam historię kredytową 4 kredyty plus jeden aktualnie który mam. Jedynie co zrobiłem teraz to wyraziłem zgodę na udostępnianie informacji o spłaconych kredytach może to coś da. Po co Orange piszę, że nie sprawdza BIK jak sprawdza,,,


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 19
  • 0

Kupno telefonu na raty BIK

Od dzisiaj będę miał usługę FLEX to coś da? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Kupno telefonu na raty BIK

@sushipl najlepiej jak byś miał abonament. Oferty prepaid nie zawsze sugerują historię, bo możesz z tych ofert zrezygnować w każdej chwili bez żadnych konsekwencji. Najlepiej jak by było zobowiązanie, to najlepsza historia i tworzenie Twojej wiarygodności.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Kupno telefonu na raty BIK

@sushipl Prócz historii w BIK jest tworzona również twoja historia w Orange. W tej chwili (jeśli nie miałeś żadnych usług od Operatora) jest ona pusta czyli "niewiarygodna". Nie dlatego, że masz kredyty w innych miejscach, ale dlatego, że w Orange nie masz dotychczas żadnych 'przygód" (bez względu na to czy dobrych czy złych). W przypadku rat za sprzęt tak to działa


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Kupno telefonu na raty BIK

@sushipl historię w Orange również będzie jak zamiast abonamentu weźmiesz sprzęt na raty, ale ten tańszy, nie taki jak planowany był przez Ciebie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kupno telefonu na raty BIK

@sushipl  tak jak mówią koledzy, musisz mieć jakąś historię (oczywiście pozytywną) u danego operatora jeśli chcesz wziąć sprzęt na raty, druga sprawa to jeżeli jest to pierwszy zakup ratalny u opa przeszkodą może również być wybrany drogi sprzęt np. smartfon "z górnej półki", często w takich przypadkach jest odmowa (bez względu na historię kredytową).

Anonim

Nie dotyczy

Kupno telefonu na raty BIK

@sushipl  sprawa jest jasna, wielu nowych klientów, brało telefony na raty i ich nie spłacało, dlatego teraz jest zaostrzona weryfikacja, nowy klient chcący kupić w internetowym sklepie Orange telefon czy inny produkt, jest weryfikowany i gdy cena jest wysoka, to weryfikacja odmowna jest, gro chce pierwszy zakup z telefonem od 1k zł wzwyż czy nowego iPhone (przykład), to nie przejdzie, nawet z pierwszą umową abonamentową, Flex czy prepaid z kilkuletnim stażem, też tego nie zmieni.

Jedyna opcja u ciebie, by ktoś z rodziny, jak ma abonament w Orange, kupił ci w internetowym sklepie telefon na raty, ty je spłacisz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Kupno telefonu na raty BIK

Czy na pewno Orange sprawdzał Cię w BIK? Orange w standardzie sprawdza w bazie BIG infomonitor. Być może w tej części jest wzmianka od Orange. Bo to coś innego.