Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

Jakie są obecne ceny Orange Energia? Ile trwa przejście od obecnego operatora do OE? Czy jest gwarancja ceny na 2022?

 

 

 

______________

*Post wydzielony z tematu Ceny energii w 2020 roku mogą jeszcze wzrosnąć - moderator Wojciech.

12 ODPOW. 12

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

@ŁysaKaszankaINC  Stawki za kWh są obecnie w Orange Enegia do końca 2022 równe opłacie urzędowej lokalnego sprzedawcy zatwierdzanej przez URE. Do tego dochodzi opłata handlowa kilkanaście zł miesięcznie. Przejście nic nie kosztuje o ile nie masz umowy terminowej w obecnej firmie. Szczegóły na https://www.orange.pl/view/energia


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 105
  • 0

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

Czy aby na pewno? Ja dostałem pocztą informację o zmianie cennika i wg. nowego 1 kWh kosztuje 70 gr netto.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

Jaki region Polski? Kto na Twoim terenie jest sprzedawcą z urzędu?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

Na stronie Urzędu Regulacji Energetyki najnowsze zestawienie ofert jest za grudzień zeszłego roku

http://www.maszwybor.ure.gov.pl/download/4/179/ZestawienieGRUDZIEN2021.xls

Wg powyższego pliku Orange Energia działa na terenie całego kraju i stawka netto za energię czynną w G11 to 0,3006 zł/kWh (czyli jest stała i niezależna od lokalnego sprzedawcy):

IMG_20220105_144313.jpg

Czy podpisując dzisiaj umowę zapłacę taka stawkę? Moim lokalnym sprzedawcą jest Energa, jeśli to ma znaczenie.

 

Wg regulaminu indeksacji zmiany cen są raz na rok na podstawie ceny z poprzedniego roku:

IMG_20220105_144811.jpg

Od konsultanta na infolinii dowiedziałem się, że minimalny czas na migrację do OE to dwa miesiące, mimo tego, że mam już wypowiedzenie od obecnego dostawcy. Przez czas między wygaśnięciem obecnej umowy a rozpoczęciem nowej mam rzekomo płacić stawkę bezumowną 0,90zl/kWh!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

Jeśli składałeś wypowiedzenie to tak jest. Zmiana sprzedawcy powinna się odbyć przez nową firmę. Zawsze można próbować odkręcić i przejść na taryfę urzędową jeśli nie mieszkasz w Warszawie i okolicach.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

To dostawca wypowiedział mi umowę. Dlatego szukam teraz nowej oferty. Zarówno w OE jak i Enerdze termin przyłączenia (czyli rozpoczęcia nowej umowy) to 2 miesiące. Do tego czasu płaci się podwyższoną stawkę, co byłoby ok, gdyby to była moja wina np. to ja bym wypowiedział umowę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

@ŁysaKaszankaINC  zwróć także uwagę na to, że czysta energia sprzedawana jest osobno, a dosył osobno. To tak jak BSA w Orange.  Jest dostawca usługi i właściciel sieci przesyłowej w Twojej okolicy. I to trzeba brać pod uwagę również w negocjacjach 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?


@ŁysaKaszankaINCnapisał(-a)

To dostawca wypowiedział mi umowę. Dlatego szukam teraz nowej oferty. Zarówno w OE jak i Enerdze termin przyłączenia (czyli rozpoczęcia nowej umowy) to 2 miesiące. Do tego czasu płaci się podwyższoną stawkę, co byłoby ok, gdyby to była moja wina np. to ja bym wypowiedział umowę.


Czy to Ergo Energy Sp. z o.o ? Jeśli tak to przyłączenie do Orange nastąpi 01.02.2021 r. ponieważ nie ma okresu wypowiedzenia.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Jakie są teraz ceny w Orange Energia?

Nie, to inna firma. Czemu w przypadku tej, o której piszesz, ma nie być okresu wypowiedzenia i przyłączenie jest tak szybkie?