Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cesja części umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Cesja części umowy

Powiedzmy, że będę stroną umowy o wszystkie możliwe usługi (TV, Internet, Telefon). W pewnym momencie jedna z usług (np. TV) przestaje być mi potrzebna. Chcę zatem przepisać tę część umowy (tj. umowę w zakresie TV) na inną osobę, która mieszka w innym niż ja miejscu (np. w tym samym bloku mieszkalnym, na innej ulicy w tym samym mieście albo w ogóle w innym mieście).


Czy można dokonać cesji części umowy, a jeśli nie, to dlaczego?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Cesja części umowy

@PatrycjaM1 odpowiedzi na Twoje pytanie trzeba szukać w regulaminie promocji, w ramach której masz umowę. Ale z ogólnego ujęcia sprawa wygląda tak, że skoro wskazane usługi masz w pakiecie, to wydaje się mnie, że nie można jednej z usług wchodzących w taki pakiet wyodrębnić i "przekazać" innemu klientowi. Chociaż nie wskazujesz w jakim rozwiązaniu technicznym są usługi tv i internet u Ciebie. Pomijam też kwestię techniczną, czy w tym innym miejscu Orange ma możliwości techniczne świadczenia usługi np.internetu stacjonarnego albo TV. Poza tym zdaje się mnie że Orange nie oferuje usługi TV jako samodzielnej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Cesja części umowy

@PatrycjaM1 odpowiedzi na Twoje pytanie trzeba szukać w regulaminie promocji, w ramach której masz umowę. Ale z ogólnego ujęcia sprawa wygląda tak, że skoro wskazane usługi masz w pakiecie, to wydaje się mnie, że nie można jednej z usług wchodzących w taki pakiet wyodrębnić i "przekazać" innemu klientowi. Chociaż nie wskazujesz w jakim rozwiązaniu technicznym są usługi tv i internet u Ciebie. Pomijam też kwestię techniczną, czy w tym innym miejscu Orange ma możliwości techniczne świadczenia usługi np.internetu stacjonarnego albo TV. Poza tym zdaje się mnie że Orange nie oferuje usługi TV jako samodzielnej.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Cesja części umowy

Nie ma możliwości wykonania cesji tylko dla jednej składowej, a jeśli to Love to wogóle nie ma możliwości wykonania cesji nawet całości.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja części umowy

Dokonywanie cesji wymaga obu stron umowy.Więc Twoje życzenie nie zawsze musi być zrealizowane. Z uwagi na to, że zazwyczaj masz promocje pakietowe, jak pisano wyżej, nie jest to możliwe. Jeśli nie masz lojalki na usłudze, teoretycznie jest możliwe rozpakietowanie usług, a potem dokonanie cesji na samą tv. Ale trzeba pamiętać, że sama tv bez pakietu kosztuje mniej więcej tyle samo co cały pakiet. Jest to pod kątem finansowym zupełnie nieopłacalne.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Cesja części umowy

@PatrycjaM1 Która z powyższych odpowiedzi była najbardziej pomocna i rozwiała Twoje wątpliwości? Oznaczenie jej jako rozwiązanie pozwoli innym szybko uzyskać poszukiwane informacje. Szczęśliwy robot