Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

czy droga jest usługa Orange energia ?

Anonim

Nie dotyczy

czy droga jest usługa Orange energia ?

@Anonim  własna elektrownia słoneczna to droga zabawa, to z dotacji to bojler i kilka sprzętów elektrycznych uciągnie, bez dotacji zrobiliśmy takie coś na gospodarczym, średnia wydajność a koszty duże były i roboty z montażem też sporo, nie oddaję nadwyżki prądu Tauronowi bo jej nie mam, więc średnio dobry interes, ale ekologiczny częściowo jestem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

czy droga jest usługa Orange energia ?

@Anonim: 0,24110 gr to netto czy brutto?

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

To nie tak @Piotrekk85 bo ja płacę za zużycie ( nie wiem ile za przesył, za jakieś inne dodatki 🙂 etc. bo tych rubryk  jest multum. Znam jedną osobę która płaci za to samo co ja 140 zł miesięcznie a do tego mieszka sama, ma ponoć wszystko energooszczędne ale ona nie wie co to znaczy np.- po co świecisz światło w całym mieszkaniu? po jakie licho masz włączony telewizor przecież nic nie oglądasz,ba nawet musi spać przy włączonym telewizorze, 😉 i tak mogłabym do niej mówić ale jej to nie rusza. Zaskakuje dopiero wtedy gdy te rachunki zobaczy, no i zaczyna się lament i takie tam różne nieciekawe teksty sypią się z jej usteczek. Aha ona ma jeszcze pieska i dwa koty więc może temu aż tyle płaci. 😉

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

czy droga jest usługa Orange energia ?

Na cenę prądu w Polsce wpływają głównie następujące rzeczy: źle dobrana faza - czy cena zależy od pory dnia czy jest stała. Kolejna kwestia to taryfa: opłaty handlowe, ubezpieczenia, serwisy fachowców robią swoje. Ostatnia opcja to odległości od elektrowni. Mieszkańcy północnej Polski płacą więcej niż np na Śląsku.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

@Anonim  aleś Ty mądry jest ( a może masz w rodzinie jakiegoś inkasenta bo ja nie połapię się do końca moich dni w tych opłatach handlowych, dystrybucyjnych, abonamentowych etc ) Ja tylko czytam ile zużyłam i wtedy wiem że raczej za dużo 🙂 ale przecież była zima? była, były krótsze dni - ano były. Więc płać i płacz Emotikon: Język


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

O tym to ja nie wiedziałam @Piotrekk85  i dobrze, że przeprowadziłam się na południe bo przynajmniej mniej mam do zapłaty za prąd 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

Ty @Citi2017  nie poddawaj się jeszcze bo do tego telewizora nikt nie doliczył dekodera który ciągnie nam wszystkim niemało prądu  grrrrrr Emotikon: Smutny

Anonim

Nie dotyczy

czy droga jest usługa Orange energia ?

@wscieklaewka , jesteś na mnie cięta, że głupot nie wygaduję?Emotikon: Zaskoczony Przysłowia są mądrością narodów, a że Pan Bóg dał mi rozum, a nie wzrost, to chyba sprawiedliwie dzielił, co nie?Emotikon: Bardzo szczęśliwy

@Piotrekk85 , cena jest netto. Pisałem, że średnia wychodzi powyżej 60 gr/kWh...z VAT-em za całość wszystkich składników.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

czy droga jest usługa Orange energia ?

Mega drogo wg mnie jak na południe Polski.
Anonim

Nie dotyczy

czy droga jest usługa Orange energia ?


@Piotrekk85napisał(-a)
Mega drogo wg mnie jak na południe Polski.

Bo na Śląsku są relatywnie największe zarobki niż w "zapomnianych" zakątkach kraju. Za to węgiel jest u co niektórych droższy...sprawiedliwie podzielone i nie ma co narzekać.