Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 31, Ekspert
  • 2485
  • 2176
  • 98

czy droga jest usługa Orange energia ?

[ Edytowane ]

@burebusek  własna elektrownia słoneczna to droga zabawa, to z dotacji to bojler i kilka sprzętów elektrycznych uciągnie, bez dotacji zrobiliśmy takie coś na gospodarczym, średnia wydajność a koszty duże były i roboty z montażem też sporo, nie oddaję nadwyżki prądu Tauronowi bo jej nie mam, więc średnio dobry interes, ale ekologiczny częściowo jestem.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna. Oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 24139
  • 12293
  • 1120

@burebusek: 0,24110 gr to netto czy brutto?
Masz światłowód z Orange, multiroom oraz tv z android tv lub xiaomi mi box S? 3xTAK -> zapisz się na testy -> tutaj -.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 23, Pasjonat
  • 1727
  • 3337
  • 18

To nie tak @Piotrekk85 bo ja płacę za zużycie ( nie wiem ile za przesył, za jakieś inne dodatki Emotikon: Szczęśliwy etc. bo tych rubryk  jest multum. Znam jedną osobę która płaci za to samo co ja 140 zł miesięcznie a do tego mieszka sama, ma ponoć wszystko energooszczędne ale ona nie wie co to znaczy np.- po co świecisz światło w całym mieszkaniu? po jakie licho masz włączony telewizor przecież nic nie oglądasz,ba nawet musi spać przy włączonym telewizorze, Emotikon: Mrugający i tak mogłabym do niej mówić ale jej to nie rusza. Zaskakuje dopiero wtedy gdy te rachunki zobaczy, no i zaczyna się lament i takie tam różne nieciekawe teksty sypią się z jej usteczek. Aha ona ma jeszcze pieska i dwa koty więc może temu aż tyle płaci. Emotikon: Mrugający

Highlighted
Poziom 39, Guru ****
  • 24139
  • 12293
  • 1120

Na cenę prądu w Polsce wpływają głównie następujące rzeczy: źle dobrana faza - czy cena zależy od pory dnia czy jest stała. Kolejna kwestia to taryfa: opłaty handlowe, ubezpieczenia, serwisy fachowców robią swoje. Ostatnia opcja to odległości od elektrowni. Mieszkańcy północnej Polski płacą więcej niż np na Śląsku.
Masz światłowód z Orange, multiroom oraz tv z android tv lub xiaomi mi box S? 3xTAK -> zapisz się na testy -> tutaj -.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 23, Pasjonat
  • 1727
  • 3337
  • 18

[ Edytowane ]

@burebusek  aleś Ty mądry jest ( a może masz w rodzinie jakiegoś inkasenta bo ja nie połapię się do końca moich dni w tych opłatach handlowych, dystrybucyjnych, abonamentowych etc ) Ja tylko czytam ile zużyłam i wtedy wiem że raczej za dużo Emotikon: Szczęśliwy ale przecież była zima? była, były krótsze dni - ano były. Więc płać i płacz Emotikon: Język

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 23, Pasjonat
  • 1727
  • 3337
  • 18

O tym to ja nie wiedziałam @Piotrekk85  i dobrze, że przeprowadziłam się na południe bo przynajmniej mniej mam do zapłaty za prąd Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 23, Pasjonat
  • 1727
  • 3337
  • 18

Ty @Citi2017  nie poddawaj się jeszcze bo do tego telewizora nikt nie doliczył dekodera który ciągnie nam wszystkim niemało prądu  grrrrrr Emotikon: Smutny

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 29, Specjalista
  • 6662
  • 6019
  • 69

@wscieklaewka , jesteś na mnie cięta, że głupot nie wygaduję?Emotikon: Zaskoczony Przysłowia są mądrością narodów, a że Pan Bóg dał mi rozum, a nie wzrost, to chyba sprawiedliwie dzielił, co nie?Emotikon: Bardzo szczęśliwy

@Piotrekk85 , cena jest netto. Pisałem, że średnia wychodzi powyżej 60 gr/kWh...z VAT-em za całość wszystkich składników.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 24139
  • 12293
  • 1120

Mega drogo wg mnie jak na południe Polski.
Poziom 29, Specjalista
  • 6662
  • 6019
  • 69

@Piotrekk85napisał(-a)
Mega drogo wg mnie jak na południe Polski.

Bo na Śląsku są relatywnie największe zarobki niż w "zapomnianych" zakątkach kraju. Za to węgiel jest u co niektórych droższy...sprawiedliwie podzielone i nie ma co narzekać.