Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

Anonim

Nie dotyczy

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

@slav72 to doświadczony @Jozefg,  był pierwszy na NO raczej, bo nikt o tym nie pisał, testuje na nowym PC przedpremierową wersję Windows 11 😉

@Misiek62  nie trzeba zacięcia do testowania Windows 11, sprawdż czy komputer zgodny z Windows 11 i przyłącz się do testów, warto zasmakować nowego Windows przed premierą 😉


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

Nie bać się win11! 

Pracuje płynnie, bez zacięć, nie odczuwa się że to wersja beta

Trochę zmienione menu i to wszystko! 

I uproszczenie:  PC wyłącza się tak jak laptop - krótkie przyciśnięcie przycisku zasilania i system się zamyka.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

@Jozefg  ok, dzięki za spostrzeżenia i informacje 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

@Anonim  mój komputer ma rok ten nowy i ja mam go co teraz znów wymienić bo obsługuje TMP 2.0 bo tego nie ma to głupie jest to lepiej na Linuxa przejść lub pc Android 

Anonim

Nie dotyczy

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

@Citi2017  wsparcie Windows 10 jest do jesieni 2025, masz czas na zmianę komputera 😉

Na upartego dobry antywirus i jedziesz na Windows 10 aż komputer padnie 😄


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

Nie ma co gdybać , trzeba zadeklarować się jako tester i przyjdzie komunikat czy komputer ma wszystko  i czego mu ew brak. Z taj deklaracji można wycofać się w każdej chwili

 Wiem że musi mieć BIOS UEFI  czyli ten najnowszy a resztę można ominąć.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

@Jozefg  jestem całkowicie za, zarejestrować się w programie windows insider  może każdy, jeżeli sprzęt spełnia wymagania, pobrać jedenastkę i testować, to przecież "nie boli" 😉

Anonim

Nie dotyczy

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

TMP 2.0 nie jest barierą, by nie zainstalować, win11, są poradniki jak to obejść, jak znaj do wrzycę w temat.

Anonim

Nie dotyczy

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

Ja mam na drugim dysku win11 od początku to jest od 1kompilacji polskiej bo tej co wyciekła angielska nie instalowałem. Pierwsze kompilacje w miarę działały aż mi nagle przestalo pewnego dnia działać wifi. W dodatku tam był ten błąd że po naciśnięciu kalendarza wywalał Explorera i go ponownie uruchamiał. Zainstalowałem potem kompilacje z nr 100 końcówka.czysta instalacje. Ta też działała w miarę stabilniej już aż pewnej nocy wywalił znów greenscreena pisało coś o kernelu. Najdziwniejsze było to że po przeniesieniu dysku na drugi podobny łapek tylko z niższym procesorem przekonfigurowal go jak to zwykle bywa i się uruchomił sprawnie a po przełożeniu do laptopa nr 1 dalej się nie uruchamiał. Nawet był przekładany do 3 laptopa model ten sam co 1 i dalej też się nie włączał. No nic. Zainstalowałem czysta kompilacje z nr 132. Póki co działa. A jeszcze takie spostrzeżenie do kompilacji nr 100 system niby win 11 ale bootloadera nazywa system win10. I wersja systemu też jest jedna. Przy kompilacji z nr 132 widziałem że już jest do wyboru pro pro n home home n i bootloadera nazywa już system win11.  A i ustawienia ładniej lepiej wyglądają i łatwiej się w nich można poruszać niż w win10. A W win10 nienawidziłem ustawień. Nie mniej mam nadzieję że zachowają panel sterowania bo jednak tam idzie najłatwiej coś znaleźć szkoda tylko że z panelu sterowania niektóre rzeczy przekierowuje do tego "ustawienia" mogliby to oddzielić nli zachować stary układ a jak ktoś chce korzystać z nowego-od win10 "ustawienia" to wchodzi i tam sb wszystko robi. A jak ktoś chce uzywac panel sterowania to nie powinno przekierowywać do tej aplikacji ustawienia  tylko żeby działało jak w win 7. Już w 10 tak zrobili że kilka rzeczy przekierowuje jak system i parę innych. To mnie denerwuje a mogli to rozdzielić. Wracajac Trzeba pamiętać że jest to wersja testowa i nie aktualizować swoich Windowsów 10 które codziennie się używa do win 11.tylko albo się instaluje świeży win10 albo odrazu z obrazu ISO 11ale  na jakimś innym dysku, laptopie nie używanym na codzień. Zawiera błędy i potrafi się wysypać w najmniej spodziewanym momencie. Ja już 3 razy przeinstalowywałem. A co do tpm2 i secure boot. Albo modyfikujemy instalatora  w obrazie na stałe( boot.wim montujemy w ntlite i integrujemy pliczek z rejestrem) albo za każdym razem odpalając instalator trzeba shift +f10 odpalamy regedit i zmodyfikować rejestr odpowiedni. Testowane win11 na 2 laptopach hp Elitebook 2540p i jeden HP Elitebook 2530p. I na dwóch stacjonarnych.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Windows 11 porady i opinie - dotyczące korzystania z usługami Orange

Wczoraj dostałem mail:

 

 Niedługo rozpoczniemy udostępnianie wczesnych wersji
deweloperskich w kanale deweloperskim, które nie będą już odpowiadać środowisku systemu Windows 11,
które zostaną udostępnione klientom 5 października. Ponieważ te kompilacje pochodzą z najwcześniejszego
etapu nowego cyklu rozwojowego, mogą nie być stabilne i czasami podczas uruchamiania kompilacji
Windows Insider Preview w kanale deweloperskim pojawiają się problemy, które blokują kluczowe działania
lub wymagają obejścia. Aby korzystać z bardziej niezawodnych kompilacji Windows 11 Insider Previews powiązanych z nadchodzącą
wersją Windows 11, zalecamy przeniesienie urządzenia do kanału beta za pomocą ustawień programu Windows
Insider.