Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uwaga na SMSy klasy zero!!!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

To jeszcze inaczej. Okazuje się że od 5.06 mam aktywny pakiet "Zamów z Orange". Jak i dlaczego? W jego ramach mam aktywną tę ochronę dzieci.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2134
  • 181

Uwaga na SMSy klasy zero!!!


@pawelownapisał(-a)

W takim, że te SMSy to de facto sprzedaż usługi a nie jej reklama/marketing.

W przypadku PESELa (nie wiem jak z przypadku ochrony dzieci bo nie mogę znaleźć tego smsa) brak reakcji (wysłania SMS blokującego) powoduje automatyczne uruchomienie usługi.


Bynajmniej.

Brak reakcji powoduje brak reakcji. Wybranie opcji Anuluj/Odrzuć powoduje usunięcie komunikatu i nie podejmowanie dalszych czynności.

Kliknięcie opcji OK/Zatwierdź/Akceptuj z kolei powoduje odesłanie wiadomości SMS aktywującej usługę.

 

Tym samym nie ma możliwości aktywacji usługi poprzez "brak reakcji".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Poniżej treść SMS ws ochrony PESEL

Usluga Zabezpiecz PESEL zostanie wlaczona w ciagu 24 godzin na 1m-c za 0zl. Potem koszt 9,99 zl/mies. Jeżeli chcesz zrezygnowac z aktywacji odpowiedz STOP na 80470 (0zl). Reg. uslugi na orange.pl/zabezpieczpesel, wyslemy Ci go dodatkowo na Twoj e-mail


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32491
  • 37041
  • 1374

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Tu się @Jarek z Tobą nie zgodzę. W niektórych modelach telefonu np na androidzie 9+ (czystym) można po prostu zamknąć smsa klasy zero jak zwykły sms. Powoduje to akceptację treści. Jeśli Orange zmieniło praktyki z firmami typu Gamemine, to nie powinno reklamować własnych usług podobnie. Jeśli ktoś z góry Orange mi nie wierzy, mogę udostępnić dane i możemy potestować poza forum.

Pod kątem prawnym jest ok. Czy etycznym - nie. To grupa Orange ma coś takiego jak Kodeks Dobrych Praktyk - autor tych kampanii przez smsy klasy zero powinien zapoznać się z tym dokumentem jeszcze raz.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32491
  • 37041
  • 1374

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

@pawelow to sms z potwierdzeniem aktywacji. Wcześniej był sms klasy zero który nie jest zapisywany w pamięci urządzenia.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Nie było wcześniejszego SMS. To akurat na moim telefonie i raczej śledzę to co dostaję. Zresztą treść jest jednoznaczna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32491
  • 37041
  • 1374

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Musiał być. Możemy się spierać długo. A jak udowodnisz, jeśli smsy klasy zero nie są zapisywane? Ni jak.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Jestem pewny, że nie było. Chyba że np. otworzyłem go na zegarku? A jak taki SMS będzie wyglądał na "zwykłym" telefonie (nie smarfonie?). 

Zresztą sam podałeś przykład z czystym androidem.

 

Tym bardziej potwierdza to tezę, że sposób sprzedaży tych usług jest naganny.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

A wystarczy napisać w takim smsie, że klikając OK aktywujemy usługę, a klikając ANULUJ odrzucamy propozycję, a nie odsyłać do regulaminu.. 

 

Zwykłe naciągactwo i żerowanie na nieuwadze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32491
  • 37041
  • 1374

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Limit znaków jest. Poza tym nie w każdym modelu urządzenia jest ten sam wyraz. Już sama zmiana języka sporo zmienia.