Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uwaga na SMSy klasy zero!!!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Orange znowu wysyła propozycje nowych usług przez smsy klasy zerowej. Przykład https://twitter.com/pigmalion55/status/1308377850509176832?s=19 

Ważne: wciśnięcie OK oznacza aktywację usługi a nie przeczytanie wiadomości 🤦‍♂️

Uważajcie na siebie 🤗

31 ODPOW. 31

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18406
  • 52633
  • 708

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Przecież Orange chce, aby było bezpiecznie. Szkoda tylko, że informacja jest mało czytelna i można włączyć płatną usługę nieświadomie.

Anonim

Nie dotyczy

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Dobrze że wszelkie zgody marketingowe mam na nie, niejeden zatwierdzi usługę automatycznie.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

My cały czas korzystamy z tej formy - jeśli ktoś nie chce otrzymywać takich wiadomości w Mój Orange może wyrazić sprzeciw wobec następujących zgód marketingowych:

 

  • Zgoda na przesyłanie przez Orange Polska S.A. informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej.
  • Zgoda na używanie przez Orange Polska S.A. automatycznych systemów wywołujących w celu marketingowym.
  • Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych transmisyjnych, w tym profilowanie w oparciu o te dane, w celu marketingu bezpośredniego.

Z góry zaznaczam, że nie wiem czy wyrażenie którejś z tych zgód jest wymagane do otrzymania rabatu w ofercie na abonament. Wydaje mi się, że wystarczy tylko Zgoda na kontakt na numery telefonów dostępne Orange Polska S.A. w celu marketingowym, ale zajmuje się ofertą na doładowania, więc nie śledzę zmian w ofercie na abonament 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Tez kiedys mi cos takiego wyskoczylo z informacja o jakims pakiecie za 25 zl. Wcisnalem OK i kasa poleciala... ale zadzwonilem tego samego dnia do BOK i mila pani wylaczyla mi pakiet i zwrocila pieniadze. Mimo wszystko trzeba uwazac co sie naciska


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Czuję się w tym roku naciągnięty (a może nawet oszukany) przez Orange na co najmniej 30 PLN.

W wakacje dostałem SMS ws ochrony PESEL ale, że byłem na wyjeździe to finalnie uciekło mi to, żeby zablokować. 

A na drugi numer, którego nie używam stale przyszła ochrona dzieci - zorientowałem się dopiero po fakturze, nawet jak teraz zablokuję to jeszcze jeden miesiąc skasują. I 30 PLN poleciało.

I nie mówcie, że można zablokować Premium itp. Taka praktyka rozsyłania usług (domniemanie zgody) nie ma wiele wspólnego z biznesową rzetelnością i etyką. Dziwię się, że temat jeszcze nie trafił do UOKIK bo z tego co znalazłem podobne praktyki są już co najmniej od 2017 roku.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Blokada usług premium nie blokuje tych usług. By ustrzec się przed takimi smsami trzeba wyłączyć smsy marketingowe od Orange. W niektórych ofertach oznacza to utratę rabatu do abonamentu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

Tak czy inaczej jest to żerowanie na ludzkiej nieuwadze i niewiedzy, szczególnie wredne jeśli dotyka osób starszych.

Czym innym jest mniej lub bardziej nachalny marketing - czyli polecanie czy reklamowanie usług czy produktów a to jest już de facto sprzedaż (warunkowa) z domniemaniem zgody (potrzeba sprzeciwu) klienta. Jeśli jest to rozsyłane na podstawie wyżej wymienionych (przez @Jarek ) zgód to jest to ich ewidentna nadinterpretacja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

W jakim sensie nadinterpretacja?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Uwaga na SMSy klasy zero!!!

W takim, że te SMSy to de facto sprzedaż usługi a nie jej reklama/marketing.

W przypadku PESELa (nie wiem jak z przypadku ochrony dzieci bo nie mogę znaleźć tego smsa) brak reakcji (wysłania SMS blokującego) powoduje automatyczne uruchomienie usługi.