Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Test cybertarczy

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Test cybertarczy

Jak przetestować czy usługa cybertarcza u mnie działa?

 

Najlepiej gdyby ktoś znał adres strony, która jest blokowana przez cybertarcza jako złośliwa/ niebezpieczna.

 

Nie chcę sprawdzić, czy usługa jest włączona, ale również czy poprawnie skonfigurowana, więc chcę wykonać test poprawności działania.

 

 

 

_____________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Test cybertarczy

@hubton 

Cybertarczy nie da się tak prosto przetestować, bo jej bazy danych nie są publikowane i są dynamiczne. Jeśli używasz sieci Orange i w dodatku korzystasz z ich serwerów DNS to nie możesz nie być "chroniony". Nie da się tego nijak skonfigurować. Możesz wierzyć na słowo, że działa i zapomnieć o tym, albo możesz postawić własny serwer DNS, wykupić jakiś VPN i ominąć Cybertarczę. Jeśli bardzo Ci na tym zależy to spróbuję znaleźć jakiś trefny adres i podeślę Ci na PW, publikowanie takich adresów na forum uważam za nierozsądne.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Test cybertarczy

 @hubton 

https://www.orange.pl/zobacz/cybertarcza-dla-ciebie

Zerknij, zaloguj się i skonfiguruj zgodnie z opisem. Możesz, założyć blokadę filtrowania stron i później zweryfikować poprawność działania. Dodaj stronę do blokowanych i ją wybierz z przeglądarki...Zresztą z opisu wynika, że będziesz dostawał miesięczne  raporty o blokowaniu działań i stron przez CT

Możesz założyć zarządzanie czasem dostępu do netu i sprawdzić to w praktyce...

Z netu stacjonarnego wejdź na 

https://cert.orange.pl/cybertarcza 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Test cybertarczy

ale jak zweryfikować, czy działa chronienie przed niebezpiecznymi stronami?

 

czy ktoś posiada adres dowolnej niebezpiecznej strony?

 

zresztą próbowałem testować blokowanie wybranych stron, poprzez wpisanie ich na listę wyjątków do zablokowania i ta funkcjonalność akurat nie działa. To znaczy nie blokuje wybranych stron.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Test cybertarczy

@hubton Wejdź na ten drugi link. Tam masz taki mały test..

Swoją drogą skoro coś nie działa, to może warto podpytać u źródła?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Test cybertarczy

@hubton  z komputera wejdź na Bezpieczeństwo CERT | Orange Polska tam automatycznie zostanie wykonany test jeśli CyberTarcza Orange działa

slav72_0-1649685766339.png

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

Test cybertarczy

dziękuję za odpowiedź. Tą stronę akurat znałem, ale to jest test pośredni. Muszę zaufać Orange, że cybertarcza działa, ale nie wiem czy to prawda? Wolałbym sam wykonać test ręcznie, który były niezależny od administracji Orange.pl

 

Odnośnie pytania u źródła, to śmiesznie, bo BOK skierował mnie właśnie na forum abym zadał pytanie o test cybertarczy. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Test cybertarczy

@hubton Ten drugi link polecany jest przez guru od CT z AMA. Jak on mówi, to wie 😉

Co zaś do przekierowania, to przepowiadamy również przyszłość wróżąc z fusów po rozpuszczalnej... 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Test cybertarczy

@hubton , przedostatnia zakładka na samym dole umożliwia Ci sprawdzanie trzech potencjalnych zagrożeńAnaliza Cybertarczy.JPG


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Test cybertarczy

@hubton  trochę mnie dziwi Twoje podejście... sprawdzanie czy Cybertarcza działa, przed czym chcesz to zrobić? Przed uruchomieniem płatnej usługi?

Moim skromnym zdaniem Cybertarcza, podobnie jak antywirus, nie ochroni przed wszystkimi przyszłymi zagrożeniami... tak jak nie jesteśmy w stanie ochronić się przed nieznanymi jeszcze zagrożeniami zdrowia... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Test cybertarczy

@hubton 

Cybertarczy nie da się tak prosto przetestować, bo jej bazy danych nie są publikowane i są dynamiczne. Jeśli używasz sieci Orange i w dodatku korzystasz z ich serwerów DNS to nie możesz nie być "chroniony". Nie da się tego nijak skonfigurować. Możesz wierzyć na słowo, że działa i zapomnieć o tym, albo możesz postawić własny serwer DNS, wykupić jakiś VPN i ominąć Cybertarczę. Jeśli bardzo Ci na tym zależy to spróbuję znaleźć jakiś trefny adres i podeślę Ci na PW, publikowanie takich adresów na forum uważam za nierozsądne.