Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

Sprawa dotyczy telefonu stacjonarnego w przypadku oferty Orange Światłowód. Z tego co wiem działa to jako VoIP. W związku z tym pytania.

 

Jaka jest możliwa ilość uruchomionych numerów stacjonarnych na jednym łączu/sprzęcie w lokalu klienta?

 

Czy w przypadku oferty wspomnianej wyżej działa poprawnie fizyczne podłączone urządzenie faxowe (urządzenie wielofunkcyjne z FAXem)? Nie chodzi o witualny FAX na email.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

@Pathfinder  a może zainteresowała by Cię usługa centralki VoIP - poczytaj ofertę Orange

 

Jak rozumiem temat jest rozwinięciem poprzedniego dotyczącego światłowodu - więc, jeśli dobrze pamiętam, chodzi o instalację w jakimś biurze - czyli klient biznesowy, dlatego  dałem link do oferty dla małych/średnich przedsiębiorstw - bo jak sądzę oferta powyższej centralki jest wystarczająco elastyczna, pojemna.

Co do technikaliów, z tamtego tematu - do końca nie jestem pewny jakie są możliwe rozwiązania techniczne dotyczące telefonów VoIP, ale wydaje się mnie że jakieś urządzenie np. pełniące rolę centralki musi być wpięte kablem do właściwego gniazda routera Funbox2... Nie wiem jak to się przekłada na zalinkowaną ofertę virtualnej centralki" - proponuję kontakt bezpośredni z działem technicznym, przez BOK, chyba że znajdzie się tu wśród nas ktoś kto ma rozeznanie w tej kwestii. Ja osobiście jako osoba prywatna korzystam z VoIP i telefon, z bezprzewodową słuchawką, mam podpięty pod Funbox'a.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

Jeden numer VoIP.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

Szkoda. Dzięki za informacje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

A do jakich rozwiązań potrzebujesz?
W ofercie dla firm są różne opcje.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

Dokładnie jeszcze jest nie ustalone, ale zapewne 1-2 linie telefoniczne z połączeniami bez limitu i może jedna linka do FAXu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

@Pathfinder  a może zainteresowała by Cię usługa centralki VoIP - poczytaj ofertę Orange

 

Jak rozumiem temat jest rozwinięciem poprzedniego dotyczącego światłowodu - więc, jeśli dobrze pamiętam, chodzi o instalację w jakimś biurze - czyli klient biznesowy, dlatego  dałem link do oferty dla małych/średnich przedsiębiorstw - bo jak sądzę oferta powyższej centralki jest wystarczająco elastyczna, pojemna.

Co do technikaliów, z tamtego tematu - do końca nie jestem pewny jakie są możliwe rozwiązania techniczne dotyczące telefonów VoIP, ale wydaje się mnie że jakieś urządzenie np. pełniące rolę centralki musi być wpięte kablem do właściwego gniazda routera Funbox2... Nie wiem jak to się przekłada na zalinkowaną ofertę virtualnej centralki" - proponuję kontakt bezpośredni z działem technicznym, przez BOK, chyba że znajdzie się tu wśród nas ktoś kto ma rozeznanie w tej kwestii. Ja osobiście jako osoba prywatna korzystam z VoIP i telefon, z bezprzewodową słuchawką, mam podpięty pod Funbox'a.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

@Misiek62, dzięki za informacje. Teraz mniej więcej wiem gdzie i czego szukać.

 

Tak, temat jest rozwinięciem drugiego wątku.

 

Najlepiej chyba będzie jak faktycznie skontaktuję się z Biurem Obsługi Orange, z działem zajmującym się firmami. Może nawet uda się "namierzyć" techników w danym regionie i coś więcej dowiedzieć się od strony technicznej instalacji.


Pracuję w Orange
  • 35
  • 24
  • 3

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

Na łączu światłowodowym nie mam możliwości podłączenia analogowej linii telefonicznej w związku z tym Możesz podłączyć osobno telefon analogowy ale na osobnym łączu Natomiast jeśli w budynku jest tylko dostęp do usługi ftth to w takim wypadku telefonu analogowego nie podłączysz jeśli chodzi o fax jest szereg alternatywnych rozwiązań jak wirtualny fax i na niektórych serwisach Z tego co wiem można takie konto założyć za darmo np multibox 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36185
  • 1366

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

Jeśli jest ftth, można mieć też klasycznego POTSa (jedno łącze miedziowe, drugie światełko).
Lokalizacji takich gdzie nie ma możliwości POTSa jest nie wiele, szczególnie jeśli chodzi o rozwiązania dla firm.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Telefon stacjonarny w Orange Światłowód

Jak to nie można podłączyć telefonu analogowego? Przecież nawet specyfikacji Liveboxa 3.0 jest mowa o RJ11.
http://www.orange.pl/kid,4003059580,id,4003059660,title,Livebox-30-podstawowe-informacje,helparticle...
http://www.orange.pl/kid,4003059580,id,4004069101,title,podlaczenie-telefonu-HD-,article.html
Livebox_30_Voip_4004069100

To, że VoIP to usługa cyfrowa to sprawa jasna jak słońce. Wyjście z samego urządzenia, z tego co widzę, jest analogowe. Zresztą jak prawie w każdej bramce VoIP.

Co do faxu to wirtualny raczej odpada, ale kwestia do ustalenia. Fax na VoIP wiem, że działa, ale musi być to wtedy konkretnie kodek T.38. Czy Orange taki obsługuje? Wiem, że niektóre pule numerów od określonych operatorów nie obsługują FoIP (kodek T.38), a niektóre tak.

POTS zapewne fizycznie jest bo był, także pewnie to będzie rozwiązanie jeśli będzie potrzebny fax w klasycznej formie.