Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie dot. poczty Orange

Anonim

Nie dotyczy

Pytanie dot. poczty Orange

Cześć,

 

Chciałbym dowiedzieć się, czy poczta Orange, jaka oferowana jest w raz z Neostradą (co prawda tylko 50 MB ale przy odpowiednim zarządzaniu miejscem więcej mi po prostu nie potrzeba) trzymana jest na serwerach Orange, oraz czy posiada takie same mechanizmy jakościowe jak i bezpieczeństwa, co płatne usługi? Zależy mi na wysokiej jakości i bezpieczeństwie - wybór padł na Google lub Orange. 

 

I drugie pytanie - czy Orange planuje w najbliższej przyszłości wyłączenie tych usług dla klientów Neostrady? 

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Pytanie dot. poczty Orange

@AnonimSądzę, że serwery pocztowe również podlegają ochronie (przypuszczam, że nie gorszej niż reszta). Nie spotkałem się z sygnałami o wycofaniu się z tych usług, ale musisz brać pod uwagę, że w momencie rozwiązania umowy z Orange konto przepada i dane na nim są nie do odzyskania. Nie można przenieść adresu mailowego...lub korzystać z poczty dalej

Anonim

Nie dotyczy

Pytanie dot. poczty Orange

@agat13 Raczej nie przeniosę internetu od Orange, gdyż jakościowo - jak na moje potrzeby - bije konkurencję na głowę, stąd po zapoznaniu się z modelem bezpieczeństwa Orange zarówno w Polsce jak i dla całej grupy, zainteresowałem się tą ich pocztą 😉 A przynajmniej nie przez najbliższe 2 lata (przez prawie 5 lat korzystam i polecam). 

 

W takim razie powoli będę przechodził na pocztę od Orange, wolę mieć pocztę na dobrze zabezpieczonych serwerach w Polsce niż za granicą. 

 

A znasz może kogoś kto z tej poczty korzysta - czy to z tej bezpłatnej opcji dla klientów internetu, czy tych biznesowych rozwiązań? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1365

Pytanie dot. poczty Orange

Czy mógłbyś sprecyzować o jakie parametry jakościowe chodzi? Jakieś przykłady? Bardziej szyfrowanie? Czy gwarancję nie transferowania danych poza UE lub kraje WTO?
Anonim

Nie dotyczy

Pytanie dot. poczty Orange

Chodzi mi o bezpieczeństwo samych serwerów, zarówno patrząc na zespół CERT Orange Polska jak i bezpieczeństwo samych obiektów DataCenter. I tutaj oczywiście Google nie odstaje, nawet może jest nieco lepsze od Orange. Aczkolwiek właśnie już podałeś - Orange ma serwery w Polsce, tj. obszarze UE, a zależy mi na przechowywaniu danych właśnie na obszarze UE/EOG. 

 

Ochrona DDoS, dostępność usługi też jest ważna i tu bardziej ufam Orange niż Google, gdyż w Gmailu już były sytuacje, że po prostu nie można było zalogować się do usługi. 

 

Wiadomo - w bezpłatnych usługach nie ma co spodziewać się cudów, dlatego nie kieruje się w stronę WP, Onetu itd. tylko w stronę czegoś bardziej "profesjonalnego". 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Pytanie dot. poczty Orange

@Anonimnie znam nikogo, kto by korzystał, bo firmy przeważnie mają własny hosting . Ja sam również bardzo krótko, bardzo dawno z niej korzystałem i musiałem zrezygnować podczas przeprowadzki.

Uwagi dotyczące jakości w sumie bezpłatnej usługi i CERT do mnie trafiają...

Anonim

Nie dotyczy

Pytanie dot. poczty Orange

Szkoda, sam miałem własne serwery i na nich trzymałem też pocztę - niemniej jednak z braku konieczności ich dalszego utrzymywania po prostu wyszło na to, że trzeba się gdzieś przenieść i "zadomowić". Stąd dylemat - Google czy Orange 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1365

Pytanie dot. poczty Orange

Tylko wiesz. Orange ani Google nie gwarantują Ci miejsca przechowywania danych. I szczerze powiem, to nie wiem gdzie fizycznie dane są. Ok 8 lat temu pracowałem dla Orange na infolinii wsparcia usługi multibox i z udostępnionych danych to serwery poczty znajdowały się w Data Center Orange pod Łodzią. Czy są tam nadal? Nawet szczerze to nie mam pojęcia kogo zapytać bym mógł podzielić się z taką wiedzą na forum.

Co do ataków DDOS, to tak naprawdę nikt nie udostępnia realnych danych.

Wg mnie jedyne kryterium co warto brać pod uwagę jeśli to ma być poczta "na lata" to co wspomniał @agat13. Poczta Neostrady jest powiązana z konkretnym ID usługi. Nawet jeśli nie planujesz zmian dostawcy, to jednak niekiedy zmiana wewnątrz Orange może spowodować zmianę ID i utratę poczty.

Dla mnie osobiście też mało miejsca.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Pytanie dot. poczty Orange

@AnonimMam konto w google i trochę problemów użytkowych z nim jest-za dużo powiązań i zależności...o stronie bezpieczeństwa się nie wypowiadam, bo mikra moja wiedza w tym zakresie

Anonim

Nie dotyczy

Pytanie dot. poczty Orange

@Piotrekk85 Samo miejsce nie będzie raczej problemem, przez kilka miesięcy uzbierało się tego mniej niż 20 MB, a też trzeba brać poprawkę na to że maile po roku zazwyczaj kasuję. 

 

Serwery, z których wychodzą wiadomości to - patrząc na nagłówki 

smtp-out.hosting.orange.pl
smtp-out2.hosting.orange.pl

... i pewnie kolejno dalej. Więc przypuszczam, że serwery znajdują się w Polsce.  

 

Jednak zaniepokoiłeś mnie tym, że mogę stracić pocztę przez zmianę ID 😕 Może faktycznie warto przejść ze wszystkim na Google... Bo nie chciałbym stracić pewnego dnia dostępu 😞 

 

@agat13 Dokładnie, z Gmailem jest troszkę problemów. Pod względem bezpieczeństwa trudno mu wiele zarzucić, bo jednak zarządza nim Google - czyli firma, która o różnych lukach, bugach i innych dziurach po prostu dowiaduje się często jako pierwsza, więc może je momentalnie załatać. Tyle tylko, że te dane są właśnie tak jak Piotrek mówi - nie wiadomo gdzie przechowywane, mogą być w USA, mogą w Chinach, Rosji itp. itd. 

A zależy mi na serwerach w Polsce. Chyba trzeba będzie poszukać albo dalej, albo pozostać przy Google 😕 

 

No nic, dziękuję za pomoc w każdym razie! Idę przeglądać innych usługodawców 😉