Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 32
  • 130
  • 1

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

Dzień dobry,

czy ktoś z Państwa orientuje się, czy można przepisać umowę tylko na jeden numer DDI z linii ISDN? Sprawa wygląda tak, że firma, w której obecnie pracuje niedługo zrezygnuje całkowicie z telefonu stacjonarnego a zostaną nam (pracownikom) tylko komórki. Z tego co widzę mamy w biurze linię ISDN (wskazuje na to jeden numer główny i około 30 wewnętrznych, zarządzanych przez centralkę Panasonica-tak słyszałem od informatyka). Jako numer służbowy mam bardzo prosty numer miejski [według mnie] z puli numerów DDI i zależy mi, żeby go zachować do użytku w domu np jako VoIP. Zakładam, że firma zgodzi się przepisać na mnie numer tylko czy jest to technicznie i formalnie możliwe? Czy wtedy zawarłbym z Orange nową umowę? Kompletnie się na tym nie znam i liczę na Państwa pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

@grzes711  więc jeżeli masz kabel, to techniczna możliwość powinna być. Nie wiem czy Orange robi nowe uruchomienia - zmianę geograficzną - numeru stacjonarnego. To czy Twoja firma zgodzi się na "przekazanie" numeru Tobie jest bardzo ważne. Ale równie ważne czy Orange zechce uruchomić usługę u Ciebie z tym numerem. Technologicznie możliwe jest przypisanie tego numeru jako usługi VoIP, ale oferowana jest ona w pakiecie z internetem - najczęściej Orange Love.

Wracając do bariery po stronie faktu, że numer jest w ramach ISDN, wydaje się, że trzeba rozwiązując usługę na tę technologię, zadbać o zachowanie numeru. Tu ponawiam swoją opinię - kompetentny doradca Orange powinien to "załatwić". Moim zdaniem na szybko uprawniona osoba w firmie winna kontaktować się z doradcą Orange i przeprowadzić to w takiej kolejności: 1. to działanie związane z wydzieleniem numeru z ISDN. 2. działanie związane z cesją numeru na Ciebie. 3. Ty zrób rozpoznanie czy Orange zaoferuje Ci usługę stacjonarną - wystąp o zawarcie umowy - zdalnie, telefonicznie albo przez stronę - żeby ewentualnie odstąpić, gdyby się okazało że nie dasz rady załatwić o zachowania numeru.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

@grzes711  skoro firma, to powinniście mieć opiekuna Orange. Nie do końca jestem pewny co masz na myśli pisząc "przepisać na mnie" - raczej tu miałbym pytanie, czy to jest formalnie możliwe - bo jeżeli dobrze Ciebie rozumiem, chodzi Ci o przeniesienie numeru z firmy na Ciebie jako osobę fizyczną. Potrzebny Ci stacjonarny, jeżeli będziesz mieć służbową komórkę? Chyba, że źle zrozumiałem i chodzi Ci o pozostawienie tylko tego jednego numeru na firmę. 

Co do podniesionych przez Ciebie kwestii technicznych, zapytałbym tego opiekuna jak wygląda kwestia takiej cesji. Jeśli chodzi o możliwość technicznego wyłączenia numeru z ISDN, rozmawiałem pół roku z opiekunem w mojej firmie i usłyszałem, że powinno się dać wyłączyć numer. Będę wracał do tematu najpóźniej koło czerwca, lipca... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 32
  • 130
  • 1

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

Faktycznie nie doprecyzowałem odpowiedzi. Dodałem kilka szczegółów do tematu, żeby nie wprowadzać innych w błąd. 


@Misiek62napisał(-a)

 Potrzebny Ci stacjonarny, jeżeli będziesz mieć służbową komórkę?

 


Chodzi mi o przeniesienie na pracownika (czyli mnie), żebym mógł używać tego numeru w domu. 
 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

@grzes711 czyli prawie dobrze odczytałem pierwszy post. Niestety nie mam doświadczeń w zakresie przenoszenia numeru stacjonarnego z firmy na osobę fizyczną. Tutaj też rodzi się pytanie techniczne, czy masz w domu możliwość korzystania z numeru stacjonarnego. Zakładam, że chodzi o technologię tradycyjną - kablową czyli PSTN. Sądzę, że bardzo dużo zależy od "kompetencji" pracownika Orange, który by to "załatwiał" w taki sposób aby zachować numer, w opcji uruchomienia usługi u Ciebie w domu. Wracając do zagadnienia obsługi firmy. Rozumiem, że w sytuacji rezygnacji z całości usług stacjonarnych przez firmę. 

Szczerze to dziwię się, że zależy Ci na stacjonarnym. Moje doświadczenie pokazuje, że ludzie odchodzą od tego rozwiązania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

@grzes711  w momencie rozłączania usług w formie trzeba zrobić przeniesienie geograficzne

 Przepisanie zaś,  czyli cesje i moment jej wykonania doradzi opiekun firmy. Ważne, aby zdjąć ISDN  a numer zamienić na POTS lub VoIP w miejscu docelowym.Pytanie, czy firmą się zgodzi??


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 32
  • 130
  • 1

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.


@agat13napisał(-a)

Pytanie, czy firmą się zgodzi??


Cały temat jest na zasadzie  "jeśli firma się zgodzi". Na razie chcę zebrać jak najwięcej informacji przed spytaniem się któregoś z firmowych informatyków. Chce pokazać, że dokładnie wiem jak to działa.

 


@Misiek62napisał(-a)

@grzes711 Tutaj też rodzi się pytanie techniczne, czy masz w domu możliwość korzystania z numeru stacjonarnego. Zakładam, że chodzi o technologię tradycyjną - kablową czyli PSTN.


Tak, mam w domu możliwość korzystania z numeru stacjonarnego. Jeszcze 5 lat temu miałem normalną linię analogową.

 


@Misiek62napisał(-a)

Szczerze to dziwię się, że zależy Ci na stacjonarnym. Moje doświadczenie pokazuje, że ludzie odchodzą od tego rozwiązania.


Tak właściwie chodzi mi tylko o numer, niezależnie w jaki sposób bym go używał. Jest bardzo prosty i mam go 20 lat. 

 

Czy ktoś z Państwa ma jeszcze jakieś sugestie lub inne ważne informacje?

 

 

______________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

@grzes711 Ważna jest umowa i warunki odłączenia, warunki obecne na sieci miedzianej u Ciebie w domu.

Do tego konieczna jest analiza w BOK-u


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przepisanie numeru ISDN DDI na inną osobę.

@grzes711  więc jeżeli masz kabel, to techniczna możliwość powinna być. Nie wiem czy Orange robi nowe uruchomienia - zmianę geograficzną - numeru stacjonarnego. To czy Twoja firma zgodzi się na "przekazanie" numeru Tobie jest bardzo ważne. Ale równie ważne czy Orange zechce uruchomić usługę u Ciebie z tym numerem. Technologicznie możliwe jest przypisanie tego numeru jako usługi VoIP, ale oferowana jest ona w pakiecie z internetem - najczęściej Orange Love.

Wracając do bariery po stronie faktu, że numer jest w ramach ISDN, wydaje się, że trzeba rozwiązując usługę na tę technologię, zadbać o zachowanie numeru. Tu ponawiam swoją opinię - kompetentny doradca Orange powinien to "załatwić". Moim zdaniem na szybko uprawniona osoba w firmie winna kontaktować się z doradcą Orange i przeprowadzić to w takiej kolejności: 1. to działanie związane z wydzieleniem numeru z ISDN. 2. działanie związane z cesją numeru na Ciebie. 3. Ty zrób rozpoznanie czy Orange zaoferuje Ci usługę stacjonarną - wystąp o zawarcie umowy - zdalnie, telefonicznie albo przez stronę - żeby ewentualnie odstąpić, gdyby się okazało że nie dasz rady załatwić o zachowania numeru.