Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Przeniesienie numeru

@bwlodar to co chciałem osiągnąć, to zachowanie numeru, razem z kierunkiem i niską cenę abonamentu. Niestety, Orange mi tego nie zaoferował, dlatego tak wybrałem. Za pół roku kończy mi się umowa, to ponownie zapoznam się z ofertą Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Przeniesienie numeru

@Radeksk: bym radził popisać na priv z @bwlodar - on bardziej ogarnia te sprawy.

Numer voip to tzw. telefonia internetowa. W umowie musisz podać prawdziwy adres instalacji choć jest to pojęcie tylko teoretyczne. W miejscu instalacji mając router od Orange i "zwykły telefon" - konfiguracja jest automatyczna. Jednak z voipa można korzystać w dowolnym miejscu na świecie mając w miarę stabilny internet (wystarczy 2Mbps ale stabilne, brak stabilności oznacza gorszą jakość połączeń lub problem z dzwonieniem). Tylko tutaj konfiguracja we własnym zakresie.

Ofert firmowych nie znam za dobrze. Ale w ofercie indywidualnej numer "analogowy" można zmigrować do voip (solo lub w pakiecie). Na androida kiedyś była aplikacja, choć została wycofana ze sklepu. Teoretycznie wystarczy dowolny klient voip albo telefon voip (ten drugi to koszt od 200 zł w górę).

Też w ramach firmy musisz ocenić na ile rozwiązanie jest dobre (wiesz trzeba mieć internet, bez niego numer nie będzie działał, więc na sytuacje awaryjne - nie każdemu odpowiada).

Przekierowania też przydają się tylko w jedną stronę (gdy ktoś dzwoni). Oddzwaniając z drugiej lokalizacji będzie inny numer w standardzie (ale to też można "pomieszać"). Są też taryfy w Orange gdzie opłaty za przekierowane (ze stacjonarnego na inny stacjonarny) połączenia są w opłacie miesięcznej.