Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fałszywy sms rachunek za usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Fałszywy sms rachunek za usługi

Witam,

 

Dziś otrzymałem fałszywego smsa od nadawcy Orange (trafił tam gdzie prawdziwe)

Jest to próba oszustwa - rachunek za usługi, podany jest jakiś nr klienta (nie mój), kwota i nr konta do wpłaty inny niż mam w swoim koncie w Orange (ogólnie inny bank)

Zastanawia minie skąd oszuści mają moje dane? Nr telefonu na ,który otrzymałem wezwanie jest podany na umowie ale też jest u innego operatora. Umowę podpisałem niedawno zatem za duży zbieg okoliczności aby to był przypadek. Jak dla mnie albo Orange nie pilnuje właściwie swoich danych lub też któryś z pracowników jest w jakiś sposób w to zamieszany. Czy ktoś miał podobnie? Może warto to zgłosić do PUODO... 

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Fałszywy sms rachunek za usługi

@nieobecny- ja od 2 lat otrzymuję sms o czyichś niezapłaconych fakturach co jakiś czas (w sms jest numer tego klienta, kwota do zapłaty i numer konta). Dzwoniłem na infolinię za każdym razem zwracając im uwagę, że mają po prostu bałagan. Ktoś wpisał mój numer telefonu do konta osoby trzeciej, obywatela państwa trzeciego (to wiem z infolinii). Zrzucono winę na pracownicę salonu Orange, która podpisywała umowę, że "na pewno źle zrozumiała numer telefonu". Półtora roku temu, rzekomo mój numer miał być usunięty z tego konta. Przez jakiś czas był spokój (podejrzewam, że ten ktoś opłacał rachunki). Pod koniec zeszłego roku dostałem kolejnego sms. Znowu zadzwoniłem, znowu rzekomo usunięto. Trzy dni temu sytuacja się powtórzyła. Tym razem pracownik infolinii poinformował minie, że mój numer ciągle widnieje na koncie osoby trzeciej, nikt nic nie usunął. On rzekomo wykasował mój numer i wpisał w pole same zera. Zobaczymy.

Być może też dostajesz sms dotyczące kogoś innego. Możesz je zignorować albo zadzwonić na infolinię i zwrócić im uwagę, że "bałaganu ciąg dalszy" 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Fałszywy sms rachunek za usługi

@nieobecnyPowinieneś zgłosić sprawę do Operatora. Tu podam szczegóły https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/Zg%C5%82o%C5%9B-podejrzane-smsy/m-p/263775


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fałszywy sms rachunek za usługi

Dodam od siebie tylko tyle że Orange wysyłając rachunki dopisuje regułkę i prosi w niej o dokładne sprawdzenie nr klienta, kwoty i nr rachunku, a gdy się nie zgadza prosi o kontakt w sprawie z operatorem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Fałszywy sms rachunek za usługi

@nieobecny dane nie musiały wcale wycieknąć od Orange. Twój numer mógł być wytypowane losowo. Identyfikacja przez którego operatora obsługiwany jest numer bez problemu można nawet samemu znaleźć w Internecie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Fałszywy sms rachunek za usługi

Jak napisałem, mój nr telefonu nie jest w orange (nigdy nie był), a smsa otrzymałem niedługo po podpisaniu umowy na światłowód. Jak na moje za duży zbieg okoliczności aby uznać to za przypadek aczkolwiek aby się upewnić zadałem to pytanie na forum - czy ktoś miał podobną sytuację? 

Anonim

Nie dotyczy

Fałszywy sms rachunek za usługi

@nieobecny  wszelkie ankiety czy formularze, jak w sieci sygnujesz swoim nazwiskiem i nr telefonu, to można to znaleś, oszuści korzystają z tego, tak samo jak z danych udostępnianych na FB, trzeba być ostrożny i tyle, sms z rachunkami to dziś najczęściej stosowany sposób wyciągania kasy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Fałszywy sms rachunek za usługi

@nieobecny Szczerze??? Bazy danych krążące w różnych firmach są na tyle powszechne, że powiązać po adresie czy numerze telefonu jaki podajesz jako kontakt do Siebie np w usłudze światłowodu , jest żadnym problemem ...ja ledwo zarejestrowałem numer mobilny, a już oferta na net stacjonarny była za progiem...natychmiast zadzwonił konsultant, który po mailu do mnie i usług stacjonarnych dotarł..Tak więc miałem taką sytuację...

Możesz zgłosić, ignorować...Twój wybór. Ja bym zapytał jakimi danymi dysponuje operator i czemu teraz dostałeś akurat taki SMS. Nie ważne na jaki nr...ale usługa jest z Orange ( której dotyczy SMS) i w imieniu której to firmy ktoś wysłał tego SMS, więc to jak najbardziej tematycznie sprawa Orange


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Fałszywy sms rachunek za usługi

@nieobecny- ja od 2 lat otrzymuję sms o czyichś niezapłaconych fakturach co jakiś czas (w sms jest numer tego klienta, kwota do zapłaty i numer konta). Dzwoniłem na infolinię za każdym razem zwracając im uwagę, że mają po prostu bałagan. Ktoś wpisał mój numer telefonu do konta osoby trzeciej, obywatela państwa trzeciego (to wiem z infolinii). Zrzucono winę na pracownicę salonu Orange, która podpisywała umowę, że "na pewno źle zrozumiała numer telefonu". Półtora roku temu, rzekomo mój numer miał być usunięty z tego konta. Przez jakiś czas był spokój (podejrzewam, że ten ktoś opłacał rachunki). Pod koniec zeszłego roku dostałem kolejnego sms. Znowu zadzwoniłem, znowu rzekomo usunięto. Trzy dni temu sytuacja się powtórzyła. Tym razem pracownik infolinii poinformował minie, że mój numer ciągle widnieje na koncie osoby trzeciej, nikt nic nie usunął. On rzekomo wykasował mój numer i wpisał w pole same zera. Zobaczymy.

Być może też dostajesz sms dotyczące kogoś innego. Możesz je zignorować albo zadzwonić na infolinię i zwrócić im uwagę, że "bałaganu ciąg dalszy" 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Fałszywy sms rachunek za usługi

Hej, podpisując umowę na internet wyrazileś najpewniej zgody marketingowe na otrzymywanie takich wiadomości to raz. 

 

A dwa podałeś pewnie ten numer jako kontaktowy dla technika i stał się numerem kontaktowym do Ciebie na kartotece w Orange. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fałszywy sms rachunek za usługi

@siecko  w wątku chodzi głównie o sms z fałszywym rachunkiem za usługi (próbę wyłudzenia pieniędzy).