Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość przeczytania wiadomości SMS przez Mój Orange lub jakoś inaczej?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Czy jest możliwość przeczytania wiadomości SMS przez Mój Orange lub jakoś inaczej?

W aplikacji MO i na stronie www MO nie ma możliwości czytania SMS-ów. Wyjątkiem jest możliwość odczytania MMS-ów w MO przez www, pod warunkiem, że Twój telefon nie obsługuje MMS-ó.

 

Można jeszcze skorzystać z bramki SMS: https://sms.orange.pl/, gdzie po wysłaniu SMS-a podajesz swoje dane: e-mail i/lub numer telefonu. W ten sposób będzie można przez 24 godziny odczytywać przez stronę WWW wiadomości od osób które odpiszą na wysłanego przez Ciebie SMS-a z bramki. Niestety ograniczenie tylko dla klientów Orange z aktywną usługą odbieranych SMS-ów z Internetu. Emotikon: Mrugający

 

sms_www.jpgsms_www_odebrane.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Czy jest możliwość przeczytania wiadomości SMS przez Mój Orange lub jakoś inaczej?

Warto podkreślić że są to numery wysłane na numer bramki SMS, a nie numer telefonu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Czy jest możliwość przeczytania wiadomości SMS przez Mój Orange lub jakoś inaczej?

Dokładnie, numer bramki i wtedy SMS przychodzi na komórkę i na stronę www.

 

EDIT:

Nie jest to numer komórkowy, natomiast u mnie będzie ważny przez 24 godziny i ciąg cyferek to: 1021634236432. Działa tylko w sieci Orange.

Sprawdzałem, z Play nie da się wysłać.

Ze startera, który nie ma aktywnej usługi odbierania SMS-ów z internetu da się wysłać.

Z oferty NJU Mobile SMS-y też docierają.

Jeżeli chcę wysłać z FLEX, przychodzi wiadomość o braku pakietu na połączenia międzynarodowe:

Screenshot_2019-12-07-08-59-42.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Czy jest możliwość przeczytania wiadomości SMS przez Mój Orange lub jakoś inaczej?


@Piotrekk85napisał(-a)

Warto podkreślić że są to numery wysłane na numer bramki SMS, a nie numer telefonu.


Dzięki za podpowiedź. Postanowiłem więc sprawdzić, czy SMS-y na numer z bramki docierają od innych operatorów. Wyniki w poście wyżej Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Testy PLAY, Orange, FLEX, NJU Mobile Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Czy jest możliwość przeczytania wiadomości SMS przez Mój Orange lub jakoś inaczej?

Okej, dzięki za testy. Ale to nie zmienia odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie wątku.

Jeśli samemu nie wgramy czegoś do chmury, to operator nie udostępnia treści smsów wysyłanych bezpośrednio na numer telefonu i wysyłanych bezpośrednio z danego numeru.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Czy jest możliwość przeczytania wiadomości SMS przez Mój Orange lub jakoś inaczej?

Dokładnie. Nie mniej jednak chciałem sprawdzić zachowanie bramki Internetowej do wysyłania i odbierania SMS-ów. Szkoda tylko, że ograniczona do Orange i czas ważności tylko 24 godziny.

Coś innego Emotikon: Mrugający