Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

Miałem włączoną cybertarcze jakiś czas i nie mogłem nawet przez hostpota zrobić aktuzalicaje systemu laptopa, ponieważ cybertarcza blokuje aur.archlinux.org. Nawet jak wyłączyłem cybertarcze, nadal dużo rzeczy jest zblokowanych (np. aur.archlinux.org). Ten problem nie wystepuję jak się lączę z każdą inną siecią.


2024-07-08_01-09.png2024-07-08_01-10.png

 

________________
* Przeniosłem z działu Sieć i dostępność usług – moderator Michał

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

@Ksabla najwięcej informacji o CyberTarczy i blokowanych stronach uzyskasz na stronie:

https://cert.orange.pl/cybertarcza/

Tam również możesz zgłosić niebezpieczne strony i zapytać o blokowanie bezpiecznych stron.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

U mnie funbox albo orange czasem utrudnia uruchomienie stron konkurencji ale nie wiem z czego to wynika 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1688
  • 7325
  • 59

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

Myślę, że najwięcej może powiedzieć w tej sprawie @Rosiu 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38314
  • 1382

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

A ja bym zwrócił uwagę czy pokombinował z ustawieniami ipv4/ipv6. Te screeny wcale nie pokazują, że odpowiedzialna jest za to cybertarcza.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38314
  • 1382

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

ArchLinux po aktualizacji wymaga zmian w konfiguracji certyfikacji.

Jeśli nadal upierasz się, że to Orange - to zrób testy krzyżowe np na innym łączu internetowym.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

Nie mogłem z jakiegoś powodu zpingować aur.archlinux.com ale tutaj dam przykład na netflixie który ma ten sam problem. "Internet Mobilny" to jest internet z karty sim z cybertarczą która została "wyłączona", a "Wired connection 2" to światłowód w domu (Światłowód mam od orange).2024-07-08_16-24.png2024-07-08_16-17.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38314
  • 1382

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

Poczytaj forum archlinux o problemach po aktualizacji.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

Ten problem jest na wszystkich moich urządzeniach na których użyje tego internetu. Jak się łączę do mojego światłowodu w domu na moim laptopie nie ma żądnych problemów i nigdy nie miałem problemów po aktualizacjach arch linuxa. Dodam jeszcze, że około o 2 w nocy napisałem "STOP OCHRONA" do 80808 i chyba ta ohcrona powoli się wyłącza, ponieważ coraz więcej rzeczy działa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38314
  • 1382

Czemu CyberTarcza blokuje praktycznie wszystko

Przejdź po kolei całą diagnostykę połączenia z internetem. Ten SMS nie dotyczy usług stacjonarnych.