Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Zarówno Orange i UPC po za Warszawą w innych miastach mają dodatkowe narzuty kilku ms.Prawdą jest , że zmiana sygnału z optyka na kabel koncentryczny jaki stosuje na końcu do klienta UPC narzuca około 5ms ale to tylko w jedną stronę i potem w drugą to samo jak odbierasz sygnał dlatego razem daje około 10ms narzutu.

Jednak wracając do mieszkania w innym rejonie Polski na moim własnym przykładzie mam rozeznanie ile mniej więcej się traci przez to.

Osoba posiadająca łącze UPC we Wrocławiu będzie miała wyższy ping od tej z Warszawy ponieważ i tak ruch idzie przez Warszawę z dodatkowymi podbitkami opóźnień związanych z kablem koncentrycznym na końcu do klienta.U Orange jest to samo ale na szczęście mamy światłowód prawie do końca w technologi G-PON ale tutaj dochodzą mankamenty z trasowaniem pakietów i potem zamiast 1000km wychodzi jakby miał przed sobą około 2tysięcy km.

Sama technologia jaką stosuje Orange jest jedną z najlepszych a obecnie w Polsce Inea ma najlepszą tylko właśnie różnice leżą w szczegółach.Właśnie trasowanie pakietów do serwera , z którym się łączymy jest problemem w Orange.W normalnych okolicznościach powinienem mieć maksymalnie nie co ponad 17ms do serwera w Amsterdamie od League of Legends i taki ping jest na przykład przy połączeniu łączem światłowodowym w Pradze.Na poprzednim moim łączu miałem 24ms i zmieniłem na Orange mając teraz 30ms *jeszcze w połowie roku było to 34ms więc coś tam zostało poprawione.

Trzeba zwrócić uwagę , że parametr -jitter i packed loss jest także ważny-.

Myślę , że ruch firmy Inea ruszył domino w zwolnionym tempie więc i inni w końcu zaczną rozwijać swoją ofertę światłowodową i nie zdziwię się jak pojawi się łącze typowo dla graczy , które będzie miało poprawione elementy trasowania pakietów tylko pewnie będzie jeszcze droższe.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Wcale, że nie, bo w UPC osoba co mieszka w Katowicach/Wrocławiu, ma najniższy ping do Niemiec (styk jest w Katowicach z Frankfurtem), bo trasa z Warszawy leci do Katowic i potem do Niemiec, albo z samej Warszawy do Amsterdamu(Holandii) (styk z Holandią jest w Warszawie), w zależności jak trasowane jest. Tak samo ktoś z Krakowa ma mniejszy ping do Frankfurtu, bo trasa leci do Katowic i za granicę, a z Krakowa do Katowic jest 3x mniej km jak z Warszawy do Katowic, co zwiększa trochę opóźnienia.

 

I głupoty piszesz, że są dodatkowe opóźnienia w obie strony, bo tylko na ostatnim odcinku stosowane jest Docsis, a w serwerowniach przez które leci ruch już nie...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@Gatts@-brtk-W Inea routing nie jest też idealny. Czasem jest Poznań --- > Warszawa --- > Amsterdam a czasem Poznań --- > Amsterdam.
PS gdy jest przez warszawę podbija 8 ms.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Ty tyle wiesz co zjesz dlatego pokażę zrzut ekranu z ping testu dlaczego już nie jestem w UPC i podobna sytuacja mnie czeka z Orange obecnie patrząc głównie na podejście do klienta bo takich problemów z pingiem nie miałem jeszcze w Orange.

 

Moje stare UPC , z którego korzystałem kiedyś miało gdzieś graczy online dlatego musiałem używać programów typu "tunelowanie połączenia" by uzyskać stabilny ping bez strat pakietów ale jednak jeszcze nie najlepszy.

Dlatego -brtk- na tematy , o których nie miałeś bladego pojęcia ponieważ problem cię nie dotyczył nie powinieneś się wypowiadać.

 


TEST PING UPC WORLD OF WARCRAFT rok 2009 2019-04-18 13_30_11.png

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

I co to ma pokazać? Problemy z xlat, których już nie ma?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@WabolMonster 

 

Dla mnie Inea to jedna wielka niewiadoma ze względu na fakt iż to chyba jedyny z większych operatorów który ukrywa informacje o swoich punktach styków 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@pawel__b  Znam ich punkty styku.
Inea: upstreamują się z: ( czyli cały ruch globalny)
Level 3
Telia
Cogent
ATM ( Czyli Polski Atman )
peering: ( tylko do zasobów ip rozgłaszanych przez te sieci )
Hurricane Electric
Orange Polska (kiedyś także global dla nich nie wiem jak teraz.)
SG.GS
IX :
POZIX
TPIX
THINX
Niestety tez czasem jest tak, że ruch z poznania leci do warszawy, by iść do berlina. Wieczorami w piątek i sobotę są lekkie zwolnienia i kilka ms więcej np o 5 ms. Ale mając 1/1 gbps zwolnienie o np 50-300 mbps nie robi znaczenia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@WabolMonster

Jak ich znasz to zapytaj ich co mają do ukrycia skoro nie ma ich w peeringdb...albo ja ich nie potrafię znaleźć 😉