Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Witam, jestem po dzisiejszej instalacji światłowodu od Orange i zaskoczył mnie przeciętny wynik pingu w League of Legends, u poprzedniego operatora na słabiutkim łączu na koncentryku 25mb/s ping wynosił 50ms, oczekiwałem sporej poprawy, lecz ping nie spada niżej, niż 43ms. Bawiłem się z DNSem i VPN, brak poprawy. Czy jest jakikolwiek sposób na wyciągnięcie więcej z tego łącza, czy po prostu zmienić swoje oczekiwania? Łącze jest stabilne i nie mogę, jak na razie, nic mu zarzucić, ale jak mówię - wynik trochę rozczarował. 

Pozdrawiam.

37 ODPOW. 37

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Nie gram w LoL (ani w inne gry sieciowe), ale u mnie ping na "starym kablu" był zwykle od 20-30 do 60, a o dkiedy mam światłowód mam ping 3 ms.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek również mam bardzo dobry ping na speedteście do serwerów Orange, nijak się to ma do tego jak słabą drogę łącze obiera do zagranicznych serwerów lub może z ustawieniami jest coś nie tak, a szkoda, że tak okrojona jest możliwość ich edycji.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Mierzę Speedestem i mam te 3 ms w zasadzie niezależnie od serwera w Polsce.

 

Ale im dalej, tym gorzej. Jak się łączę testowo z serwerem w Londynie czy Paryżu, to już jest 30 - 40 ms. A jak w Nowym Jorku czy Chocago - to już koło 100 ms.

 

A jak z Sydney czy Melbourne - to już jednak ponad 300.

 

A gdzie stoją serwery, na których grasz?…


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Amsterdam, obecnie znajduję się w Toruniu. Mieszkając w Warszawie i korzystając z 120mb/s UPC na koncentryku ping utrzymywał się na poziomie 37-38.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Ja mieszkam pod Warszawą (Grodzisk Mazowiecki). Sprawdziłem z serwerami w Amsterdamie:

 

Amsterdam Speedtest.net - 27 ms

 

Amsterdam Tele2 - 43 ms

 

Amsterdam NFOrce - 27 ms

 

Amsterdam Interoute VDC - 35 ms

 

Amsterdam KamaTeraINC - 30 ms

 

Tak więc chyba dużo gorzej nie masz…


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Sprawdzając bezpośrednio ping przez cmd do konkretnego IP serwera gry wynosi on 30-33ms, jednak sam support gry informuje, że wynik rzeczywisty w grze waha się +/- 10ms. Może ktoś wyjdzie z jakimś rozwiązaniem, bo wynik rozczarowuje jak na reklamowane osiągi łącza/cenę.

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Jeśli nie potrzebujesz takiej prędkości, to zrezygnuj póki możesz z tego lagłowodu - potem będziesz żałował. Poczytaj wątki w dziale "Gry online" - same narzekania, to nie jest internet do gier. Niektóre są stabilne, a niektóre  chodzą tak, jak na LTE po wyczerpaniu limitu. Po prostu - ten internet to padaczka do gier i jeśli nie potrzebujesz takiej prędkości do pracy, to wróć do starego dostawcy. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Wszystko zależy od tego gdzie znajdują się serwery danej gry np WoW częśc serwerów ma we Frankfurcie a/Main i wybierając Orange masz lepszy ping niż w UPC czy Multimedia (sprawdzone empirycznie), tak samo mamy z BF1. 
Tak jak już to pisałem w wątku, o którym pisze @Anonim - są gry w których światłowód od Orange jest najlepszy, a są tytuły w których ping jest różny 🙂
Jeśli nie masz gorszych pingów w grach, w które grasz najczęściej to ja, na Twoim miejscu, bym nic nie zmieniał. Zauważ, że światłowód oferuje znacznie większą stabilność połączenia (i przepustowość) niż jakikolwiek kabel miedziany (u mnie np. 4 równocześnie włączone Netflixy 4K nie wpływają w żaden sposób na opóźnienia w grach).
Oczywiście nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, a my, użytkownicy skorzystamy gdy Orange zoptymalizuje swoją ścieżkę połączeń (traceroute) w kierunku minimalizacji ilości punktów węzłowych. Mam też nadzieję, że w celu realizacji powyższego, Orange śledzi wątki takie jak ten, aby zebrać informacje i wdrożyć wspomnianą powyżej optymalizację.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Co do odległości między serwerami to tak, zgadzam się, aczkolwiek serwer EUW, na którym gram znajduje się w Amsterdamie, a EUNE we Frankfurcie. Ping jest dokładnie ten sam.

 

Jak na razie łącze jest stabilne a inni użytkownicy go nie spowalniają, choć szkoda tego pingu mimo wszystko.