Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

Witam,

 

Mam dość spory problem z pingiem w grze. Ostatniego czasu grywam ze znajomymi w pewną grę. Jak ja jestem hostem wszystkim ping oscyluje w granicach 15 - 20. Kiedy mój znajomy hostuje wszyscy mają ping około 35 na jego serwerze, a ja mam 90-110. Tak wysoki ping niestety jest bardzo uciążliwy podczas rozgrywki.

 

Mój internet to neostrada 10/1mb.

Znajomi posiadają internet LTE.

 

Proszę o pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

Zakładam że kolega który stawia serwer nie ma Orange.

 

Problem który masz dotyczy routingu Orange. W Polsce jest bezpłatny węzeł wymiany ruchu PLIX do którego jest wpięta wiekszośc ISP w Polsce poza Orange. Orange nie chce się tam wpiąć bo to by oznaczało że nie mogli by zarabiać na wymianie ruchu (bo PLIX jest bezpłatny). Orange we Francji ma swój węzeł wymiany ruchu OpenTransit, który jest płatny i na którym Orange zarabia. Cały Twój ruch najpierw leci do Francji, gdzie "wychodzi" poprzed OpenTransit i wraca z powrotem do Polski. Tak więc pakiet zamiast isc od Ciebie (masz neostradę) do sąsiada (ma coś innego) leci przez Francję. Stąd dodatkowe opóźnienie i większy ping.

W tej sytuacji wygląda na to ze kolega z serwerem i inni którzy mają niskie pingi są w sieciach wpiętych do PLIXa (albo nawet w tej samej sieci)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

@paradise432A jak wygląda ping do wp.pl wpisz w cmd wp.pl i pokaz ?

Edit jaki masz router ? i czy masz w loginie do Neostrady /ipv6 ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

Zmiana z ipv4 na ipv6 nic nie daje niestety. Działam głównie na ipv4 ponieważ łatwiej jest mi ustawić serwer. Ping do strony wp.pl wynosi 35ms, żadnych pakietów nie gubi. Posiadam funboxa 2.0.

 

Anonim

Nie dotyczy

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

@paradise432Jak na Neostradę to spory ping ale raczej nic z tym nie zrobisz.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

Rozumiem, tylko dlaczego ping jest normalny dla osób, które grają na moim serwerze ? Dlaczego wp.pl ma ping 35, a serwer znajomego aż nawet 110 jak inni u niego mają 35 ? Zdaję sobie sprawę że to nie światłowód, ale bez przesady.

Anonim

Nie dotyczy

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

@paradise432  a jaki to serwer, gdzie wysłać pinga to się sprawdzi.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

Zakładam że kolega który stawia serwer nie ma Orange.

 

Problem który masz dotyczy routingu Orange. W Polsce jest bezpłatny węzeł wymiany ruchu PLIX do którego jest wpięta wiekszośc ISP w Polsce poza Orange. Orange nie chce się tam wpiąć bo to by oznaczało że nie mogli by zarabiać na wymianie ruchu (bo PLIX jest bezpłatny). Orange we Francji ma swój węzeł wymiany ruchu OpenTransit, który jest płatny i na którym Orange zarabia. Cały Twój ruch najpierw leci do Francji, gdzie "wychodzi" poprzed OpenTransit i wraca z powrotem do Polski. Tak więc pakiet zamiast isc od Ciebie (masz neostradę) do sąsiada (ma coś innego) leci przez Francję. Stąd dodatkowe opóźnienie i większy ping.

W tej sytuacji wygląda na to ze kolega z serwerem i inni którzy mają niskie pingi są w sieciach wpiętych do PLIXa (albo nawet w tej samej sieci)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

PLIX taki za darmo to nie jest.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Wszyscy znajomi posiadają serwer w innej sieci, która należy do PLIX. Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro połączenie przychodzi taką długą trasę, to dlaczego znajomi mają na moich serwerach niski ping ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysokie pingi podczas rozgrywki gdy mój znajomy hostuje

Bo ich trasa różni się od twojej i nie idzie na około.