Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

Cześć.

 

Jak w temacie gram w gry online które wymagają minimalnie dobrego pingu, podczas gdy mój ping oscyluje w przedziale 60-80(czasami więcej). Grając z kolegami z Polski jak i z mojego miasta każdy ma niższy ping ode mnie . Mam zakupioną ofertę Orange internet od 20 do 80 mb/s.  Robiłem pomiary pingu do Warszawy i wychodzą w granicach 30-35ms a mieszkam 130 km od niej .Wydaje mi się , że ta liczba jest nienaturalnie duża, połączenie komputera z internetem mam przez kabel. Czy w tej sytuacji mam dzwonić do BOK i prosić o zmniejszenie interleave depth do minimum? Może jest jakiś inny sposób na ten problem . Prosiłbym o pomoc

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

Możesz próbować, ale trzeba mieć dobrą linię do interleaver depth 0. 35ms wcale nie jest źle na miedzi. Jakby udało Ci się zejść poniżej 30ms, to już by był sukces. Z serwerami w Polsce w Orange jest ogólnie tak, że w 90% pakiety lecą przez Frankfurt, a potem do serwera docelowego w Polsce. Taką mają słabą politykę routingową.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

Z routera jestem w stanie odczytać tylko to co na obrazku(funbox 1.0). Nie umiem określić czy jest to dobra linia. No z tą polityką routingową to jest jakaś tragedia, serwery mojej gry są położone we Frankfurcie oraz Amsterdamie . Mój ping w tych lokalizacjach to 60-80 , prawie w każdym meczu mój ping jest najwyższy z gry. Nawet ludzie z Moskwy mają mniejsze pingi ode mnie. Umowa z Orange jeszcze prawie 2 lata a wolałbym mieć jakiś komfort z gry.


image.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

Przy VDSLu nie włączą Ci interleaver depth na 0. 

Te parametry co wysłałeś nie wyglądają jakoś bardzo źle. Przy VDSLu da się zjechać jeszcze parę ms, ale to muszą Ci zresetować DLM, bo pewnie ustawił większy przeplot w celu korekcji błędów.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

A usługa Orange TV może wpływać na to , że ustawia mi większy przeplot? W sensie jest to zakupione w pakiecie ,ale w ogóle z tego nie korzystam. I jeżeli tak to pytanie czy da się to jakoś wyłączyć.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

Może. Przy IPTV korekcja błędów ma pierwszeństwo, by nie rwało obrazu.

Ja przy VDSLu i telewizji IPTV miałem 20-21ms do Warszawy. Za granice +20-30ms do tego co do Warszawy. Też u mnie ping szalał (bo sypało błędami, więc DLM korygował przeplotem), raz miałem 20ms, a raz 35ms. W końcu po zgłoszeniach miałem obciętą lekko prędkość, ale interleaver depth był ustawiony niżej. Najniższy ping przy VDSLu do najbliższego hosta widziałem 16-17ms.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

Rozmawiałem z Panem z obsługi technicznej i stwierdził , że nie można robić takiego zgłoszenia o zmniejszenie interleave depth , bo zostanie z góry anulowane. Powiedział również , że TV nie ma żadnego powiązania z przeplotem.  Czy był to po prostu Pan który chciał mnie spławić , czy jednak ma racje i nikt mi tego nie obniży? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping do Warszawy , problem z grami online

Poproś o zresetowanie automatu DLM. Zobacz czy obniży Ci to przeplot.