Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Najgorsze co moglem zrobic to to ze zaufalem orange ze bede miec super szybki internet, ze jak bedzie swiatłowód to wszystko bedzie smigac. Okazalo sie ze ten internet z orange jest tylko dobry do przegladania stron internetowych i sciagania filmow...ale kto w dzisiejszych czasach sciaga filmy. Zalozylem internet z mysla o grach ( bo to jest nr 1 w dzisiejszycg czasach wazne, a nie filmy )i to jest chyba najgorszy internetjaki mozna sobie wyobrazic. Zle skonfigurowane switch, przeciazenia na lączach , duza utrata pakietow i wysokie pingi tym sie charakteryzuje swiatlowod (to jest kpina)Np gra fifa ,wyobrazcie sobieze ping na pierwszym host name gda-bng1.tpnet.pl Ip 80.50.18.38 wynosi czasem 700 ms test robiony na Ultima Online Trace Utility i ping skacze .Kilka mies temu bylem w Holandi i tam przy 4 Gb i 35kb przez wifi fifa chodzila lepiej niz przez Swiatlowod :  ) politowania skladam dla tpsa Mama najszybszy net a pilka nie dolatuje do zawodnika w grze :  ) absurd .Utrata pakietów przeciazenia łaczy jednym slowem czuje sie oszukany . Neostrada nie nadaje sie do grania czekam juz z niecierpliwoscia kiedy umowa sie skonczy , chyba ze wczesniej to zalatwie z pomoca  Uokik.   Mieszkam Gda

 

____________

* Wpis został poddany edycji - Moderator Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

VPN można kupić za kilkanaście złotych za miesiąc. Np przez allegro. Obecnie siła wyższa więc odszkodowania od operatorów będą niskie lub wcale. Ew można jedynie narzekać na forum.

Wszystko się kiedyś zatyka. Takie są usługi masowe. Robione na 30%, może 50% użycia przez klientów. Czemu naprawdę nikt mi nie chce w to uwierzyć?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

52 ODPOW. 52

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

U mnie tak to wygląda. Teraz jestem akurat na WiFi. 

W FIFĘ gram okazjonalnie i nie mam najnowszej części ale w 17 i 18 nie było u mnie żadnych problemów. 

 

26marca.png


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

To bardzo ciekawe ja mieszkam Piastowskiej Gdansk moze ta dzielnica jest przekleta, bo nie mialem ani razu dobrego polaczenia od kilku miesiecy 


test Ping EA - tpsa.PNG

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Greg80_0-1585224336845.png

a tu wczesniejszy test


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Wydaje mi sie ze obciazone sa lacza albo juz sam nie wiem. Myslalem ze otwarcie portow dydykowanych przez EA cos pomoze albo stale IP dla konsoli odblokowanie zapory wymiana modemu itp . nic tu nie pomaga . A specjalnie pod ta gre zrezygnowalem z UPC , ten swiatłowód i stara TP SA mnie kupili za frajer moglem cos na ten temat bardziej poczytac (TP ) orange powinna miec najlepszy sprzet i najbardziej rozbudowana infrastrukture sieciowa i to takie UPC powinno kozystac z ich sprzetu . Jestem zawiedziony

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Ostatni test , niech mi ktos wytlumaczy czemu mam az ponad 800ms - to jest skandal recem mi opadaja na ren caly ich internet . Prosze o pomoc co mozna z tym zrobic. Jak zaczyna sie mecz w grze fifa to 1 dwa podania sa super a z czasem mam takie zalulenie ze zawodnicy ledwo biegaja . Czemu nie moga tego zrobic \eby nie bylo takiej utraty pakietow i wysokich pingow, po co mi ten swiatlowod jak gra chcodzi jakbym mial pretkosc netu w kb/s a nie w gb to jet niesamowite

 

Przechwytywanie.PNG

_____________

* Post został edytowany zgodnie z netykietą - moderator Kinga




Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

@Greg80

Gdzie masz te 800ms bo ja tego nie widzę na grafikach które zalaczyles

Masz do hosta docelowego ponad 100ms bo jest w USA i się zgadza

Na tym co wkleiłeś nie ma nic niepoprawnego, wartości są dobre, coś źle odczytujesz chyba.. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Jeszcze taka uwaga @Greg80 , jesli na pierwszym hoscie za funbox pojawia ci się 700ms (czego nie widać na grafikach które załączyłeś) to może oznaczać ze masz przeciążone łącze z domu, może któryś z domowników np. zaciągał jakąś dużą aktualizację gry?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Ostatnia tabelka, to jest bardzo czytelna tabelka. Masz tam min i max Ping na 1 wezle 800 ms na wezle tpsa nie mowie o koncowych serwerach zagranicznych . 

Ostatnie zdanie swiadczy o tym  ze nie masz pojecia oczym piszesz.

 

sa skoki badzo duze  to sa obciazenia ktore nie dotycza domownikow np ze ktos cos sciaga :)))  ja mowie o problemi ktory jest od poczatku zalorzenia kablowki czylo od roku prawie 


Przechwytywanie1.PNG

 

______________

* Post został scalony z poprzednim zgodnie z netykietą - moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

@Greg80 

Mówisz o wartości 831? A widzisz słowo worst? A widzisz tez wartość Ping best? 🙂
więc Ci na spokojnie wyjaśnię jako osoba pracująca u małego operatora i mająca wykształcenie informatyczne ze to jest wartość szczytowa, jaka sie pojawiła, Ciebie powinna interesować wartość średnia (PingAvg) a ta jest jak najbardziej ok, taki skok jest zawsze możliwy choćby w sytuacji chwilowego obciążenia cpu komputera/konsoli jakimś procesem, możesz tez dla spokoju docisnąć kabel Ethernet do portów po obu stronach bo zakładam że nie korzystasz z wifi

gdyby było kiepsko to wierz mi ze wartość średnia czyli PingAvg nie wynosiła by u Ciebie na tym hopie 8ms 😉

mam nadzieję, że moje informacje okażą się dla Ciebie przydatne