Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata pakietów

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Utrata pakietów

Bez tytułu13.pngBez tytułu14.png

Moja linia trochę usiadła po tych burzach SNR mniejszy.

Można sobie porównać proporcje ile jest błędów, linia jest krótsza.

Jakieś są przyczyny tych błędów. Mam dostęp do takiej linii gdzie błędy nawalają jak w czasie dobrej burzy. Wzorcowy przykład jak technikom wisi jak to działa.

 

Anonim

Nie dotyczy

Utrata pakietów


mewik napisał(-a):

@jaryn Za każdym razem jak robie pomiar to są innt liczby, ablo inne litery w błednych bitach.1111.jpg


Bez tytułu15.pngBez tytułu16.png

Bez tytułu17.png

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Utrata pakietów

►Ze względu na przekazane uwagi (obydwa posty poniżej ↓) niniejszy temat został podłączony do już istniejącego - Moderator Wiktor◄
▬▬▬

Witam. Posiadam od blisko roku internet neostrady do 20 Mb z routerem tp link. Z początku były problemy, ale później już wszystko chodziło poprawnie. Niestety od ponad tygodnia mam problem z ciągłym buforowaniem się filmików czy to na facebooku, interii czy na onecie. Niekiedy działa, ale tylko przy jakości 240p. Oglądanie transmisji na różnego rodzaju serwisach również kończy się wiecznym buforowaniem. W grach czy testach widać utratę pakietów. Problem nie występuje wszędzie, bo filmiki na youtube raczej chodzą dobrze. Co ciekawe, pomiary prędkości wysyłania, pobierania i pingu są dobre. Technicy byli dwukrotnie, stwierdzili, że nic nie mogą zrobić, bo linia działa jak należy. Co mogę zrobić? Jedynie przeczekać rok i złożyć wypowiedzenie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Utrata pakietów

Nie jestes odosobniony, zamiast pisac nowy temat to bys poszukal na 1 stronie tego dzialu, bo takich tematow jest wiecej jak 3.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Utrata pakietów

Ale wyszukiwarka tematów nadal daje wiele do życzenia, więc.......nie ma co "krytykować" kolegi. Każdy w tym kraju ma prawo do głosu, zadania pytania jak również pomyłki 🙂 Dlatego może warto podlinkować temat i zgłosić go do moderatorów by go "zamkneli" 🙂 😜


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Utrata pakietów

Rozumiem, że temat powiela się, ale tak jak napisałem, u mnie problem pojawił się w oglądaniu filmików na różnych serwisach, w tym polskich (onet, interia etc.), więc telia.net niekoniecznie jest tutaj głównym problem. Oczywiście w grach również występuje. Co ciekawe, przy słabej jakości, nie ma problemu z buforowaniem.

 

Pomiar pingu jest stały (ok. 30 ms), pomiar prędkości pobierania też (ok. 18 Mb/s), pomiar prędkości wysyłania skacze i wynosi ok 0,8 Mb/s (na moje oko laika, jest co najmniej o 50% zaniżony). 

 

Technicy byli już dwukrotnie i w ich ocenie parametry łącza są zgodnę z umową z czym ciężko dyskutować. Niemniej jednak oglądanie filmików w jakości 240p nie jest czymś normalnym mając internet blisko 20 Mb/s. Wydaje mi się, że mając umowę jeszcze przez rok da się coś zdziałać i poprawić jakość usługi. Wcześniej przez blisko 10 lat bylem klientem Netii i nawet jeśli były problemy, to naciskając na BOK zawsze udało się przeszkody przeskoczyć. Myślę, że i tutaj tak idzie. Pytanie tylko jak? Jak naciskać na BOK? Jak poszukać samemu przyczyny problemu? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Utrata pakietów

Nikt nie twierdził, że problem jest tylko z Telią. Krajowe węzły, nawet dostawców wpiętych do TPIXa, też potrafią się zapchać. Nic nowego.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Utrata pakietów

To co mogę zrobić, aby sytuacja uległa poprawię? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Utrata pakietów

Tak szczerze? Zmienić operatora. Orange nie może sobie poradzić z tym od ponad dwóch lat, albo nie chce wydawać za dużo kasy, zasłaniają się tym, że nie gwarantują prędkości za granicę, tylko w kraju, za granicę mogą ci zagwarantować jedynie dostęp do strony z najniższą prędkością. Tylko, jest taki problem, że obowiązują umowy miedzyoperatorskie, gdyby Orange chciało, to już dawno problemu by nie było, albo inaczej, gdyby dobrze zaplacili za routing. A jak nie masz alternatywy to współczuję. Napiszę jeszcze raz co piszę od początku tego roku. Ja zmieniłem operatora na UPC, bo akurat u mnie w bloku zagoscili, UPC też miało problemu z pakietami idacymi przez telie min. Problem mieli dwa lata temu (tak samo jak orange ma od dwoch lat u siebie), skarzyli sie najbardziej na ten problem gracze League of Legends. Zasadnicze pytanie, jaki stał się cud, że UPC nie ma takiego problemu już a Orange dalej z nimi się boryka? Odpowiedź jest prosta. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jak długo to bedzie trwało? A no tak dlugo, aż skończy sie dla Orange monopol w większosci kraju, bo teraz mają czysty zysk pobierając haracz za utrzymanie lącza od ludzi na adsl/vdsl i nic z tymi łączami nie robiąc, nie wydając odpowiedniej kwoty na ruch za granicę.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Utrata pakietów

W 99% przypadków problem rozwiązuje VPN wpięty do TPIXa. Koszt to 5-10zł/msc. No i oczywiście wspomniana wcześniej zmiana operatora 🙂