Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Proszę, skończcie już z tą 'polityką', pewnie to ma w jakimś stopniu znaczenie ale obwinianie polityki na każdym kroku za to że internet działa żenująco jest śmieszne... w takim razie idąc Waszym tokiem rozumowania:

 

1. Polska to kraj z najgorszą polityką abuse.

2. Innych dostawców nie dotyczy ta polityka, tylko oczywiście Orange.

3. Orange nigdy nie jest winne, jeśli coś nie działa albo działa wolno to zawsze wina hosta albo klienci Orange dostali jakimś rykoszetem z sieci i dlatego u nich coś nie działa.

 

To już się staje nudne. Napisać jak jest naprawdę? Prawda jest taka że Orange nie interesują klienci, Polska to miejsce cięcia kosztów, wciskanie najgorszego badziewia za wysoką cenę (vide neostrada dsl), zmniejszania transferu, najniższy priorytet ruchu w sieci (za dobre trasy i pingi trzeba płacić a Orange nie będzie płacić za jakość, lepiej trzymać ludzi na najtańszym ruchu i trasach). Ciągłe awarie i problemy a to z telią, a to z opentransitem. Oczywiście Orange nie jest winne za żaden z powyższych problemów, traktujecie klientów jak idiotów, doradzacie im VPN, nigdy nie słyszałem żeby dostawca proponował klientowi płatny VPN zamiast naprawić swoje łącza.

 

Orange to jeden z najgorszych dostawców w Polsce. Wiele osób to potwierdzi, również @-brtk- który nie może pograć ze znajomym przez packetloss bo jego znajomy jest klientem Orange . Oczywiście, ciągły packetloss w Orange to zapewne polityka abuse, tak? Sorry ale nie mam cierpliwości do tego pseudo internetu, od dawna rozglądam się za czymś innym, tutaj już mi brak cierpliwości by się udzielać, planowałem napisać tutaj właśnie jeden z ostatnich postów odnośnie pingu Polska-Jordania i ten teraz będzie mój ostatni. Napisałem już dużo, moje pisanie tutaj nic nie zmieni i nie naprawi przecież tras i połączeń w Orange. Jedynie co to ktoś napisze mi żebym kupił VPN albo po prostu płacił i siedział cicho.

 

Niedługo umowa mi się kończy i przechodzę do innej sieci. Nawet AirMAX wireless będzie lepszy od tego pseudo internetu Orange. Tracicie klientów i będziecie tracić. Cóż, powodzenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Twój wpis to wielki populizm. Polska ma jedne z najtańszych usług w Europie w porównaniu do siły nabywczej. Tylko może Rumunia i Bułgaria ma tańsze. Koszty infrastruktury i inne stałe są takie same. Niższe w Polsce są tylko koszty pracy i na pewno marża na usługach.

Problemy, awarie są w każdej sieci. Warto porównać wpisy w internecie uwzględniając liczbę klientów.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

@Piotrekk85to czemu ten biedny i gnębiony przez wszystkich OPL nie sprzeda tego fatalnego biznesu?

Nie sprzeda, bo zarabiał na min krocie. I ma nadzieje,ze te cudowne lata wrócą. Póki co obniża jakość, tnie koszty zarówno osobowe jak i na obsłudze klienta.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

To teraz zamykamy wszystkie firmy i przechodzimy na własność państwową/komunalną?

 

Obsługa klienta nigdy nie była przesadnie inwestowana w Orange. Zawsze to jest koszt - tak jak w innych firmach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

@Piotrekk85obyś w stosunku do OPL tego nie wykrakał.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Oj w ciągu 10 lat i tak tego nie będzie.

Wracając do tematu, teraz ja pojadę populistycznie. Na dziś od Orange oczekiwałbym jednego: realizacji zgłoszeń na poziomie BOK. Nawet niech nie będzie to możliwe za pomocą doradcy (koszty pracy bla bla bla). Ale formularz www czy bot na czacie: podajemy dane - np. id neo, podajemy adresy strony lub ip serwerów, jakieś screeny, krótki opis itp.
I ustawione KPI na odpowiedź na 7 dni wysyłaną na maila.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

@Kierus57Raczej wątpię Orange S.A. (dawniej France Telecom) cały czas posiada 50,67 % akcji Orange Polska. Kiedyś miała więcej i wyprzedawała by nie stracić na wartości bo spdały i nadal spadają ale sądzę że będą trzymać cały czas większość. OPLa.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Tylko Orange ma problemy i taka jest prawda, żaden większy operator nie ma problemów z routingiem takich jak Orange. Łączą się najtańszą opcją ciągle zwiększając przepustowości klientom, nie inwestują w rozwój styków i potem wychodzą takie kwiatki. Nawet w PLIX nie chcą się wymieniać bo chodzi o kaskę, by jak najwięcej od innych wyciągnąć z TPIX'a.

 

Czy u jakiegoś innego operatora ktoś słyszał kiedyś, by trasa z Warszawy szła za granicę by wrócić do Warszawy? Przecież to jest nie do pomyślenia, tym bardziej, że reklamują się internetem dobrym dla graczy.

 

Dno i kilo mułu, może w końcu jakiś moderator/pracownik przekaże to wyżej, bo to jest śmiech na sali. 

 

@HypsteRT był bardzo zaangażowany jeżeli chodzi o routing w Orange, miało być pięknie, pisał, że będziemy dobrze wspominać niedługo internet i złego słowa o nim nie napiszemy, pół roku temu mieliśmy poczekać tylko dwa tygodnie. I co z tego wyszło? Dołożyli styk w Pradze co nic nie dał i jest nieraz gorzej jak było. @HypsteRT mam nadzieję, że w końcu zainterweniujesz w tej sprawie.

 

 

Pozdrowienia od konkurencji, tylko się uczyć od nich:

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Miałem tu nic nie pisać już ale napiszę do @-brtk- że identyczne pingi miałem jak miałem neta na miedzi z Hyperionu. Na Słowację miałem 15 ms, Austria 25, Niemcy 20, Londyn 35, Madryt 52. Do tego stabilność na poziomie 1.0 jitter albo poniżej. I to Hyperion na który ludzie narzekali, ale i tak Hyperion jest lata świetlne przed Orange. Po drugie jeśli w Hyperionie była awaria i coś nie działało to rozmowa wyglądała tak:

 

- dzień dobry, mam problem z tym tym i tym, macie jakąś awarię bo net kiepsko śmiga i mam utratę pakietów?

- tak, mamy awarię w naszej głównej siedzibie w Warszawie ale pracujemy nad tym i robimy wszystko by się z tym jak najszybciej uporać. Przepraszamy za utrudnienia.

- ok rozumiem, w porządku, dziekuję za informację

 

Pełna kulturka. Na drugi dzień internet już śmigał i przez kilka miesięcy nie było żadnych problemów. Nikt mi nie mówił o polityce abuse ani o tym że jak mi się nie podoba to mam kupić VPN. Hyperion też małym dostawcą nie jest, ma całkiem sporo klientów. Dodam że mam to coś z Orange zwane internetem tylko dlatego że Hyperion w moim mieście skończył działalność i byłem zmuszony wziąć inny internet. Padło na Orange - dziękuję, postoję. Gdyby nie to to do dzisiaj siedziałbym na Hyperionie i używał twitcha, youtube bez obaw że zamuli w 720p oraz grał w gry z super pingiem brakiem problemów.

 

Dla porównania testy do tych samych serwerów co @-brtk- ale ze światłowodu Orange:

a.png

 

b.png

c.png

 

Przepaść panie, przepaść.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Aha, jeszcze jedno, to co mówiłeś @-brtk- o trasie dzisiaj 😉

 

Jeden z hostów steam.tv i piękna trasa w Orange:

dsdsd.png

 

Potem się dziwić że coś laguje jak takie trasy są. Do tego mega wąskie gardło opentransitowskie i stream 1080p potrafi zaciąć. To tyle, pa 😉