Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Sam widzisz że światłowód nie jest taki cudowny jak reklamują i to jest to samo co adsl - pakiety idą tymi samymi trasami i mają te same priorytety, jedyny plus to taki że jest ta większa prędkość na speedteście.. właśnie, głównie na speedteście bo nawet google maps street view potrafi ładować z prędkością 800kb/s przez co wczytuje się kilka/kilkanaście sekund. Na speedteście 300mbps a do większości zasobów sieciowych dużo dużo dużo mniej.

 

Zedytuję post i dodam jeszcze że ma to chyba związek z tym że teraz zdecydowana większość połączeń idzie prze opentransit i węzły są po prostu przeładowane. Kiedyś było mniej więcej 50/50, połowa szła telią a druga połowa opentransitem, od jakiegoś czasu telia się poprawiła i nie sprawiała już tyle problemów co jeszcze 5-6 miesięcy temu, ale z jakiegoś powodu postanowiono przerzucić większość tras na opentransit. Zauważyłem to 3-4 tyg temu. Pewnie zrobiono tak by ciąć koszta albo uniknąć problemów z telią. Problemem są bardzo wąskie gardła w Orange i teraz to wychodzi. Gdy znów przejdą na 50/50 z telią to zapewne styk Orange z telią znów będzie przeładowany i będziemy tworzyć tematy o utracie pakietów telii 😄 Tak źle, tak niedobrze. Cóz, jak się posiada kilka milionów klientów w jednym kraju to pasowałoby rozbudować swoją infrastrukture i zapewnić pojemniejsze i lepszej jakości węzły, jednak Orange ma swój sposób na biznes a my możemy tylko płacić i modlić się by kiedyś się polepszyło... albo czekać aż pojawi się jakiś sensowny dostawca i zmienić internet. Ja czekam bo z Orange nie pogram online...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 1

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Z Opentransit jako takim też nie ma problemu.
Problem w 99% pojawia się na następnym przeskoku po opentransit a mianowicie na Level3.net i dalej na ruchu międzyatlantyckim.
Stąd się biorą problemy z grami, których serwerów bądź ich mirrorów nie ma blisko w Europie a są np. w USA.

Host na którym z reguły jest najwięcej strat lub nie odpowiada całkiem to 

lag-9.ear2.Frankfurt1.Level3.net


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

U mnie odpowiada i strat nie ma, ping też ok, ale zauważyłem że to jest właśnie różnie, różne styki w różnych godzinach. Nigdy nie wiadomo który styk opentransitu się nagle 'popsuje' i zaczną się lagi.

 

http://prntscr.com/kimp89


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 1

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Do samego hosta jest ok.
Gorzej jak ruch przechodzi dalej ...

Przykład z www.noip.com
50% i wiecej strat.
Jak dojdzie do 100% i  trasa się kończy to przestaje działać DDNS z noip 🙂

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| router.asus.com - 0 | 21 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| poz-bng4.tpnet.pl - 0 | 21 | 21 | 3 | 5 | 31 | 4 |
| poz-r2.tpnet.pl - 0 | 21 | 21 | 4 | 4 | 5 | 4 |
|ae16-10.ffttr7.frankfurt.opentransit.net - 0 | 21 | 21 | 27 | 28 | 38 | 27 |
| lag-9.ear2.Frankfurt1.Level3.net - 50 | 6 | 3 | 27 | 27 | 28 | 28 |
| No response from host - 100 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| VITALWERKS.ear1.LosAngeles6.Level3.net - 0 | 21 | 21 | 172 | 172 | 174 | 174 |
| www.noip.com - 0 | 21 | 21 | 177 | 177 | 178 | 178 |


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Mi się wydaje że w tym wypadku styk level3 po prostu nie odpowiada na ping, a pakiety normalnie przechodzą aczkolwiek głowy nie dam. Jak gram u kogoś i mam lagi to przecież nie będę go wypytywał o IP żeby sprawdzić jak idzie trasa 😄 Wiem że kilka miesięcy temu opentransit miał poważne problemy na styku z Vodafone i tam faktycznie ping był kilkakrotnie większy niż powinien być + był packetloss o czym wielokrotnie wspominałem w innych tematach.

 

U mnie do www.noip.com to wygląda tak: http://prntscr.com/kin4x9

 

Jedyne co mnie dziwi w Twojej trasie to to, że u Ciebie pakiety idą z Poznania prosto do Frankfurtu a masz wyższy ping o 1-2 ms ode mnie, mimo że u mnie pakiety pokonują dłuższą trasę z Warszawy... powinieneś mieć 171-172 ms zamiast 177.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 1

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Odpowiadać na ping to odpowiada tylko nie na każdy Emotikon: LOL
W momencie tej awarii ruch się kończył na 4 hopie.

Co do tras to wynika z tego, że trasa z Łodzi przez Warszawę do Frankfurtu jest lepsza niż z Poznania do Frankfurtu Emotikon: LOL taki pomarańczowy paradoks 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Właśnie przed chwilą grałem na hoście znajomego gracza z Serbii, zagadałem o IP no i pakiety do niego szły właśnie opentransitem i level3 i o dziwo lagów nie było pomimo tych 'strat'. Po prostu level3 losowo odpowiada na ping ale pakiety przechodzą. Może akurat w danej chwili miałem szczęście i Orange postanowił mnie oszczędzić xD

 

A co do pomarańczowego paradoksu - u mnie wykorzystywany jest inny router opentransit niż u Ciebie. Może Twój jest bardziej obciążony i stąd ten wyższy ping. U mnie jak pakiety idą przez opentransit to głównie przez 2 routery - ae102 i ae106. Prawdopodobnie one właśnie mają problemy na różnych stykach. U Ciebie mogą występować problemy na innych stykach niż u mnie.

 

Dodam jeszcze jeden dowód odnośnie tego że z Orange jest coś nie tak - od razu mówię że mam porty odblokowane, UPNP włączone i poziom firewalla na ''niski''. Wcześniej mogłem nawiązać połączenie z 99% graczami, 1% to Ci z naprawdę martwym internetem z którymi również inni gracze nie mogli nawiązać połączenia. Od tygodnia zauważyłem że z dużym odsetkiem graczy nie mogę w ogóle nawiązać połączenia, mimo że inni gracze nie mają z tym problemów. Domyślam się właśnie że podobny problem jest/był z Fortnite i różnymi serwisami - nie można się połączyć. Pewnie jest tak dłużej, ale wcześniej prawie w ogóle nie grałem online, dopiero tak tydzień temu zacząłem coś probówać, ale cudów od Orange nie oczekiwałem... ale zawsze może być gorzej.. i jest gorzej. Niestety.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają


@DZiQ78napisał(-a)

Do samego hosta jest ok.
Gorzej jak ruch przechodzi dalej ...

Przykład z www.noip.com
50% i wiecej strat.
Jak dojdzie do 100% i  trasa się kończy to przestaje działać DDNS z noip 🙂

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| router.asus.com - 0 | 21 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| poz-bng4.tpnet.pl - 0 | 21 | 21 | 3 | 5 | 31 | 4 |
| poz-r2.tpnet.pl - 0 | 21 | 21 | 4 | 4 | 5 | 4 |
|ae16-10.ffttr7.frankfurt.opentransit.net - 0 | 21 | 21 | 27 | 28 | 38 | 27 |
| lag-9.ear2.Frankfurt1.Level3.net - 50 | 6 | 3 | 27 | 27 | 28 | 28 |
| No response from host - 100 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| VITALWERKS.ear1.LosAngeles6.Level3.net - 0 | 21 | 21 | 172 | 172 | 174 | 174 |
| www.noip.com - 0 | 21 | 21 | 177 | 177 | 178 | 178 |


W tej trasie nie ma nic dziwnego, sam level3 nie jest obciazony a następny host nie odpowiada na ping. Samo opóźnienie jest dosyć ok jak na Amerykę.. wazne że do decelowego hosta nie masz strat. Jakbyś miał faktyczne utraty pakietów do level3 frankurt, to utrzymywałby się one do końca. @Banan922 ma racje, to po prostu opentransit nie wyrabia, nieraz do ich styku jest 20ms a raz ponad 100ms.. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

Jakiś czas temu przestałem grać online bo nie moglem znieść miernej jakości tego łącza i problemów z grami online ale teraz jest jeszcze gorzej... sądziłem że gorzej nie będzie ale jednak.

 

@-brtk-  Dobrze prawisz, też uważam że po tym jak przenieśli 80-90% tras na opentransit, rezygnując z telii i używając jej sporadycznie, przeładowali opentransit i teraz nie wyrabia. Jeśli coś idzie przez telię teraz to jest elegacnko, żadnych strat i lagów, a jak tylko przez opentransit to zaczyna się masakra. Jeszcze rok temu było na odwrót... 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Strona Epicgames oraz sam fortnite nie działają

 

Ogólnie, to szkoda, że tak duzy operator jakim jest Orange nie ma swojego dobrego styku, jakoś UPC też mało korzysta z innych, bo przeważnie w europie leci wszystko aortą ich i wszystko ładnie wyrabia.. Netia też wybiera innych operatorów jak telia i nie mają problemów z routingiem, powiedziałbym że mają jeden z najlepszych, bo wymieniają się ruchem w najważniejszych IX'ach.

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.0.1 -   93 |   14 |    1 |    1 |    1 |    1 |    1 |
|                   No response from host -  100 |   13 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|            89-75-24-193.infra.chello.pl -    0 |  131 |  131 |    7 |    9 |   21 |   11 |
|       pl-waw26b-rc1-ae20-2152.aorta.net -    0 |  131 |  131 |    7 |   11 |   24 |    8 |
|          pl-waw02a-ri1-ae24-0.aorta.net -    0 |  131 |  131 |    7 |   10 |   33 |   13 |
|                           213.46.178.54 -    0 |  131 |  131 |    7 |   10 |   26 |   10 |
|          xe-11-2-1.cr5-lax2.ip4.gtt.net -    0 |  131 |  131 |  179 |  183 |  214 |  180 |
|as14627.ge-0-0-42.ar1.lax2.us.as4436.gtt.net -    0 |  131 |  131 |  180 |  183 |  205 |  182 |
|                            www.noip.com -    0 |  131 |  131 |  180 |  182 |  191 |  181 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider