Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki pingu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 16
  • 1

Skoki pingu

ok, thx, czyli LAN-input zamiast dotychczasowego DSL i reszta to pewnie oprogramowaniem routera nadać VLAN - ID numer ISP (orange).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Skoki pingu

dokładnie.

Żałuję strasznie, że u mnie nie mogę mieć ONT osobnego tylko zintegrowanego w Funboxie, podobno przez jakieś beznadziejne umowy między Netią a Orange, co jest śmieszne bo światłowód Netii ma kilkanaście metrów a potem przechodzi w piwnicy na Orange.

Próbowałem używać własnego routera ( Mikrotika ) podłączonego do Funboxa ale nie wiem, Funbox się "gryzł" z Mikrotikiem, objawiało się to tym, że od czasu do czasu Funbox przestawał całkowicie odpowiadać Mikrotikowi na kilka minut ( brak pakietów przychodzących z Funboxa ), na pewno nie wina kabla, mam wszystkie ekranowane Cat.6 , po podłączeniu bezpośrednio pod Funboxa nie ma żadnych problemów, ale szkoda, bo Funbox ma bugi w oprogramowaniu, między innymi w DynDNS, raz działa, raz nie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Skoki pingu

Hej,

 

czy w ostatnim tygodniu zauważyliście niepokojące zjawisko polegające na zwiększonej ilości packet loss na wyjściach zagranicznych z sieci Orange? Huston do we have a problem?

Wczoraj w środku dnia straciliśmy na chwilę kontakt ze światem - serwery w PL odpowiadały normalnie (łącznie z portalami informacyjnymi), serwery poza PL - brak łączności (w tym, oprócz gier, także FB, Amazon, Forbes etc).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@Morciak  Ja tam nic nie zauważyłem. U mnie działa tak jak zwykle 😄


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Skoki pingu

😉 wiem wiem 😉 Mam nadzieję, że to tylko przejściowe u mnie...

Nie chce mi się wracać do UPC (chociaż kontrolnie 2 razy w miesiącu dzwoni do mnie człowiek z ichniego działu utrzymania klienta i co raz lepszą ofertę mi przedstawia na 1 Gbps bez lojalki) - liczę, że Orange samo z siebie podniesie prędkość UL u obecnych klientów ze światłowodem 1 Gbps i powróci poprzednia, wysoka jakość łącza poza PL.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Skoki pingu

Nie odchodź od Orange, Orange jest super przecież 🙂 Moja siostra podpisała umowę na światłowód, więc będę mógł potestować solidniej u niej od światełka Orange u kolegi.. 😉 

 

PS. Wzięła tylko i wyłącznie dlatego, że u niej tylko Orange jest.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Skoki pingu

Rozróżniajmy nieuzasadnione czepialstwo i polowanie na czarownice od zwykłego raportowania spostrzeżeń.

Problemy z Orange zaczęły się jakieś półtora tygodnia temu - dotychczas było ok. 
Wczoraj potwierdzenie przedmiotowego uzyskałem w rozmowie ze znajomą mieszkającą również w Warszawie - także zauważyli wzrost "packet lost" na wyjściu z PL bez wyraźnego zwiększenia ping'u jako takiego od ubiegłej soboty.
Przeciętny użytkownik tego nie zauważy - narzędzie UKE w dalszym ciągu pokazuje prawidłowe wartości.
Połączenia do serwerów w PL - bez zmian (czyli ok 🙂 ).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Skoki pingu

I o to właśnie chodzi, że Orange ma takie problemy na stykach między operatorskich i jeszcze piszą, że to nie ich wina. W sumie nie ich, jak oni w Polsce nie mogą o niczym zadecydować.

 

Przecież to trwa od 2015 roku i dalej są takie cyrki, ja już zwątpiłem na poprawę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Skoki pingu

@-brtk-   Ja napisałem że działa jak zwykle i nic dziwnego nie zauważyłem bo u mnie packetloss w grach to standard 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6523
  • 15956
  • 84

Skoki pingu

ja ma ping 0 czasem 1 a z czasem większy to norma że ping stały nie jest  żaden   operator nie obieca ci stałego  pingu bywa różnie  mam światłowód nie narzekam ważne ze stabilnie mi działa