Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing - pozytywne zdziwienie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Routing - pozytywne zdziwienie

witam, od kilku dni jestem posiadaczem światłowodu od pomarańczowych i zdziwiłem się pozytywnie gdy zobaczyłem, że nie występuje routing przez Niemcy do serwerów warszawskich. Coś się zmieniło czy po prostu w Polsce zachodniej jest gdzieś wejście do linii, która idzie z Niemiec na wschód? 

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Routing - pozytywne zdziwienie

@Luke88GW 

Dzięki że się tym dzielisz, to cenna uwaga.

Co do tego co i którędy jest w internecie przesyłane, to sprawa jest daleko bardziej złożona niż "wejście do linii". Firmy wymieniają się ruchem na określonych zasadach i w określonych punktach, ale te reguły nie są ujawniane klientom i oczywiście że się mogą zmieniać. W dodatku z samej natury protokołu pakietowego wynika, że żadna trasa nie jest gwarantowana.

Jeśli chcesz, możesz pokazać wynik trace route, może ktoś będzie miał bardziej obszerny komentarz na jego podstawie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Routing - pozytywne zdziwienie

Oto trasa do serwera CS2 

Luke88GW_0-1704337807242.png

Nie jestem fanem CS2 czy Valoranta (zdecydowanie bardziej wolę Battlefieldy), więc mi to rybka, ale tak z ciekawości chciałem sprawdzić czy faktycznie "idzie przez Niemcy". W Valorancie też nie idzie przez Niemcy. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 91
  • 1

Routing - pozytywne zdziwienie

Narobiłeś ochoty tym postem bo myślałem, że coś się zmieniło, niestety odpaliłem csa i do Warszawy dalej po 40ms. Pozdrawiam


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Routing - pozytywne zdziwienie

@gigachadczyli jest pewnie tak jak myślałem. Mieszkam w Polsce zachodniej gdzie pewnie jest już wejście do tej linii, a jak ktoś mieszka bardziej na wschód to już jego sygnał idzie do tyłu i wraca z powrotem. Jak włączyłem Valoranta na serwerze Warszawa (można sobie wybrać docelowy serwer) to w czasie gry pokazuje mi 11-13ms. A może niektóre warszawskie serwery idą inną drogą?

Spróbuj zapingować w cmd ten sam ip, który jest na screenie (trochę ucięte ale widać).