Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing, coś ruszyło ( chyba )

Anonim

Nie dotyczy

Routing, coś ruszyło ( chyba )

► Scalono wpisy występujące jedno pod drugim w krótkim odstępie czasu - Moderator Wiktor ◄

 

Hej,

 

jako ze z angielskim u mnie lekko na bakier to zerknijcie na te artykuły https://www.google.com/amp/s/www.computerweekly.com/news/252474817/Orange-Poland-picks-Juniper-Netwo...

 

https://www.mobileeurope.co.uk/press-wire/orange-poland-selects-juniper-networks-for-core-network-up...

 

maja one coś wspólnego z ulepszeniem trasowania w Orange ?

 

z tego co wiem to juniper chyba sie zajmuje trasami nie ? Myślicie, że chodzi tu własnie o optymalizacje tras i 5g ?

16 ODPOW. 16

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Routing, coś ruszyło ( chyba )

Juniper nie zajmuje się trasami a urządzeniami sieciowymi, stricte szeroko rozumianą infrastrukturą sieciową. Z routingiem od kilku lat nic się nie ruszyło i patrząc na "podręcznikowe podstawy telekomunikacji"~pewien użytkownik tego forum tak przynajmniej pisze (kompletna bzdura, ale osoby zaznajomione z tematem o tym wiedzą); nic się nie zmieni, bo w Orange jest "wszystko w porządku" i "nikt nic nie gwarantuje".

Nie mamy co liczyć na zmianę tras. Jedynie korzystanie z dostawców BSA / usług VPN coś zmieni. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Routing, coś ruszyło ( chyba )

@Anonim 

 

to dotyczy bardziej niezawodności sieci ale jeśli nie ma routingu w punktach wymiany ruchu w Polsce to nie ma wpływu na problemy które są poruszane w wątkach dotyczących gier online


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Routing, coś ruszyło ( chyba )

U mnie trasy nadal zwiedzają świat. Ping zawyżony w grach dwukrotnie porównując innych dostawców. Nie polecam.
80642392_449332695957064_2980085752936792064_n.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Routing, coś ruszyło ( chyba )

fakt, u mnie w Łodzi Orange około 40 ms do 155.133.230.1 a z Netii jest 3-5 ms też z Łodzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Routing, coś ruszyło ( chyba )

@Mitar 

 

bo Netia wymienia się ruchem w wielu krajowych punktach styku i do polskiego Valve nie idzie przez zagranicę 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Routing, coś ruszyło ( chyba )

W tym miesiącu w Netii można wreszcie pod moim adresem brać większe prędkości od 100 Mbit ( do 1 Gbit ), więc zastanawiam się nad powrotem do Netii, tym bardziej, że w Orange nie mogę póki co mieć normalnego sprzętu tylko ten upośledzony Funbox, napisałem pisemną reklamację do Orange z prośbą o umożliwienie podłączenia swojego routera zamiast Funboxa. Jak nie wyrażą zgody ( wymiana Funbox na sam ONT ) to łaski mi nie robią, jest Toya gdzie też jest 1 Gbit i można mieć swój router ( ich modem kablowy działa jako bridge ), jest też już właśnie Netia 1 Gbit gdzie do tej pory przynajmniej też można było podłączać swój sprzęt bezproblemowo. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Routing, coś ruszyło ( chyba )

Postanowiłem również sprawdzić. Co prawda tracert wykonany w porze nocnej, ale sprawdzę jeszcze dziś wieczorem, czy będą inne wyniki Emotikon: Mrugający

tracert.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Routing, coś ruszyło ( chyba )

Napisalem do paru osob z Orange czy ktoś pracuje nad poprawa tego routingu, po nowym roku powinien mieć info 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Routing, coś ruszyło ( chyba )


@ketrasaArturnapisał(-a)

Postanowiłem również sprawdzić. Co prawda tracert wykonany w porze nocnej, ale sprawdzę jeszcze dziś wieczorem, czy będą inne wyniki Emotikon: Mrugający

tracert.jpg


Ty masz jakiegoś lokalnego dostawcę, więc masz bardzo dobry ping, bo oni wpinają się w polskie jak i zagraniczne IX'y. W Orange trasa leci przez Frankfurt.

W UPC np. jest tak:

 

@Anonim nic nie naprawią, bo to trwa już od paru lat. Musieli by wpiąć się do polskich IX'ów albo dać styk bezpośrednio z Valve, a na to trzeba wydać pieniądze.Oni myślą, że to Valve zapłaci im, by gracze od nich mieli dobry ping.