Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Światłowód, Wrocław. Już jakoś mogę przeżyć, że macie słaby routing poza granicami kraju, bo używam VPNa do gier po południu. Ale żeby coś takiego było pomiędzy waszymi węzłami w dużym mieście? To nie jest jednorazowy problem, to się powtarza co jakiś czas. Akurat tego nie widać na zwykłym tracercie ale mam jednocześnie dużo gubionych pakietów (40%).

tracert.pngAkurat w tym momencie nie korzystałem w VPNa i ping w grze mi skoczył do stałego 300++ z dużymi packet lossami z około 60-70(ping). To nie jest jednorazowy problem, to się powtarza częściej lub rzadziej. Jak tu sobie normalnie grać i się nie wkurzać?

18 ODPOW. 18

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

/trollon

 

No jak, przecież wszystko jest ok.

Zobacz jak ładnie pracownik Orange daje dowód.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Problemy-na-linii-CS-GO-gt-Światłowód/m-p/121950#M2695

 

/trolloff

 

A tak na serio, to Orange od ponad tygodnia jest prawie nie do użytku u większości osób.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Żeby jeszcze czytać ze zrozumieniem statystyki które się pokazuje i z czego one wynikają.

 

tyle jest z vectry, widać że cdn onetu ma jakieś małe problemy.

Ashampoo_Snap_2019.02.03_20h18m05s_001_.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

w tym samym momencie packet loss na teamspeaku, packet lossy w grze, zwykla transmisja na sport.tvp.pl sie uciela. wydaje mi sie ze te trzy rzeczy maja malo wspolnego z onetem, tak po prostu wkleilem zeby cos bylo...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

@Flocc  Zobacz, jeśli nie widziałeś - orange, sieć nr 1 dla graczy 😄

 

https://drive.google.com/open?id=1G95YHEODu4jzwFNH1IC-R7oc_aWYEsqy


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław


@Piotrekk85napisał(-a)

Żeby jeszcze czytać ze zrozumieniem statystyki które się pokazuje i z czego one wynikają.

 

tyle jest z vectry, widać że cdn onetu ma jakieś małe problemy.

Ashampoo_Snap_2019.02.03_20h18m05s_001_.png


To chyba ciebie się tyczy, co żeś napisał o czytaniu że zrozumieniem statystyk, bo wyraźnie na jego zrzucie ekranu widać, że problem zaczyna się w szkielecie Orange, a nie u Onetu. 

 

Aha i jeszcze coś, ping nie jest przecież gwarantowany, packet loss na 0% też nie, więc jest ok, w normie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

@-brtk-  Ja również widzę 52 ms na wro-r1, z tego co widać jest to router Orange. Oczywiście onet jest winny.... dyskusje nie mają żadnego sensu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Ja wiem, że nie ma sensu, ale ja ciągle mam nadzieję, że Piotrek zdejmie klapki z oczu i w końcu skończy wynajdywać usprawiedliwienia wzięte z księżyca wobec Orange. Wiem, że bycie Herosem zobowiązuje do bycia miłym w stosunku do Orange, ale w aż tak oczywistym przykładzie znaleźć usprawiedliwienie? 😎 

 

W innym przykładzie już przyznał, w końcu, że Orange jest zachłanne na kasę i żydzą wydawac przy swoim jeszcze monopolu, ale kiedyś się to skończy i zostaną z ręką w nocniku. Śmieszny też jest argument, że usługa masowa = ma źle działać, nic się nie zmieni.

 

Pewnie jak minie monopol, to też spłynie z nich jak z płatka, bo będą mieli łatwą kasę z udostępniania światłowodów innym, jak teraz zrobili to T-Mobile. Więc tu ma rację, wydoją ile się da i potem inni niech przejmują klientów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

A ja kiedyś liczę że przeczytacie mnie ze zrozumieniem. Nie piszę, że w Orange jest dobrze, ale że jest to zgodne z umową na Neostradę/internet domowy.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław


@Piotrekk85napisał(-a)
A ja kiedyś liczę że przeczytacie mnie ze zrozumieniem. Nie piszę, że w Orange jest dobrze, ale że jest to zgodne z umową na Neostradę/internet domowy.

a ja w końcu liczę na to, że zrozumiesz użytkowników internetu od Orange i przestaniesz pisać brednie. Już pisałem, to, że nie ma tego w umowie, nie znaczy że ma źle działać. Myślę, że gdyby poszedł jakiś pozew zbiorowy na ten fakt do UKE, to coś by można było zdziałać (mimo że nie ma w umowie), tylko weź do tego skłon parę set/tysięcy osób? Komu bedzie chcialo sie w to bawić? Dodatkowo też za nic Orange bonifikat nie przyznaje, do winy tym się przyznają, ale fakt jest taki, że taniej jest im dać kilka bonifikat klientom co zgłoszą swoje "ale" niż rozbudować styki. Taka jest niestety korporacja niedbajaca o klienta.