Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

To taki paradoks Orange, że pingi za granicę są niższe niż pingi do krajowych serwerów a to z takiego prostego powodu, że trasa do serwerów zagranicznych jest krótsza niż do serwerów polskich.

 

Trasa do serwera w Austrii:
PL>AU

 

Trasa do serwera w Polsce:

PL>DE>PL


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

We Wroclawiu swiatlowod Orange tez dobrze sie sprawowal do tego stopnia, ze po kilku dniach korzystania z Tmobile mialem ochote wrocic do Orange i gdyby nie kara 600 zl to mozliwe, ze tak bym zrobil. Pingi w Polsce byly oczywiscie wyzsze, ale juz za granice mialem czesto nizsze, a co wazne, stabilniejsze niz w Tmobile. Dodatkowo transfery w Orange byly wyzsze. Testowalem tez UPC, ale pingi strasznie skakaly i upload maja smiesznie niski. Podsumowujac, nie wszedzie Orange jest takie zle jak maluja. 😉

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

@Czullo  Jest to nienormalne, ale skoro większość innych rzeczy działa już normalnie, to część można przełknąć mimo wszystko. Przynajmniej ja tak uważam

Oby się to po prostu utrzymało.

 

@kozakis01 No racja 😉 Ale widać że coś tam poprawili, bo rzadko to działało tak płynnie. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

Niestety nie jest to normalne i nie można przymykać na nic oka, bo potem będą w innych kwestiach robić takie buble i też przymkniesz oko? Jest przyzwolenie na jedno, zrobią i drugie jak im się to biznesowo będzie lepiej opłacać. Innym sieciom jakoś nie przeszkadza wymieniać się ruchem z polskimi dostawcami w Polsce. Póki nie będzie to regulowane w Polsce, to będą sobie puszczać ruch przez zagranicę i nic tu się nie zmieni. Pamiętam wątek w Holandii z jakimś operatorem, gdzie zaczęli puszczać ruch przez Niemcy do serwerów z Holandii, taki był bunt na infolinii i internecie, że przywrócili peering w kraju.

https://medium.com/@rudolfvanderberg/t-mobile-nl-routed-all-internet-traffic-through-germany-and-bro...

 

What can the regulator do?

If we don’t guarantee good, low latency access from large networks to these small firms, the Dutch Internet will suffer. I am well aware that both KPN and VodafoneZiggo have moved their traffic away to private interconnects and/or NL-IX. However they did it in ways that considered not to break everything massively. It isn’t good behaviour either and we really should consider as a nation whether we want to regulator to intervene.

 

Szkoda, że w Polsce tak nie myślą.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

Wszystko jest niestety lokalne.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

@-brtk- Ja nie powiedziałem, że to jest normalne - wręcz przeciwnie, na samym początku nadmieniłem że to jest absolutnie nienormalne. 

 

Niemniej jednak - skoro da się na ten moment tego internetu używać do grania i do całej reszty, to obecnie nie mam powodu do narzekań.

 

Co do tej sytuacji, którą przytoczyłeś - to wygląda z mojej perspektywy inaczej niż Orange i routing przez Frankfurt. Pomijając mobilizację holendrów i szybkie "zlinczowanie" operatora, o tyle w Polsce to nieosiągalne. Niestety - i nigdy nie będzie. Ta nasza słynna "jedność" to mit. Dlatego molochy mogą robić co chcą. Niemniej jednak - zgadzam się, że Orange powinno peerować się w PLIX. Tylko czy mogę teraz narzekać, skoro internet działa mi wreszcie tak, jak powinien? 

 

I tak i nie, ale wolę mieć święty spokój i cieszę się, że da się normalnie pograć. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

@Anonim  Skoro mają gdzieś polskiego klienta to Polacy też powinni mieć ich gdzieś, dlatego sporo osób powinno iść do konkurencji. Jakby zaczęli masowo tracić klientów to nagle by zaczęli się peerować w Polsce. W T-mobile też różowo nie jest, są problemy tu i tam, ale jest porównywalnie do Orange, a chociaż jak będę kiedyś chciał pograć w coś na PL serwerach to będę miał 7 ms zamiast 47. Z dwojga złego już wolę TM.

 

Fakt, TM działał wybornie przez pierwsze 2 miesiące jak podpisałem umowę, ale potem powoli się staczał i teraz to poziom Orange.. no ale chociaż się peerują w Polsce.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

T-Mobile musi sobie FTTH jakoś poukładać bo mają straszny mętlik, posiadają dwa routingi za granicę, jeden przez Frankfurt a drugi przez Wiedeń. Przez Wiedeń są pingi o około 10ms wyższe do niemieckich serwerów i innych w Europie, natomiast do Wiednia są niższe o około 10ms. W zależności na które IP się trafi, dodatkowo jedno IP potrafi mieć inny priorytet w sieci niż inne IP. Ostatnio sobie to siedziałem w nocy i sprawdzałem i sporo wiadomości na PW wymieniłem z Bananem o tym. Nieraz do niektórych serwerów pojawiały się czkawki, ale też jestem w kontakcie z Deutsche Telekom AG i im to zgłaszam, bo z polskim oddziałem coś załatwić, to graniczy z cudem.. 😉

Ogólnie ja na internet od magentowych nie narzekam. I nie powiem, że jest to poziom Orange w tej chwili, bo są o wiele lepsi. Jak każdy ma swoje bolączki, choć tutaj według mnie są bolączki wieku niemowlęcego, dopiero co z FTTH weszli na rynek i lecą z adresacji mobilnej, stąd tablice routingową mają niepoukładaną jak trzeba. W lutym mają mi dawać informację w sprawie publicznego IP, bo na teraz każdy klient dostaje IP prywatne, na samym początku od dawnego GTS Poland dostawali IP publiczne, teraz każdego zmigrowali na adresację Eranet, czyli T-Mobile Poland.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

@-brtk-  Tzn dla mnie to poziom Orange już,  no bo pingi w sumie mam lepsze niż u pomarańczowych, no ale mówiłem Ci o losowych rozłączeniach, problem z Deutsche Telekom, prywatne IP z zamkniętymi portami itp, więc sumując wady i zalety to wychodzi ten sam wynik co w Orange jak dla mnie. No ale TM ma tę przewagę że się peeruje w PL 😉

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO; Światłowód

Panowie, nie chcę wdawać się w dyskusję, bo na tym forum dyskusje są specyficzne, szczególnie jeśli ktoś wyraża zadowolenie (tymczasowe, lub nie) z usług Orange. 

 

Mam u siebie dwie alternatywy, jeśli coś będzie z Orange nie tak - to po prostu zmienię dostawcę. Chciałem tylko zaplusować Orange i ich pochwalić, bo ostatnio internet działa bardzo dobrze.