Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01 powyższy zrzut ekranu był z Compala, teraz nie mam już Compala. Da się pograć bez problemu, poprawili pingi oprogramowaniem. Na pewno lepsza opcja od złego routingu Orange w tym momencie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@pawel__bnapisał(-a)

@kozakis01

 

Compal to UPC a routing w Orange to już inna sprawa

problemem w Orange jest routing do Valve czyli do CS:GO ale ta sprawa jest nie do rozwiązania dla Orange 

to jest raczej kwestia tego czy zależy Ci na światłowodzie i uplodzie czy na operatorach którzy mają lepiej rozwiązane kwestie routingu i mniej obciążone styki z innymi sieciami

Kablówki mimo technologii opartej o kabel koncentryczny mają generalnie lepsze czasy w sieci niż Orange na światłowodzie, wynika to zapewne z efektu skali 

Każdy operator ma jakieś atuty i trzeba wybierać wedle potrzeb 🙂


Pomijając CS:GO z czym Orange światłowód ma jeszcze problemy? Mam prawie dwa tygodnie na testy, więc chciałbym sprawdzić jak najwięcej rzeczy. Niektórzy pisali tutaj o obejściu problemu z CS:GO poprzez vpn. Jest jakiś darmowy, który się do tego nadaje?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@pawel__bnapisał(-a)

@kozakis01

 

Compal to UPC a routing w Orange to już inna sprawa

problemem w Orange jest routing do Valve czyli do CS:GO ale ta sprawa jest nie do rozwiązania dla Orange 

to jest raczej kwestia tego czy zależy Ci na światłowodzie i uplodzie czy na operatorach którzy mają lepiej rozwiązane kwestie routingu i mniej obciążone styki z innymi sieciami

Kablówki mimo technologii opartej o kabel koncentryczny mają generalnie lepsze czasy w sieci niż Orange na światłowodzie, wynika to zapewne z efektu skali 

Każdy operator ma jakieś atuty i trzeba wybierać wedle potrzeb 🙂


Wymienili na inny? Jaki? Podobno starsze modele obsługują max 250 Mb/s? Chciałem wziąć 500 Mb/s, ale może lepiej wybrać 300 Mb/s i starszy modem? Tylko czy w ogóle jest taka możliwość? Jak sądzisz?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Raczej marne szanse że dadzą ci co innego jak Compala, do 300Mb/s może Ci się uda jako zachętę do podpisania umowy. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01

 

możesz np. posprawdzać jak Ci YouTube działa bo z tym bywają problemy na Orange światłowodowym

są też inne gry np. LoL czy Fortnite...też możesz sprawdzić 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01  Inne problemy z Orange? Przeładowane i martwe styki, problemy z youtube, problemy z mało popularnymi grami. Spodobała Ci się jakaś gra i chcesz sobie w nią pograć ale jest średnio popularna i Orange nie ma styku z serwerami tej gry i idzie losową trasą przez openlagsit no to zapomnij o grze. Orange to nie jest normalny dostawca który dba o swoje trasy, w Orange idzie tam gdzie taniej a najtaniej to często najgorzej.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Zbliża się u mnie koniec okresu testowego (14 dni na odstąpienie od umowy) światłowodu Orange 1Gb. Od trzech dni mam też UPC 500 Mb (z bogatym pakietem tv). Nie zauważyłem na razie problemów z Compalem, ale po południu prędkość wynosi 330-380 Mb/s (w Orange ok. 730-850). CS GO ma mniejsze opóźnienia niż na łączu Orange, ale muszę przyznać, że na Orange nie mam lagów pomimo pingów przekraczających czasami 70 ms (są stabilne, wcześniej sprawdzałem na starym laptopie i tam było słabo). PUBG Mobile pingi podobne, chociaż na Orange czasami są duże skoki. Dzisiaj sprawdzę jeszcze BF4. Nie wiem na co się zdecyduję, bo Orange też ma swoje zalety, a nie zauważyłem żadnych problemów poza większymi opóźnieniami w CS GO (innych za bardzo nie testowałem). Jednak CS GO jest całkowicie grywalny i ja nie widzę szczególnych różnic między pingiem 25-40 a 70. Youtube i Google mają ponad 2 x większe opóźnienia na światełku Orange niż na UPC (35-40 ms vs 15-20ms), ale nie jest to odczuwalne. Za to u Orange polskie strony mają lepsze czasy i jak łącze jest obciążone, np. pobieraniem plików, są o wiele mniejsze pingi niż w UPC w takiej samej sytuacji.

 

Podsumowując, przy moim użytkowaniu, gdybym porównywał sam Internet wybrałbym chyba Orange. W UPC w cenie wyższej o 10 zł mam jednak bogaty pakiet tv, hbo go i horizon go, ale umowę na 24 mc., a nie jak w Orange bezterminową. Na decyzję mam jeszcze kilka dni. 🙂

 

Jeżeli chcecie, żebym porównał pingi na obu łączach to podajcie adresy IP serwerów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01  Możesz wziąć Orange, ale obawiam się że też za jakiś czas dołaczysz do nas i będziesz narzekał na tą sieć 😛

 

Wiesz, ja jak brałem światłowód to też przez 2-3 miesiące było fajnie... a potem zaczęły się problemy i trwają cały czas. Często jest tak że internet chodzi super przez pierwsze tygodnie a potem się coś krzaczy i standardowo - brak winnych. Jedynie winę zrzuca się na klienta.

 

 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Banan922napisał(-a)

@kozakis01  Możesz wziąć Orange, ale obawiam się że też za jakiś czas dołaczysz do nas i będziesz narzekał na tą sieć 😛

 

Wiesz, ja jak brałem światłowód to też przez 2-3 miesiące było fajnie... a potem zaczęły się problemy i trwają cały czas. Często jest tak że internet chodzi super przez pierwsze tygodnie a potem się coś krzaczy i standardowo - brak winnych. Jedynie winę zrzuca się na klienta.

 

 

 

 


A jakie masz teraz problemy i jaką prędkość łącza?

 

Właśnie boję sie, że UPC się pogorszy i przez 24 mc. nic nie będę mógł zrobić. W Orange jak coś będzie nie tak to wypowiem. W najgorszym wypadku będę męczył się 2 miesiące. UPC ma słabszą ofertę bez okresu zobowiązania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Prędkość łącza na speedteście jest standardowo 300/30+ do prawie każdego serwera, ale to nic nie znaczy. Ostatnio pobierałem GTA V ze steama bo chciałem wrócić do tej gierki i ciągnęło po 10mb/s, czasem spadało do 4-5. Prędkość na speedteście a prędkości rzeczywiste to w Orange dwie różne rzeczy.

 

Z problemów standardowo - skaczący ping w PUBG Mobile i w innych grach, router 80.50.144.146 (styk z retn.net) standardowo zamula wieczorami, martwe styki z deutschetelekom, vodafone i wiele, wiele innych. Youtube lubi zamulić i jest to problem Orange na 110% bo na lapku brata przy użyciu google chrome to samo, to samo występuje przez wifi na 4K LG telewizorze gdy wujek chce obejrzeć coś na youtubie i często psioczy że zamula i video się wiesza, więc to niemożliwe by był problem ze sprzętem. U mnie w mieście ludzie też skarzą się na Orange, kiedyś rozmawiałem przez FB z administratorem lokalnej sieci światłowodej by się dowiedzieć czy u mnie na osiedlu mają zasięg (niestety u mnie nie mają zasięgu) i nawet tam facet mi napisał że oni doskonale wiedzą co to Orange i że w Orange wszystko leci najtańszymi trasami, więc nie powinienem się dziwić czemu mam wysokie pingi i problemy.

 

Swoją drogą - Facebook na Orange śmiga bezproblemowo i bardzo szybko, więc jak ktoś używa internetu tylko do FB no to może Orange brać w ciemno - w tym serwisie społecznościowym Orange spisuje się wzorowo, ale jeśli ktoś używa internetu do czegoś więcej niż FB no to raczej lepiej wziąć coś innego 😉

 

Ja niedługo prawdopodobnie przechodzę na netię 100mbps. To chyba wystarczy by sobie wyobrazić jaką mierną siecią jest Orange - mam 300mbps ale i tak zdecydowanie wole 100mbps od innej sieci... nic dodać, nic ująć.