Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Banan922napisał(-a)

Prędkość łącza na speedteście jest standardowo 300/30+ do prawie każdego serwera, ale to nic nie znaczy. Ostatnio pobierałem GTA V ze steama bo chciałem wrócić do tej gierki i ciągnęło po 10mb/s, czasem spadało do 4-5. Prędkość na speedteście a prędkości rzeczywiste to w Orange dwie różne rzeczy.

 

Z problemów standardowo - skaczący ping w PUBG Mobile i w innych grach, router 80.50.144.146 (styk z retn.net) standardowo zamula wieczorami, martwe styki z deutschetelekom, vodafone i wiele, wiele innych. Youtube lubi zamulić i jest to problem Orange na 110% bo na lapku brata przy użyciu google chrome to samo, to samo występuje przez wifi na 4K LG telewizorze gdy wujek chce obejrzeć coś na youtubie i często psioczy że zamula i video się wiesza, więc to niemożliwe by był problem ze sprzętem. U mnie w mieście ludzie też skarzą się na Orange, kiedyś rozmawiałem przez FB z administratorem lokalnej sieci światłowodej by się dowiedzieć czy u mnie na osiedlu mają zasięg (niestety u mnie nie mają zasięgu) i nawet tam facet mi napisał że oni doskonale wiedzą co to Orange i że w Orange wszystko leci najtańszymi trasami, więc nie powinienem się dziwić czemu mam wysokie pingi i problemy.

 

Swoją drogą - Facebook na Orange śmiga bezproblemowo i bardzo szybko, więc jak ktoś używa internetu tylko do FB no to może Orange brać w ciemno - w tym serwisie społecznościowym Orange spisuje się wzorowo, ale jeśli ktoś używa internetu do czegoś więcej niż FB no to raczej lepiej wziąć coś innego 😉

 

Ja niedługo prawdopodobnie przechodzę na netię 100mbps. To chyba wystarczy by sobie wyobrazić jaką mierną siecią jest Orange - mam 300mbps ale i tak zdecydowanie wole 100mbps od innej sieci... nic dodać, nic ująć.


U mnie Orange zdecydowanie lepiej się sprawuje niż opisujesz. GTA V pobierałem kilka razy dla testów z rockstargames.com i tam ciągnie do 110 MB/s. Taką prędkość udało mi się osiągnąć jeszcze tylko na szybkim serwerze ftp. Steam już tak ładnie nie leci. CS GO nie dociągnął do 40 MB/s. Cała gra pobrała się kilkanaście sekund wolniej niż na UPC, ale to mógł być przypadek. BF4 pobiera się z Origin ok. 25 MB/s.

Sprawdziłem teraz ping 80.50.144.146 i jest ok. 20 ms. Która gra z niego korzysta? Z vodafone.de też nie ma większych problemów, a PUBG Mobile pingi ma porównywalne z UPC. Czasami krótkotrwale skoczą, ale generalnie jest ok.

 

Oczywiście wybrałbym Netię, gdybym miał taką możliwość. Z tego co czytałem transfery mają podobne do Orange, ale normalny routing.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01  To masz szczęście w takim razie. U mnie Orange to największe dno, zresztą nie tylko ja tak mam bo inne osoby z osiedla również psioczą na tą sieć. Każdy się dziwi za co płaci 80zł miesięcznie. Ja również. Ludzie jak mogą to przechodzą do lokalnych sieci i jak najdalej od Orange, ja mam tego pecha że mieszkam na takim osiedlu gdzie Orange ma monopol (masa bloków) i żaden lokalny dostawca do mnie nie dochodzi...

 

Co do serwerów przez 80.50.144.146 - chodzi mi o prywatne serwery z którymi Orange łączy się przez retn.net. Każdy gracz ma do nich normalny ping (30-50ms) tylko ja mam 100+ dzięki martwemu stykowi. To że 10 graczy ma ping 50 ms lub niższy a tylko ja mam 100+ to właśnie oznacza, że problem jest z Orange a nie z serwerem. Gdyby serwer był kiepski to połowa graczy miałaby wysoki i niestabilny ping, a serwer jest elegancki, tylko Orange jak zwykle łączy przez najgorsze i najtańsze styki.

 

Fakt, teraz ping przez 80.50.144.146 jest dobry, ale to się może w każdej chwili zmienić. Sprawdź dzisiaj koło 20, albo jutro koło 20 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Banan922napisał(-a)

@kozakis01  To masz szczęście w takim razie. U mnie Orange to największe dno, zresztą nie tylko ja tak mam bo inne osoby z osiedla również psioczą na tą sieć. Każdy się dziwi za co płaci 80zł miesięcznie. Ja również. Ludzie jak mogą to przechodzą do lokalnych sieci i jak najdalej od Orange, ja mam tego pecha że mieszkam na takim osiedlu gdzie Orange ma monopol (masa bloków) i żaden lokalny dostawca do mnie nie dochodzi...

 

Co do serwerów przez 80.50.144.146 - chodzi mi o prywatne serwery z którymi Orange łączy się przez retn.net. Każdy gracz ma do nich normalny ping (30-50ms) tylko ja mam 100+ dzięki martwemu stykowi. To że 10 graczy ma ping 50 ms lub niższy a tylko ja mam 100+ to właśnie oznacza, że problem jest z Orange a nie z serwerem. Gdyby serwer był kiepski to połowa graczy miałaby wysoki i niestabilny ping, a serwer jest elegancki, tylko Orange jak zwykle łączy przez najgorsze i najtańsze styki.

 

Fakt, teraz ping przez 80.50.144.146 jest dobry, ale to się może w każdej chwili zmienić. Sprawdź dzisiaj koło 20, albo jutro koło 20 😉

 

Sprawdziłem teraz, wynik w załączniku. U mnie sytuacja z Orange jest inna. Większość osób ma UPC. Może dlatego lepiej to chodzi. Pingi w CS faktycznie są gorsze niż w UPC, ale za to przynajmniej stabilne. Do innych serwerów już różnie to wygląda, nie zawsze UPC ma niższe.


 


ping.jpg

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922Ja mieszkam też blisko wrocławia jak @kozakis01 i mnie jak i @kozakis01 łaczy do wyjścia w Wro ( lub mniej jeszcze do Pzn przeważnie bo ponoć jest lepsze połączenie ) I wyjścia z Wro są bardzo mało obciązone. U mnie są 3 przypadki w trasie do Niemiec:
- Poznań --- > Wrocław --- > Berlin.

- Wrocław --- > Berlin.

- Poznań ---> Berlin.
Gdy ruch jest na wschód np OVH warszawa itp. To zawsze Poznań ---> Warszawa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01W CS:GO grałem chwile ale tylko battle royale żeby sprawdzić z czym to się je i ping był 30, lagów nie było, ale grałem jedynie w nocy.

 

Orange ma chyba dzisiaj dobry dzień w takim razie, a to się nieczęsto zdarza więc trzeba korzystać ;>


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@WabolMonsternapisał(-a)

@Banan922Ja mieszkam też blisko wrocławia jak @kozakis01 i mnie jak i @kozakis01 łaczy do wyjścia w Wro ( lub mniej jeszcze do Pzn przeważnie bo ponoć jest lepsze połączenie ) I wyjścia z Wro są bardzo mało obciązone. U mnie są 3 przypadki w trasie do Niemiec:
- Poznań --- > Wrocław --- > Berlin.

- Wrocław --- > Berlin.

- Poznań ---> Berlin.
Gdy ruch jest na wschód np OVH warszawa itp. To zawsze Poznań ---> Warszawa


A tak z ciekawosci jakie masz pingi do youtube i google? W CS sprawdzales jak idzie trasa do Warszawy? U mnie niestety przez Niemcy i pingi sa slabe... Zazwyczaj przydziela mnie do innych serwerow.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@kozakis01W CS nie gram. Ja mam miedź a nie światło więc mam troche większe:
- Youtube cache ( PZN ) - 25 ms
- Youtube cache ( WRO ) - 27 ms
- Google ( Franfurt ) -  54 ms
- Google ( Warszawa ) - 65 ms - ruch idzie do Frankfurtu i wraca siecią googla do noda w Wawie.

Z tego co pamiętam to jak ktoś tu dał ip do serverów CS to także przez niemcy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Chciałem sobie obejrzeć coś na yt... i proszę 😉

 

dsfdfsdf.png

 

Buforuje na 4 sekundy co 15 sekund. Standard.

 

Poszedł dopiero jak zmieniłem na 144p 😄

 

sdffsdf.png

 

Zrobiłem zaraz test i na speedteście i tak jest 300mbps+, a na youtubie nie mam nawet 1% tego 😉

Już nie wspomnę o 8 ms do miasta obok mnie 😄 Orange ❤️


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922Chyba cache z YT od orange cię nie lubi 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


@Banan922napisał(-a)

Chciałem sobie obejrzeć coś na yt... i proszę 😉

 

dsfdfsdf.png

 

Buforuje na 4 sekundy co 15 sekund. Standard.

 

Poszedł dopiero jak zmieniłem na 144p 😄

 

sdffsdf.png

 

Zrobiłem zaraz test i na speedteście i tak jest 300mbps+, a na youtubie nie mam nawet 1% tego 😉

Już nie wspomnę o 8 ms do miasta obok mnie 😄 Orange ❤️


Poważnie? U mnie idzie bez najmniejszego problemu. Sprawdzałem nawet filmy dodane dzisiaj w 4k i nie ma żadnych problemów. Nie masz żadnej alternatywy? U mnie Orange działa całkiem nieźle. Nawet do gier, jeśli ktoś gra od czasu do czasu, nie jest tragiczne.