Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@pawel__b  To tylko z Polski bo Czesi, Słowacy, Niemcy i inni rzadko kiedy mają powyżej 50 ms 😉 ale Polska to Polska. Ja odkąd mam Orange to się przyzwyczaiłem że mam najgorszy ping pośród graczy z europy i muszę nadrabiać skillem, co różnie mi wychodzi, aczkolwiek w takich grach jak PUBG Mobile gdzie trzeba mieć reakcję na poziomie 0.1 sekundy to jednak wysoki ping jest kompletnie niegrywalny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85  Jeśli każda inna osoba ma do niego dobry ping to ja również oczekuję dobrego i jest to miarodajny test bo typek ma prawdziwe światło 500mbps od jednego z najlepszych dostawców w swoim kraju, nie to co Orange.

 

Gdzie zdanie ''tu masz ciekawostkę'' sugeruje że to oficjalny serwer gry? Ten '' nastolatek na starym komputerze i kiepskim łączu'' ma dużo lepsze łącze niż ten badziew który Orange oferuje ludziom w Polsce 😉 Jak zwykle napiszesz wszystko i nawet obrazisz bogu ducha winną osobę byleby bronić Orange. Niezłe wycieczki personalne w stronę osoby której kompletnie nie znasz.

 

By definitywnie zakończyć dyskusję o tym, tutaj macie pingi z looking glass trzech sieci tier 1, testowane z Anglii więc pakiety muszą przebyć prawie calą europę by do niego dotrzeć: Cogent, Telia, NTT.

http://prntscr.com/lvm75n

http://prntscr.com/lvm8ui

http://prntscr.com/lvm78j

 

Nadal uważacie że ma kiepskie łącze? Ludzie u niego grają i nikt nie ma lagów, pingi są super. Wy i tak powiecie że to jego wina że wieczorem na Orange mam 100 ms do niego... prawda jest taka że wieczorem WSZYSTKO co idzie przez 80.50.144.146 będzie miało wysoki ping, bo jest to wina tego routera, nie ważne czy docelowe IP to IP Bułgara, Francuza czy sieci NASA.

 

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz, gdy pakiety docierają do Bułgarii, potrzebują tylko 2-3 ms by do niego dotrzeć: http://prntscr.com/lvmdrc  Ja mam Łódź pod nosem a i tak mam 4 ms 😄 Nie mówiąc o kolejnym routerze 194.204.175.1 do którego mam 13 ms z nie wiadomo jakiego powodu. Taka jest różnica między drewnem Orange a porządnym Bułgarskim dostawcą.

 

Ok, niech Wam będzie, wszystkie serwery gier są złe, wszyscy ludzie mają złe łącza, jedynie Orange ma najlepsze styki i wyjścia na świat, więc jak coś laguje to zawsze wina tego czegoś, nigdy Orange 😉 Zamykam temat o tym bo szkoda strzępić klawiatury. Bez odbioru.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922

 

z ciekawości spojrzałęm jak jest teraz z T-Mobile do tego adresu w Bułgarii, ponad 90ms 

z Exatela z Polski około 55ms więc spora róźnica

z Netii z tego co widzę też jest nieźle, Orange i T-Mobile raczej kiepsko


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Polskie wyjścia na świat. Nic nie poradzimy. Jedynie pamiętam że na Hyperionie miałem 30-40 ms do Bułgarów dawno temu, ale dlatego że szło Cogentem który ma świetne połączenia z południową europą.

 

Ja tam w takie gry jak warcraft 3, killing floor itp wolę pograć u takich ludzi jak ten Bułgar, gdzie są normalni gracze, fajnie się gra i nikt nie robi spinek, w przeciwieństwie do publicznych ''oficjalnych'' serwerów pełnych dzieci i patologii.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922

 

to niestety zawsze zależy od operatora i tego jakimi dysponuje upstreamami czyli od kogo bierze łącza międzynarodowe, dlatego w różnorodności jest siła, zawsze pozostają operatorzy lokalni którzy często są dużo bardziej elastyczni w kwestiach routingu, Orange czy UPC posiadają własne sieci międzynarodowe i to niestety nie idzie już w parze z elastycznoscią, dużo lepiej to wygląda u mniejszych o ile są dostępni w danej lokalizacji, jak widać nie można mieć wszystkiego


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922Tak jak pisze @pawel__b Niestety tak jest Cogent ma dobre połączenia z południową europą. Ale np w Azji już nie. A Retn znowu ma doskonałe w azji ale już słabsze w Europie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Czy ja wiem. Zależy może od drugiej strony, jakie ta ma połączenie z Cogentem 😉

 

Na Hyperionie którego miałem kiedyś 80% tras szło cogentem i pingi były bardzo dobre, lepsze niż na świetle Orange przez telię/opentransit/retn.net. Nie pamiętam problemów z lagami, jedynie sporadycznie raz na 2-3 miesiące jak był problem z routerami hyperionu w Warszawie. Ogólnie właśnie dlatego że Hyperion zakończył swoją działalność u mnie w mieście, męczę się teraz na Orange...

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Powiem tak. 

Zgadzam się z przedmówcami, jeśli chodzi o kwestię skali - Orange to międzykontynentalny gigant i swoje normy ma. 

Natomiast jeśli ma się rozwiązanie, chociaż części - powiem więcej, dużej części problemów pod nosem, w swoim kapitale, bez koniecznych inwestycji w te rozwiązanie, jakim jest TPIX - to powinno się je wdrożyć, a nie na siłę zrzucać winę na wszystko wokół, a samemu biernie śmiać się z klientów, że coraz bardziej się burzą, bo im internet coraz gorzej działa. Odkąd Orange wprowadził ofertę 1 Gb/s - zauważam zarówno ja, jak i moi znajomi odczuwalny spadek prędkości w godzinach szczytu, to mnie nie dziwi. 

Natomiast kiedy w TPIX dziennie przechodzą setki Gigabitów ruchu, a Orange nie daje tego dla klientów neostrady, aby ułatwić im korzystanie z usługi, to jest żart. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

TPIX jest dedykowany dla biznesu. Nic nie szkodzi kupić sobie droższą usługę, wymaga to trochę zachodu, ale można. Usługi masowe np. Neostrada póki nie będzie dużej różnicy względem porównywalnych usług u konkurencji tego nie zyskają.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Piotrek, masz po części rację. 

Ale dam Ci przykład. 

 

Taki UPC - 50 złotych za 150 Mbps. Peering? PLIX - może peering selektywny, ale jednak jest w wielu IX-ach w Europie. Można? Można.

 

Taka Netia - TPIX, PLIX, Thinx, etc... I kilka europejskich IX-ów. Można? Można.. 

 

Mam wymieniać dalej?

 

A Orange - 70 złotych za 100 Mbps - nawet we własnym IX-ie się nie peerują. To jest chamstwo i złodziejstwo, moim zdaniem.