Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

Dziękuję za informację. Sprawdzamy temat, postaram się wrócić z odpowiedzią najszybciej jak to jest tylko możliwe.

 

Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że nie ma znaczenia czy jesteś na IPv4 czy IPv6, to nie ma wpływu na opisywany przez Ciebie problem.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 1

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

OK, w takim razie czekam. Być może po dopisaniu ipv6 po prostu zbiegło się to w jakiś sposób z większą intensywnością rozłączeń - jest to możliwe, gdyż na ipv6 tylko chwilę to testowałem. W każdym razie, gdy chciałem wrócić do ipv4, to nie mogłem usunąć dopisku ipv6 z loginu (router nie chciał zapisać zmian) i musiałem poprosić o pomoc na infolinii, dopiero wtedy udało się to załatwić.

p.s. wczoraj też miałem jedno rozłączenie, między 21.00 a 22.00.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

Na chwilę obecną niestety a może raczej na szczęście mam potwierdzenie, że nie jest to problem po naszej stronie, cytując speców od ruchu międzynarodowego:

EA has experienced some general issues recently: outage.report/ea

 

Czyli wskazują generalnie na problemy po stronie serwerów EA.

Polecam stronę, bo nie tylko ruch do EA śledzą, a będziemy się starać zaadresować problem, ale to działania długoterminowe.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.


HypsteRT napisał(-a):

Na chwilę obecną niestety a może raczej na szczęście mam potwierdzenie, że nie jest to problem po naszej stronie, cytując speców od ruchu międzynarodowego:

EA has experienced some general issues recently: outage.report/ea

 

Czyli wskazują generalnie na problemy po stronie serwerów EA.

Polecam stronę, bo nie tylko ruch do EA śledzą, a będziemy się starać zaadresować problem, ale to działania długoterminowe.


@HypsteRTPopraw linka 

22500.PNG


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 182
  • 1069
  • 27

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@HypsteRT, @Anonim poprawiłem linka, coś się zapętliło. 


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@Anonim, poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi, ale cytując moją poprzednią całą wiadomość, to teraz powieliłeś błąd 😞

 

Adres prawidłowy, to:

outage.report/ea


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 1

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@HypsteRT ja nadal zaznaczam, że to nie jest problem, który wystąpił OSTATNIO, lecz jest to problem utrzymujący się od grubo ponad dwóch lat. 

W ostatnich dniach faktycznie wystąpiło nasilenie. W sobotę rozłączało mi co trzeci mecz (na 9 zagranych 3 rozłączone), wczoraj na 3 zagrane 1 rozłączony. Więc po prostu krew człowieka zalewa i zamiast się odmóżdżyć po całym dniu w pracy, to się tylko denerwuje 🙂

Czyli w tym momencie znów zakładamy, że to wina EA i zamykamy temat? Czy wiadomo ile mniej więcej działania długoterminowe mogą potrwać? Bo zanim napisałem temat to przeszukałem forum i 2-3 lata wstecz było tutaj obiecywane to samo.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

A może te problemy powoduje właśnie NAT? Jeśli dobrze kojarzę, to jeśli masz NAT otwarty to możesz grać ze wszystkimi, a jeśli NAT Zamknięty to tylko z tymi, którzy mają otwarty, bo podczas gry z Zamkniętymi/Ograniczonymi może wyrzucać z sieci.

 

Ze względu na różne parametry producentów zwykle trzeba ustawiać pod konkretną grę. Ja gram głównie w GTA Online na Xbox One, ale NAT mam Otwarty i śmiga aż miło, może spróbuj moich ustawień? 🙂

 

W panelu zarządzania routerem Zaawansowane > Konfiguracja sieci:

  • NAT/PAT - wyłączone (brak reguł)
  • UPnP - WŁĄCZONE
  • DMZ - brak

Dodatkowo, w Zaawansowane - połączenia z internetem do loginu neostrady mam na początku dopisane „BEZ_OCHRONY-", czyli „BEZ_OCHRONY-mojanazwauzytkownika@neostrada.pl

Hasło bez zmian oraz wymuszone połączenie ipv4.

 

Zmniejszasz w ten sposób bezpieczeństwo swojej sieci, ale niektóre gry sieciowe tego wymagają…

 

Co ważne - po wprowadzeniu tych ustawień NAT nie przeskoczył od razu na Otwarty, dopiero po ok. 2-3 dniach. Powodzenia i daj znać czy zadziałało 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 1

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@Artur dziękuję Ci za konkretną sugestię, sprawdzę to jak tylko dzisiaj wrócę do domu. Faktycznie NAT mam zamknięty odkąd wrzuciłem konsolę do DMZ, ale o dziwo od jakichś 5 dni nie miałem żadnego rozłączenia z serwerami EA podczas gry. Mimo zamkniętego NAT nie mam problemu z wyszukiwaniem przeciwników, natomiast nie mogę zagrać żadnego meczu towarzyskiego ze znajomymi z Xbox live. 

Jeśli to pomoże rozwiązać przynajmniej ten problem i nie zmniejszy stabilności połączenia, to i tak będzie nieźle. Dam znać, jak to zadziała 🙂

P.s. ma być "BEZ-OCHRONY-", czy "BEZ_OCHRONY-" ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

Racja, literówka 🙂 Najpierw podkreślnik, później myślnik, czyli BEZ_OCHRONY-