Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z pingiem w CS:GO po przejściu do Orange. Jak można go obnizyć?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 0

Problem z pingiem w CS:GO po przejściu do Orange. Jak można go obnizyć?

Dzień dobry,

 

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc, coś doradzić. Otóż niedawno przeszedłem na internet domowy w Orange VDSL do 80 Mb/s, wcześniej miałem internet z Netii ADSL do 20 Mb/s, i odkąd jestem w Orange, mam problem z pingiem w CSGO. Ping jest wyraźnie większy, niż na starym, sporo wolniejszym internecie od Netii. Na oficjalnych serwerach miałem ping 20-30, teraz jest to 40-60, na polskich serwerach miałem ping 15-20, teraz 35-40, na zagranicznych miałem 50-60, teraz potrafi przekraczać 70. Taki wzrost pingu gdzie średnio mam teraz 60 zamiast 30 jest męczący, wyraźnie pogarsza to jakość rozgrywki. Czy ktoś miałby pomysł, jak można obniżyć ping?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

problem z pingiem

@speancer Netia ma lepszy routing krajowy i zagraniczny i mogłeś mieć dodatkowo mniejszy przeplot w Netii ustawiony, stąd miałeś niższy ping. W Orange trasa do polskich serwerów Valve idzie przez zagranicę, stąd wyższy ping. Niestety Orange jest gorsze do gier od Netii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

problem z pingiem

@speancer  pingu nie obniżysz, inny operator i inne trasy teraz masz, można by się pokusić o lepszy router, ale cudów nie będzie, zbijesz max 20%, jak ping stabilny to ok, jak ci skacze i szybkość łącza spada, to zgłoszenie zrobić 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

problem z pingiem

@speancer 

Tylko opóźnienia są większe a prędkość nominalna? Czy też prędkość łącza jest wyraźnie niższa od oczekiwań? W pierwszym przypadku nic nie zrobisz, w drugim możesz próbować reklamacji. Obawiam się jednak że taki już urok VDSL... I będzie coraz gorzej bo łącza miedziane nie będą już rozwijane. Jakość usług na nich świadczonych będzie się systematycznie pogarszać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

problem z pingiem

@speancer Netia ma lepszy routing krajowy i zagraniczny i mogłeś mieć dodatkowo mniejszy przeplot w Netii ustawiony, stąd miałeś niższy ping. W Orange trasa do polskich serwerów Valve idzie przez zagranicę, stąd wyższy ping. Niestety Orange jest gorsze do gier od Netii.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z pingiem w CS:GO po przejściu do Orange. Jak można go obnizyć?

@speancer potwierdzam w Netii mam lepszy ping niz w Orange


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 0

problem z pingiem

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

@j131 @byczyn_86 @-brtk- @Anonim Prędkość jest stabilna, mam mniej więcej tyle, ile podaje operator. Jest to usługa do 80 Mb/s, gdzie zazwyczaj ma być 65% przepustowości i to się zgadza, mam 53 Mb/s pobieranie i 8 Mb/s wysyłanie (jest to 3x większe pobieranie i 8x większe wysyłanie niż stara Netia). Co do pingu jedna rzecz mnie martwi - otóż podczas rozgrywki w CSGO początkowo mam całkiem w porządku ping, rzędu 39-40 ms - ale po 6 do 8 minut gry ping podnosi się do ponad 50 ms, zawsze. Ktoś może ma jeszcze pomysł dlaczego tak się dzieje? Co do obniżenia samego pingu, to zdaje się, że usunięcie z loginu Neostrady końcówki "/ipv6" i włączeniu opcji "wymuś połączenie IPv4" nieco pomogło. Czy taki ping skaczący z 40 do 50+ po tak krótkim czasie gry można reklamować?

Anonim

Nie dotyczy

problem z pingiem

@speancer niestety pingu nie zareklamujesz, niskiego czy mega stabilnego, nikt nie gwarantuje, reklamować można jedynie prędkość internetu, jak niezgodna z umową, trzeba zrobić certyfikowany test wtedy 😉

https://pro.speedtest.pl/


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

problem z pingiem

@speancer 

IMHO reklamowanie tego nic nie da w sensie poprawy sytuacji. Oczywiście także nie zaszkodzi, więc może warto.

Jeśli faktycznie sednem sprawy są nieoptymalne trasy, to jest to temat rzeka, poruszany wielokrotnie na różne sposoby. Tu masz przykładowy wątek:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Trasy-pakiet%C3%B3w-w-Polsce-w-Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C...

 

IIRC był też temat założony przez zespół NO w którym prosili o zgłaszanie szczegółów, ale gdzieś mi on zniknął.

 

Skoro dostrzegasz jakąś skokową i trwałą zmianę w czasie gry to problem może być też po Twojej stronie, ale to jest zagadnienie z kategorii trudno diagnozowalnych zdalnie. Na pewno z wydajnością komputera na którym grasz wszystko jest OK? Nie ma szans żeby coś na nim się zapychało?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

problem z pingiem

@speancer jeżeli chodzi o CSGO to jest "normalne", że ping tam ci się zmienia. Czasami nagle może ci spaść. Tak w CSGO działa połączenie z serwerami. Często miałem 6-7ms w trakcie gry, a nagle w środku gry utrzymywało się stabilne 20ms. Jest to chyba zależne przez jaki router idzie połączenie do serwera gry, te co masz podczas łączenia do serwera i masz napisane np. via WAW, via VIE, via FRA, itp.