Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z opóźnieniami na światłowodzie


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 72
  • 0

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@pawel__b polecisz coś konkretnego? Myślałem o Netgear Nighthawk xr1000 przeZ oprogramowanie DumaOs z funkcją geofilter, albo RoG GT6. Jakieś opinie, swoją drogą dzięki za zaangażowanie i pomoc, mam nadzieję znajdziemy tutaj poprawę i rozwiązanie.

 

________________
* Usunąłem pusty spoiler – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@Galiuszgalileus 

Generalnie z zasady nie polecam niczego poza Asusem 😉

choć TPlinki też dają radę w różnych sytuacjach tylko że warto kupować modele, które wspierają alternatywne oprogramowanie typu OpenWrt w wersji od 22.03 w górę

Nie wiem czy ma u Ciebie sens szukanie routera z QoS skoro pisałeś że generalnie na tym routerze tylko Ty jesteś podłączony...szukałbym przede wszystkim routera który nie ma problemu z bufferbloat czyli przepełnieniem bufora, routery gamingowe zazwyczaj rozwiązują ten problem ale też mają swoją cenę

Akurat ten model TP Linka który kupiłeś nie był specjalnie trafiony do grania


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1805
  • 8753
  • 67

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@Galiuszgalileus Pisałeś, że na FB też jest problem. Albo oba routery są do kitu jako sprzęt do grania przez sieć albo problem leży poza Twoim gniazdkiem. Robiliście porównanie z kolegą @_Artek_ ? On ma takie samo łącze, FB i na komfort w Fifie nie narzeka, różnicie się tylko miejscem zamieszkania.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Tego też nie można wykluczyć że na porcie GPON koncentratora wisi zbyt wielu użytkowników albo użytkowników który potrafią dociążyć port dlatego warto przy zmianie routera wziąć w sklepie wysylkowym z możliwością zwrotu w ciągu 14 czy 30 dni 😋

@Galiuszgalileus 

wracając do sedna. spróbuj najpierw całkiem wyłączyć QoS na tym TPLinku


Zespół Nasz Orange
  • 2968
  • 11172
  • 64

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Informacyjnie dla osób, które brały udział w tym temacie:

Część wpisów dotyczących łącza innego operatora została usunięta. Dla przypomnienia jesteśmy na forum Orange i tutaj rozmawiamy o usługach i urządzeniach, która są podłączone do usług Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@Wojciech 

Takie akcje prowadzą tylko do zniechęcenia użytkowników do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem…poza tym jest to brak szacunku dla osób które poświeciły czas żeby w dobrej wierze pomóc użytkownikowi….zanim się coś usunie to warto się chwilę zastanowić


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

Lepiej usunąć i nie zająć się tematem. Ja po takim czymś kończę pisać na tej społeczności.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7859
  • 31

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

ale co, @Wojciech miał zająć się tematem? On tu jest tylko jak ten szatniarz u Barei.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22675
  • 188

Problem z opóźnieniami na światłowodzie


@-brtk-napisał(-a)

Lepiej usunąć i nie zająć się tematem. Ja po takim czymś kończę pisać na tej społeczności.


Rozumiem rozgoryczenie, bo sporo zostało napisane, ale przecież OP zupełnie nie odróżniał usługi od Orange i usługi "innej": nie było łatwo zorientować się o którą mu chodzi w danym momencie. A że dyskusje o funkcjonowaniu sieci innych operatorów nie są tu na miejscu to...

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Problem z opóźnieniami na światłowodzie

@j131 

Wydaje mi się że nasze propozycje poradzenia sobie z problemem były dość uniwersalne, mogące się przydać również na sieci Orange