Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Problem z internetem

Dzień dobry!

Tak jak w temacie mam problem z internetem. Chodzi dokładnie o opóźnienia, przez które zrywa połączenie w grach zacina transmisje na żywo itp. Problem najczęściej występuje w godzinach szczytu, jakby sieć była przeciążona. Jednak nie płacę za to aby internet był niestabilny.

Posiadam pakiet z prędkością do 80mb/s więc w połączeniu z niestabilnością łącza nie raz bardziej opłaca zobaczyć coś na telefonie z danych komórkowych aby uniknąć frustracji

Sprawa była nie raz nie dwa zgłaszana na infolinii jednak zdalne metody typu resetowanie routera nie pomagają.

 

I w tym miejscu chciałbym się dowiedzieć, gdzie najskuteczniej szukać pomocy? 

Mieszkam na obrzeżach Katowic, gdzie na około jest światłowód od upc a na mojej uliczce tylko Orange.

Za każdą dobrą radę z góry dziękuję!!

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z internetem

@Michal1532 wrzuć screena z parametrami linii.

Może takie niestabilne działanie internetu wynika z dużej ilości błędów na linii i/lub problemów na centrali.

Skoro zdalne resety nie zdają egzaminu, to trzeba będzie na miejsce wezwać technika, aby sprawdził na miejscu linię i centralę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Problem z internetem

O jakie parametry linii chodzi??

 

Technik już był rzekomo, miał przyjść do domu. Mimo że byłem cały dzień w domu nikt się nie zjawił a od orange dostałem tylko smsa że technik zakończył działania


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z internetem

@Michal1532 chodzi o parametry linii dane po zalogowaniu na router. Będzie moźna wywnioskować, czy na linii nie na błędów i na jakiej prędkości synchronizuje się linia. Wszystko da się odczytać po zalogowaniu na router.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Problem z internetem

Michal1532_0-1606647811234.png

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z internetem

@Michal1532 synchronizacja linii max vDSL, błędów też dużo nie ma. Wygląda, że linia ok, więc coś musi być na centrali, skoro internet działa niestabilnie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Problem z internetem

Jak zgłosić coś takiego??? Żeby jakiś technik zobaczył o co chodzi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z internetem

@Michal1532 mozesz zamowic wizyte technika, ale to juz opcja platna chyba ze wina bedzie po stronie Orange 

https://www.orange.pl/omnibook/asysta-techniczna


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Problem z internetem

A jeśli chodzi o światłowód w jaki sposób najbardziej skutecznie się ubiegać?? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z internetem

Skutecznie sie nie da. Albo Twoj adres jest na liscie do podlaczenia tutaj https://mapbook.uke.gov.pl/

albo go nie ma i bedzie z podlaczeniem ciezko