Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z grami online funbox6


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

Jakieś 2 tyg temu przesiadłem się z funbox 3 na 6 i od tego momentu mam problem z grami online. Wcześniej miałem światłowód 300 teraz 1000. Ktoś coś. Pomoże.

Dodam że chodzi o gry na kolsoli ps5

47 ODPOW. 47
Anonim

Nie dotyczy

Problem z grami online funbox6

A możesz coś więcej powiedzieć?
Jakie to problemy, czego konkretnie dotyczą?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z grami online funbox6

@firek2304: co prawda nie gram więc pewnie nie pomogę ale czy byłbyś skłonny podać więcej szczegółów? Np. wyniki speedtesta? Na czym grasz?

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

Jeśli chodzi o speed test to na ps5 po kablu mam koło 300 a na tel mam nawet 1700. Gram na ps5 głównie w grę dayz i raz mnie łączy z serwerami a raz nie. 

 

 

_____________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z grami online funbox6


@firek2304napisał(-a)
Pokaż szczegóły
Pokaż szczegóły
Jeśli chodzi o speed test to na ps5 po kablu mam koło 300 a na tel mam nawet 1700. Gram na ps5 głównie w grę dayz i raz mnie łączy z serwerami a raz nie. 

Coś tu chyba nie do końca jest OK. Nie możesz mieć więcej po WiFi niż na kablu. No i 1700 to jakaś abstrakcja - w jakich to jednostkach podajesz? Na jakim serwerze testujesz? Generalnie ja rozumiem że się palisz żeby wrócić do gry i oczekujesz szybkiej, doraźnej pomocy. Ale musisz zrozumieć, że podanie jaknajwiększej liczby szczegółów i możliwie dokładny opis sytuacji to Twój interes - im będziesz bardziej wylewny tym większa szansa że uzyskasz tu jakąś sensowną podpowiedź. Na razie robisz niewiele żeby sobie pomóc.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

Mam starego laptopa to jak podłącze kablem to też jest szybko jak na tel, ale już po wii fii na początku wogole nie widział nowego funboxa6 ale coś pozmieniałem z instrukcji orange i widzi ale prędkość też jest słaba, dużo słabsza niż była z wcześniejszym funboxem

 

A dokładniejszy opis sytuacji postaram się opisać. Głównie chodzi o grę dayz gdzie gram na prywatnych serwerach. Odkąd mam nowego funboxa6 zaczęły się problemy z ładującą grą i po tych lagach np jak zrobię reset gry lub konsoli już nie mogę wejść na dany serwer, gdzie np na inny w którym też czasem gram już mogę i nigdy nie ma problemu.. Nie wiem co jeszcze mogę napisać co by się mogło przydać. Ze strony serwera admin widzi mnie i jestem na tzw białej liście

 

 

Screenshot_20210413-165220.png

 

Dodam jeszcze że np. jak nie mogłem się połączyć to zrobiłem hotspot z tel i mnie połączyło rano i był tam tym nat 3 gdzie normalnie jest nat2 a teraz już nawet z tel też nie działa. Nie wiem czy to wina jakiegoś IP dynamicznego czy coś. Z góry dzięki za odpowiedzi i próbę pomocy. Pozdrawiam

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z grami online funbox6


@firek2304napisał(-a)

...coś pozmieniałem z instrukcji orange i widzi ale prędkość też jest słaba, dużo słabsza niż była z wcześniejszym funboxem


Obawiam się że moja kryształowa kula jest w warsztacie (nie wytrzymała przeciążenia pracą) więc nie potrafię zgadnąć co pozmieniałeś. Bez tego trudno coś zasugerować. PS5 masz na kablu i mimo to nie widziała FB6? Nie uwierzę jeśli nie zobaczę.

 

Ale bardziej prawdopodobne że nie zrozumiałem Twojego postu. Sorry. Tylko polski i angielski.

 

Próbowałeś zrestartować FB6? Czy masz pod ręką kogoś dorosłego kto mógłby Ci pomóc w konfiguracji?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

Jeśli chodzi o zmiany to zmieniłem tylko,, wspólna konfiguracja Wi-Fi dla 2.4 GHz i 5 GHz na NIE'' i standard wii fii6 wyłączyłem opcje, nieaktywny na 2,4 GHz. Ale to tylko po to bo mój laptop nie widział nowego funboksa i tak było napisane na stronie orange. Jeśli chodzi o kogoś dorosłego to mam siebie i 36lat. Wybacz jeśli piszę niezrozumiale ale ta dziedzina jest mi zupełnie opca.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

I chodziło mi o to że konsola widzi neta ale jak robię speed test z pozycji wyszukiwarki to jest tylko napisane wszędzie b/d i że wystąpiły jakieś błędy z internetem. A z pozycji konsoli w teście sieci prędkość po kablu jest koło 300mb/s gdy w tym samym czasie na tel prędkość wiifii jest 3 razy szybsza. IMG_20210413_201256.jpg


@j131napisał(-a)

@firek2304napisał(-a)

...coś pozmieniałem z instrukcji orange i widzi ale prędkość też jest słaba, dużo słabsza niż była z wcześniejszym funboxem


Obawiam się że moja kryształowa kula jest w warsztacie (nie wytrzymała przeciążenia pracą) więc nie potrafię zgadnąć co pozmieniałeś. Bez tego trudno coś zasugerować. PS5 masz na kablu i mimo to nie widziała FB6? Nie uwierzę jeśli nie zobaczę.

 

Ale bardziej prawdopodobne że nie zrozumiałem Twojego postu. Sorry. Tylko polski i angielski.

 

Próbowałeś zrestartować FB6? Czy masz pod ręką kogoś dorosłego kto mógłby Ci pomóc w konfiguracji?


 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z grami online funbox6

@firek2304  też nie gram, ale zapytam czy gdy rozdzieliłeś pasma 2,4 i 5 GHz to nadałeś inną nazwę sieci np. 5 GHz dodałeś do nazwy przykładowo "_5", trochę dziwi mnie Twój speedtest przy łączu 1 Gb/sek na kablu PS 5 tylko 300 ? Jeszcze pytanie jakie ustawienia sieci masz na konsoli? Na konsoli ustaw podłączenie po wifi i wskaż do połączenia tą właśnie 5GHz ze zmienioną nazwą.