Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z bufferbloat

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 32
  • 0

Problem z bufferbloat

Siemaneczko swirki mam problem z bufferbloatem jak i wysokim pingiem grajacy w cs2 na faceit jakas dobra dusza mi pomoze co mam zmienic w routerze w 192.168.1.1

kuldus_0-1712443995005.png

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z bufferbloat


@kuldusnapisał(-a)

...

wystarczy zamowic np ONT z fiberhost i podlaczyc tego fiberhosta do tego bialego pudelka ktore mi dali z orange jak mi montowali swiatlowod? i z Fiberhost do drugiego routera?


No właśnie nie. ONT albo się ma od początku bo albo się o to usilnie starało w czasie robienia przyłącza, albo jest to wymóg techniczny wynikający ze świadczenia usługi na obcym łączu, albo się go nie ma i FB jest podłączony światłowodowym kabelkiem do gniazdka. Ta biała skrzynka to gniazdko, to czarne to ONT i z niego do rutera (jedynego, nie "drugiego") idzie kabelek eternetowy.

Jeśli nie masz ONT to w zasadzie nie dasz rady zastąpić FB niczym innym, bo uzyskanie ONT w trakcie trwania umowy jest trudne. Można prosić i próbować różny metod perswazji, ale będzie to droga usługa, nawet jeśli się uda instalację wymusić. Nie wolno po prostu kupić ONT na wolnym rynku i samemu zainstalować. Raz że to raczej ci nie zadziała a dwa że jest nielegalne.

Alternatywą dla wymiany rutera FB na inny jest dołożenie drugiego rutera w kaskadzie. Ale nie pisałem o tym wcześniej bo widzę że się dość po omacku poruszasz w temacie, a konfiguracja taka (z dwoma ruterami w kaskadzie) jest dla graczy utrudnieniem bo pjawia się problem podwójnego NAT. Kluczowy jest też w każdym wypadku wybór i konfiguracja sprzętu - przy zastosowaniu rutera z wolnego rynku Orange cię nie wesprze, będziesz musiał polegać wyłącznie na własnej wiedzy. Jeśli czegoś nie ogarniesz to nie będzie działać. Zawsze możesz zagadnienie zlecić specjaliście od sieci - tanio nie będzie, ale jeśli kogoś kompetentnego znajdziesz to efekt powinien być satysfakcjonujący. Zdalnie wiele ci nie pomożemy, chyba że zdecydowalibyś się na większą inwestycję we własną edukację.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z bufferbloat

@kuldus 

Ja mam takie wyniki na tej stronie:

j131_0-1712447050492.png

Nie wiem co mógłbyś zrobić żeby poprawić u siebie, ale stawiam na to że masz źle skonfigurowany ruter. Nie wiem jednak czy da się go skonfigurować lepiej.

Jaki to ruter?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 32
  • 0

Problem z bufferbloat

Czesc mam funboxa 6 nawet robilem reset routera do zera i nic nie pomoglo 😕

 

1ms jittera masz dla mnie to magia u mnie jest 41ms xd

kuldus_0-1712447418279.png

 

____________
* Scaliłem wpisy - Wiktor


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z bufferbloat


@kuldusnapisał(-a)

Czesc mam funboxa 6 nawet robilem reset routera do zera i nic nie pomoglo 😕


Ten ruter nie daje dostępu do konfiguracji QoS więc nic z tym efektem nie zrobisz. Możesz co najwyżej ograniczyć inne aktywności w sieci kiedy grasz.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 32
  • 0

Problem z bufferbloat

oplaca sie brac jakis router do 200zl? czy w ogole znajde cos lepszego w takiej kwocie niz funbox 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z bufferbloat

@kuldus 

Po pierwsze żeby zastąpić FB czymś innym musisz mieć ONT. Jeśli go masz to OK, można myśleć o własnym ruterze. Po drugie, jeśli chodzi ci wyłącznie o gry, nie masz IP TV i nie masz telefonu VoIP, to warto zainwestować w jakiś ruter czysto gamingowy - nie są one tanie ale przynajmniej będziesz wiedział że zrobiłeś wszystko co możliwe żeby warunki do gry były optymalne.

To nie zawsze pomoże, bo liczy się też trasa i konfiguracja sprzętu (po obu stronach - i serwer i Twój komputer/konsola), na co nie do końca masz wpływ.

 

A, jeszcze jedno, zupełnie zapomniałem wspomnieć o najważniejszym: testy i granie robisz połączony do rutera kabelkiem? Bo po WiFi to naturalnie będą problemy - takie i inne.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 32
  • 0

Problem z bufferbloat

tak gram na kablu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z bufferbloat


@kuldusnapisał(-a)

tak gram na kablu


Super. A ONT?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 32
  • 0

Problem z bufferbloat

nie posiadam ONT


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 32
  • 0

Problem z bufferbloat

Takie pytanie do pana wystarczy zamowic np ONT z fiberhost i podlaczyc tego fiberhosta do tego bialego pudelka ktore mi dali z orange jak mi montowali swiatlowod? i z Fiberhost do drugiego routera?

cos takiego np? i jak wida c na zdjeci z fiber host ethernet wychodzi do drugiego routuera

 

comment_166032985706Oj2PvKvyaqDqDjCr4YbE_w400.jpeg

 

___________
* Scaliłem wpisy - Rafał