Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z LoL/CS:S


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problem z LoL/CS:S

Jeśli nie widzisz zależności pomiędzy wysokim pingiem a puszczaniem ruchu przez operatora w sposób następujący: PL>DE>PL to chyba powinieneś się trochę dokształcić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Pokaż szczegóły
porange.png

To tak krótko, każdy kto chce zrobić research na temat pingów i tras w Orange zauważy Twoje wypowiedzi. Nigdy nie jest wina Orange - albo adblocka, albo serwera, albo czegoś innego... 

Nie podajesz argumentów na potwierdzenie swoich tez.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Dla Was model zarządzania peeringiem jest jeden. Cel: najniższy ping dla każdego użytkownika. To teraz ja radzę pokazać mi dowolny podręcznik od telekomunikacji gdzie jest mowa o zarządzaniu sieciami teleinformatycznymi. Czy takie cele są wskazywane? Poczytajcie czym jest blocking, co wyraża się w erlangach, poczytajcie zalecenia ITU.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problem z LoL/CS:S

Nadał czekam na listę polskich operatorów, którzy poszczają swój ruch do PL serwerów przez Niemcy, ewentualnie posłucham twojego wywodu, jak taki manewr nie ma wpływu na podwyższony ping, może jakieś nowe zasady fizyki wprowadzisz? 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Uważam tak samo, jak Ty czytając niektóre Twoje wypowiedzi. Kolejna wycieczka w stronę niezadowolonych klientów, bo argumenty merytoryczne się skończyły. Typowe. 

 

Nigdzie nie napisaliśmy o tym, jaki jest model peering managementu dla nas - natomiast napisaliśmy, że inne firmy zarządzają trasami pakietów w sposób optymalny, najlepszy możliwy i jednocześnie ekonomiczny. Jednak tam to po prostu działa. Pakiet wędruje najkrótszą możliwą trasą aby uniknąć przeciążenia węzłów międzynarodowych - natomiast w Orange to działa zupełnie inaczej - pakiet wędruje najdłuższą możliwą trasą, bo nie ma krótkich route'ów i przez to zapycha się węzeł tranzytowy, wynikają z tego straty pakietów dla całości ruchu w danym ASN. 

 

Natomiast uczciwy dostawca peeruje się w IX-ach, ma kilka węzłów tranzytowych do redundancji i ustawia routing tak, aby pakiet trafił jak najszybciej do celu - w obrębie danego IX-a, bądź za granicę tranzytem; kiedy Orange nawet krajowe pakiety pcha tranzytem przez zagranicę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Fizyka jest jedna. Zarządzanie nie jest logiczne. Trasa nie ma znaczenia o ile są odpowiednie zasoby na jej obsłużenie bez błędów.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

Problem z LoL/CS:S

Panowie, myślę, że pora zakończyć te wątki interpersonalne w dyskusji, które tutaj nic nie wnoszą do tematu. Emotikon: Szczęśliwy

Forum powstało, aby pomagać oraz aby dzielić się rozwiązaniami, a nie udowadniać wzajemnie swoje racje.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Trasa nie ma znaczenia? No tak, przecież zgodnie z prawem fizyki szybciej dojadę z Warszawy do Frankfurtu, niż z Warszawy do... Warszawy.

 

Faktycznie, nie uważałem na fizyce. Głupi ja 😕 

 

A tak na poważnie - w Orange nie ma ani logiki, tu masz rację - ani fizyki. 

Jest jedynie korporacja - i to jest największy minus tej firmy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Każdy czytający może wyrobić sobie zdanie. Czy wiedza brana jest z forum czy z podręczników telekomunikacji. Polecam sobie poczytać Vademecum Teleinformatyka.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problem z LoL/CS:S

Cytat roku: Trasa nie ma znaczenia dla pingu. Brawo! Z tego miejsca wnioskuje cały ruch kierować przez Australię.