Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z LoL/CS:S


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Ale czy dociera do Ciebie to, że u innych operatorów działa to po prostu DOBRZE? 

Tak ciężko Ci to pojąć? Ile razy już były z tego co widziałem wstawiane na forum różne testy, tracert'y od innych dostawców wprost pokazujące, że u innych jest po prostu okej. Większość narzekań na innych dostawców dotyczy sprzętu, dostępu po Wi-Fi itp., nigdy mi się nie zdarzyło np. czytać na forum UPC o złym routingu. Nawet LTE z Plusa ma o niebo lepsze trasy i pingi. Światłowód z T-Mobile, jeśli będzie miał te same trasy co ichni internet mobilny, to pobije Orange bezpardonowo... 

Czego jeszcze oczekujesz od ludzi, którzy jasno wskazują i potwierdzają niejednokrotnie winę Orange? 

Nie rozumiem Cie, na prawdę. Pokazuje Ci jasno testy z VPN i bez VPN. W innych wątkach są pokazane inne testy, a Ty dalej swoje. 

 

Na wszystko znajdziesz wytłumaczenie, a kiedy już kończą Ci się argumenty to zaczynasz coś gaworzyć o szkoleniach, o samorządach, o regulacjach, o tym że ktoś nie myśli etc. 

Jak daje Ci się jasne dowody na to, że jeśli u innych dostawców problemy z pingiem, o ile są to są rozwiązywane szybko, to mówisz, że inna skala. Co ma do tego skala? UPC jest większe od Orange, jeśli chodzi o klientów szybkiego internetu. Choćby statystyki Steam to pokazują - najwięcej ruchu w polskiej części Steama generuje właśnie UPC. Netia również ma kilka milionów klientów. Można? Można. Tylko nie można szukać chorych wręcz tłumaczeń, a po prostu wziąć się do roboty. Bo samo nic się nie zrobi. 

A Orange od tej roboty stroni. 

 

Podziwiam, na prawdę. Szkoda tylko, że w negatywnym sensie... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Działa dobrze (czy niedobrze) w takim samym procencie jak w Orange.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

No nie no, nie wierzę. Jak można być takim ignorantem... Tak, każdy operator ma problemy z pingami w grach, z przycinaniem transferu przy pobieraniu z zagranicznych serwerów... Procentowo tak samo... Boże - widzisz i nie grzmisz. 

 

Na miejscu Orange nie dałbym komuś takiemu rangi Herosa, bo działa na ich szkodę... 

 

Skoro masz taką pewność - podaj mi statystyki. Tylko oficjalne, nie Twoje domysły. Bo z kolei my, jako klienci jesteśmy w stanie przestawić wykresy i testy, jakoby to Orange było - tylko i wyłącznie - winne problemów z internetem. W przeciwnym razie, po prostu nie zabieraj głosu w sprawach, o których choćby ziarnka wiedzy praktycznej nie posiadasz - dziękuję. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Chcesz statystyki - to wystąp do UKE o raporty od operatorów stacjonarnych co do działania usług. Niestety tylko dane Orange są publikowane bardzo szczegółowo https://bip.uke.gov.pl/raporty/prezes-uke-przedstawia-analize-wykonania-wskaznikow-kpi-przez-orange-...
Wszystko w granicach 3% błędu statystycznego.
Inne tylko dla osób mający odpowiedni dostęp do informacji.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Czyli Ty takimi statystykami nie dysponujesz, wylewasz swoje chore domysły jedynie na podstawie swoich przypuszczeń. Masz tylko raport od Orange, od żadnego innego dostawcy - a mimo to dalej bezczelnie kłamiesz, że u innych jest tak samo w stosunku procentowych "narzekań" jak w Orange. 

 

Myślę, że po tej ostatniej twojej wypowiedzi każdy może sobie wyrobić własne zdanie na temat prawdziwości Twoich wypowiedzi. Po prostu kłamiesz. 

 

I nie, nie wystąpię do UKE. Bo i ja i wielu innych użytkowników tego forum wiedzą z praktyki, jak działa Orange a jak działają inni dostawcy i każdy z nas oraz nowi czytelnicy tej strony mogą sobie wyrobić opinię na podstawie wielu testów, kto jest winny takiego stanu rzeczy. To Ty stwierdziłeś co innego, więc to Ty powinieneś podeprzeć swoją wypowiedź źródłami. Nie jesteś w stanie tego zrobić - dlatego dla każdego, kto czyta ten wątek - czy ten użytkownik może być wiarygodny? Każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Jest taki dowcip. Ktoś narzeka na Pana Boga, że nie wygrywa w totolotka. Klnie miesiącami i latami. W końcu Pan Bóg się denerwuje i mówi z nieba: a kupiłbyś choć raz kupon?!

I tak samo jest z większością osób narzekających na forum.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Oczywiście, to wina użytkownika że ma problemy z trasami swojego dostawcy. 

Nie Orange.

 

To wina serwera, że ping skacze tylko graczom z internetem od Orange, nie ISP. 

To wina słabego komputera, że traci się pakiety na internecie od Orange, nie ISP.

To wina braku myślenia klienta, że operator robi go w wała i daje najgorsze trasy, bo ma w nosie jakość, nie jest to wina dostawcy.

To wina samorządów, że Orange nie potrafi potraktować graczy poważnie - przecież nikt nie gwarantuje pingu, to po co się starać, żeby choćby w minimalnie dobrym stopniu to działało - to nie jest wina Orange.

To wina innych dostawców, że u nich działa... zaraz - tak, to wina innych dostawców, bo oni dbają o klienta.

 

Kłamiesz, nie masz argumentów,  nie potrafisz podeprzeć się oficjalnymi statystykami, nie masz nawet elementarnej wiedzy o peeringu, nie masz pojęcia o grach online ani o tym jak działają normalni dostawcy. 


Orange jest idealne - wręcz powinno sobie aureolę nad logiem zrobić, bo wszystko działa dobrze.

Kij z tym, że na 10 graczy tylko ten jeden z Orange ma problemy - to wina innych dostawców oraz serwera; niech nikt nawet nie myśli podejrzewać, że to problem Orange.

 

Dyskusja z kimś o tak niskim poziomie wiedzy nie ma sensu. Szkoda, że nie można dać opcji "Ignoruj", bo aż oczy pieką gdy czytam takie banialuki.

 

Kończe z Tobą dyskusję, bo to moja wina nie Orange. Przepraszam idealnego dostawce z Francji za to, że mam problemy z pingiem i odważyłem się o tym napisać, jestem niezmiernie rozżalony swoją postawą i obiecuję poprawę - nie będę już narzekał.... ale tylko dlatego, że przejdę do normalnego dostawcy który ma problem z Orange, bo u niego działa a w Orange nie - to jest wina tego złego, alternatywnego dostawcy.

 

Je suis désolé Orange!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Najlepiej zaczynać argumenty personalne i wmawianie ludziom rzeczy, których nie napisali.

Podpisujesz umowę z firmą X. Jak się nie wywiązuje firma z umowy, składa się reklamację na piśmie. Normalna rzecz na całym świecie. Pisanie na forum nikogo nie zachęci ani nie zniechęci, bo opinii w internecie jest tak wiele jak wiele jest różnych ludzi. A Ty będziesz się bujał przez kilka miesięcy do końca umowy. I nawet nie podejmiesz jej próby wcześniejszego rozwiązania jeśli w Twoim odczuciu umowa nie jest realizowana.

Czysty hejt i mowa nienawiści.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Problem z LoL/CS:S

Proszę mi wskazać który Polski operator ruch do Polskich serwerów kieruje przez Niemcy? Ja znam tylko jednego - Orange Polska. Jeśli taki istnieje poproszę o tracert 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

I to ma być argument przeciw czemu?

Ta dyskusja nie jest czarno-biała, że jest coś dobrze i coś źle.
Tak samo jest wiele modeli biznesowych dot. peeringu. Jeśli myślicie, że zmienicie model biznesowy Orange na tym forum, to raczej to się nie uda.