Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z LoL/CS:S


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Polecam zapoznać się z szkoleniami z kierowania ruchem w internecie. Jest coś takiego jak polityka dostarczania treści. W ramach niej można różnicować treści w zależności od operatora.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z LoL/CS:S


@Piotrekk85napisał(-a)
Fanklub UPC działa. Ta firma też ma problemy z pingiem, podobnie jak Orange ale z innymi serwisami. Tylko mniej narzekania bo kilka razy mniej klientów oraz to że jest iluzja naprawy na poziomie contact center. Można wszystko psychologicznie rozwiązać.

Podaj mi przykład z jakimi serwisami, a sprawdzę. A nawet jeżeli coś wyjdzie, to już nie będzie taka skala jak w Orange, tylko pojedynczy przypadek (a nawet jeżeli coś z jakimś serwisem kiedyś było, to problem został rozwiązany, a w Orange?). Orange ma problem do 90% serwisów w Polsce i dużo za granicą. I ja nie jestem żaden Fanklub, po prostu jestem zadowolony z routingu, niestety na Orangle VDSL nie byłem zadowolony i zmiana u mnie na plus. Też jestem zainteresowany ofertą T-Mobile, by nie było, że tylko UPC u mnie się liczy.

 

I już bez przesady z tymi klientami. Akurat jakby porównać ilość klientów UPC vs Orange Światłowód, to UPC bije ilością klientów Orange. A dlaczego akurat Orange Światłowód biorę pod uwagę w zestawieniu? Gdyż odrzucam wtedy klientów ADSL/VDSL, gdzie u nich liczy się jeszcze stan linii miedzianej i przez to jest więcej narzekań. A dla mnie jest niewyobrażalne, by klienci Orange Światłowodu narzekali na ping, Wstyd.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Orange światłowód jest tak samo awaryjną usługą jak inne. Nikt nie ma magicznej różdżki by wszystko działało idealnie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Polecam poczytać sobie bardziej teoretyczne opracowania
np. slajdy 35-37 http://eletel.p.lodz.pl/mlanger/zarz/ZSprez2.pdf
Każdy operatorzy raportuje do UKE parametr blocking usług masowych na poziomie około 1-2%.

Problemem dużych operatorów jest też to, że ma w danych chwili więcej klientów do obsłużenia. Póki klientów jest mało problemów nie ma. Niestety Neostrada pod kątem peeringu nie jest rozdzielona na miedź czy światło.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z LoL/CS:S


@Piotrekk85napisał(-a)
Ktoś narzeka na Ineę https://forum.pclab.pl/topic/1275788-INEA-m%C3%B3wi-%C5%BCe-tak-ma-by%C4%87/
Ktoś narzeka na UPC https://www.wykop.pl/wpis/20176099/od-dwoch-tygodni-mam-problem-z-pingiem-w-upc-przez/

Tak samo problemy są i w Orange.

3 lata temu 😮 No rzeczywiście. Sorry, ale dopiero jestem na 6 stronie tematu i tak sobie odpisuje na Twoje fajne posty. ^^

Ogólnie, posty @stefcio500 wszystko wyjaśniają i temat pingu i peeringu w Orange jest zamknięty. Też widziałem te śmieszne tłumaczenia osoby z Orange z linku YT.. 🙂 Więcej im pada ich własny Opentransit niż IX'y w Polsce i Europie, więc faktycznie, argument z tym padaniem był bardzo trafiony pracownika Orange 😄

Orange nie uczestniczy w żadnych IX'ach, bo każe sobie dużo płacić, by wymieniać się w TPIXie, a nawet TPIX'u dla zwykłej Neostrady nie udostępnią.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 39
  • 0

Problem z LoL/CS:S

Tak się gra o 1:45 w LoLa na światłowodzie Orange bez VPN.  

Gdy podpiąłem się pod VPN - wreszcie mogłem kontynuować grę i nie martwić się niczym innym. 

Nie ma sensu wypowiadanie się tu bo i tak przylecą obrońcy uciśnionych i powiedzą, że to wina Riot Games albo moja.... 

 

Żegnam. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problem z LoL/CS:S

@stefcio500  Miałem już nie pisać ale tylko wtrącę się odnośnie reklam Orange. Zobacz jak Orange reklamuje swój światłowód:

 

44.png

 

Najmniejsze możliwe opóźnienia w League of Legends... czy aby na pewno?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

@Banan9: już mija rok od kiedy wrzucasz reklamę. Czy coś wyegzekwowałeś z niej? Nic. Pytanie czy w ogóle reklamowales...

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problem z LoL/CS:S

@Piotrekk85  już od kilku lat na tym forum wybielasz Orange. Pytanie , czy coś w tym temacie wskórałeś? Pytanie, czy w ogóle możesz coś zrobić...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LoL/CS:S

Nic. I do kilku lat piszę, że nic się nie zmieni chyba że zmieni się coś u innych operatorów.

Jeśli ktoś uważa, że jest coś nie tak, to nie powinien zachowywać się jako nastolatek. Są instrumenty prawne (chociażby związane z reklamami) by wyegzekwować zerwanie umowy bez kary czy finansowe odszkodowanie. Ale to tego trzeba pomyśleć i trochę działać.